"Myliu ir mamą,  ir tėtį" - vadovas besiskiriantiems tėvams

"Myliu ir mamą, ir tėtį" - vadovas besiskiriantiems tėvams

23. Aug 2019, 13:41 Mamatest Mamatest

Šiandien gyvename "greito vartojimo" pasaulyje, kai skubame pirkti, vartoti, išmesti ir vėl pirkti ir vartoti. Liūdniausia tai, kad kartais, o gal ne taip jau ir kartais, perkeliame šį ritmą santykius. Tampame vartotojais ir kai mūsų nebetenkina santykių kokybė, "išmetame" partnerį. Gal gan griežtai pasakiau? Juk kiekvienoje šeimoje savos problemos ir savos skyrybų priežastys, bet juk tikrai dabar skiriasi labai daug porų. Ir liūdniausia, kad dauguma nemoka skirtis taikiai, organizuoja karus ir dalinasi ne tik turtą, bet ir vaikus. Vaikams tai ir taip labai sunkus didelis išbandymas, o jei dar tvyro karo atmosfera...

Drąsesni tėvai, kurie sugeba ieškoti pagalbos iš šalies, žengia į psichologo kabinetus, ieško būdų, kaip sumažinti stresą ne tik sau, bet ir vaikui. Kiti, nelabai drąsūs, bando spręsti problemas patys. Tai tokiems tėveliams labai norėčiau rekomenduoti knygą "Myliu ir mamą, ir tėtį". Knyga parašyta psichologės ir skirta besiskiriantiems arba jau išsiskyrusiems tėvams bei artimiausiems šeimos nariams, kurie irgi kažkuriuo būdu dalyvauja šiame procese. Puikus savipagalbos vadovas, kuris atkreipia tėvų dėmesį būtent į vaikus ir jų savijautą skyrybų metu. Nes ne ambicijos ir santykių aiškinimasis yra svarbiausia, svarbiausia apsaugoti savo vaikus nuo neigiamo skyrybų poveikio.

Kai kurios knygoje pateikiamos įžvalgos atrodytų savaime suprantamos ir labai aiškios. Kam tada knyga? Tam, kad tai, kas akivaizdu esant ramios būsenos, dingsta iš akių, kai patiriame stresą. Kita vertus, yra čia ir tokių rekomendacijų, kurių pats greičiausiai neišmąstysi arba nenorėsi to daryti ( dėl to paties streso, pykčio ir įsižeidimo).

"Skyrybos – krizinė patirtis ir suaugusiųjų, ir mažųjų gyvenime. Patekę į skyrybų situaciją tėvai, o neretai ir kiti artimieji dvejoja, kas yra geriausia vaikui, kaip su juo tinkamai kalbėtis apie artėjančius arba ištikusius pokyčius, kaip galime vieni kitiems pagelbėti ieškodami priimtiniausių ir mažiausią žalą darančių sprendimų. Psichologė ir šeimos mediatorė Jolanta Sondaitė šioje knygoje derina teorines žinias su praktinėmis įžvalgomis ir atsako į svarbiausius su skyrybomis susijusius klausimus:
• kokios yra ir gali būti vaikų reakcijos į tėvų skyrybas;
• kokie yra vaikų poreikiai skyrybų situacijoje;
• kaip atpažinti, ar nesutriko vaiko ir tėvų ryšys, ir ką daryti, jei taip nutiko;
• kokie gali būti tėvystės planai ir modeliai gyvenant atskirose šeimose;
• kas yra mediacija ir kodėl verta ieškoti draugiškų ginčo sprendimo būdų.
Jautriai ir paprastai parašyta knyga yra lengvai skaitoma ir bus naudinga visiems, kurie išgyvena skyrybas ar nori palaikyti jas patiriančius žmones: tėvams, seneliams, pedagogams, psichologams ir kt.

„Ši knyga – tai svarią praktinę patirtį turinčios autorės parengta skyrybų abėcėlė, kurią turi mokėti ne tik besiruošiančios skirtis poros, bet ir specialistai. Aiškiai ir nuosekliai pateikiama itin aktuali informacija padeda geriau suprasti vaiko savijautos dinamiką vykstant skyrybų procesui, emocinių vaiko poreikių patenkinimo ir bendratėvystės svarbą. Kartu tai ir rinkinys naudingų patarimų, kaip lengviau vaikui ir tėvams išgyventi skyrybas, išlaikyti visavertį vaiko ryšį su abiem tėvais, priimti susitarimus. Ir, svarbiausia, ką pasirinkti – mediaciją ar teismų mėsmalę.“
Valija Šap, psichologė"