Naujų potyrių į Zooparką

Naujų potyrių į Zooparką

09. Aug 2021, 00:33 irmantaite irmantaite

Vien Mamyčių klubo dėka kiek daug šeimų šią vasarą užsuko į Zooparką. Dėkojame ir mes už kvietimus ir suteiktą galimybę pabūti čia. Planavome  apsilankyti ir štai, prisiskaitę daugybę gerų atsiliepimų ir patirčių apsilankėme.

Praleisti laiką stebint gyvūnus labai gera terapija. Zooparke yra galimybė kai kuriuos gyvūnus, roplius paliesti, tam reikia užsisakyti gido paslaugą. Yra galimybė kai kuriuos gyvūnus pamaitinti, tereikia kasoje įsigyti specialaus maistelio.

Zooparko apžvalgą pradėjome nuo žuvų akvariumo. Pilnas veiksmo tas žuvų gyvenimas: plaukia sukdamosis ratu, priartėja, rodos tave apžiūri, pakyla į viršų ir vėl iš naujo. Labai įdomu stebėti, jų tiek daug įvairių, tiek spalvų.

O kai priėjom atvirą akvariumą, vaikus  taip sužavėjo karpių maitinimas, jog sunku buvo atitraukti. Glostė kaip kokius kačiukus, ne kartą dar grįžom prie jų.

Ne visus gyvūnus pamatėme, kai kurie buvo įlindę gilumon, kai kam buvo pietų miego metas, o galbūt taip užsimaskavę, jog mes jų nematėme? Vorai tą puikiai geba.

Gyvybinga ir judri išdykusių surikatų šeima kaustė dėmesį. Smalsu jas stebėti, tyrinėti. Visai čia pat buvo gidė, tai nugirdom daug įdomybių apie jas. Tie juodi ratiliukai aplink akis, surikatoms atstoja akinius. Jos drąsiai gali žiūrėti į saulę, joms nekenkia.

Aplinkos stebėtoja.

Zooparke erdvu, puikiai suskirstytos patalpos. Lankytojai išsisklaidę, grūsties nėra, nebent prasilenkiant su grupe. Galbūt savaitgaliais daugiau lankytojų būna.

Žavėjo visi gyvūnai, tiek vėžliukai,

tiek mažiausios pasaulyje nykštukinės marmozetės,

tiek tarakonai.

Mažųjų tyrinėtojų erdvė. Labai įdomu žiūrėti pro mikroskopą.

Smalsuoliai lemūrai zooparke jautėsi puikiai.Vaikšto, lipa, supasi, kailiukus valosi, visada jie užsiėmę, visada veikloje.

Kas čia toks vaikšto mano namuose? O taip, mes juk svečiai ....

Pirmą kartą iš arti matėme kapibarą. Kapibara - didžiausias ir sunkiausias graužikas pasaulyje. Atrodo gan susimąstęs savo mintyse. 

O iš tiesų jis tik sėlino ramiai sau pamiegot.

Net neįsivaizdavau kokį triukšmą gali sukelti šios spalvotosios papūgos loriketės. Labai triukšmingos, net ir lesinamos budriai žvalgosi į šalis ir būna pasiruošusios kirsti.

Dar daug zooparko gyventojų pamatėme,stebėjome, grožėjomės. Jų čia 60 rūšių.

Smagiai praleidome čia laiką. Tiesa, čia dar yra galimybė atšvęsti vaiko gimtadienį, 8 erdvūs gimtadienio kambariai laukia pramogautojų.