Mūsų kasmetinė vasaros tradicija

Mūsų kasmetinė vasaros tradicija

31. Jul 2021, 22:48 picama picama

Kaip smagu turėti giminaičių traktoristų! Ir kaip gera pavažiuoti kartu su jais, o jei dar ir pavairuoti duoda! Taigi mūsų šeimoje be vandens pramogų dar labai laukiama pramoga ir važiavimas kombainu!

Ir taip jau atsitiko, kad javapjūtės metu būname kaime ir pavažiuoti kombainu tapo mūsų tradicija! Jau 6 metus iš eilės važiuojame tuo pačiu kombainu, su tuo pačiu kombainieriumi!

Skiriasi tik:

1. Ką kuliame- teko kulti, kviečius, miežius, o šiemet rapsus (juodąjį auksą, nes jie naudojami automobilių kuro gamybai).

2. Sūnaus amžius ir dydis! Prieš 6 metus jis vairuodavo sėdėdamas ant dėdės kelių, pernai jau ant sėdynės galo, o šiemet net atsistojęs! Auga vaikas :)

O šių dienų kombainų viduje ramu, erdvu, švaru, vėsu (veikia kondicionieriai), skamba muzika. Tai ne tie dulkių kupini mano laikų kombainai Donai! Tad kūlimas gali būti kaip meditacija- ilgiau pasivažinėjus taip ir atrodo, tarsi paskęsti tuose neaprėpiamuose toliuose, tame monotoniškume, toje auksinėje spalvoje...

O jūs, pavyzdžiui, ar skiriate kviečių ir miežių laukus? Galėtumėte pasakyti, kurioje nuotraukoje, kurie javai - kur kviečiai, kur miežiai? :)

Aš augau kaime, gyvenome ūkiškai ir javapjūtė buvo kiekvieną vasarą, tad dabar važiuodama mašina galiu drąsiai pasakyti, kurie laukai kviečių, o kurie miežių. Net kai jie dar visai maži ir dar žali, ir dabar, kai jau kuliami! Čia nesigiriant :)

 

P.S. 1- nuotraukoje miežiai, 2- kviečiai.

Gintarep Gintarep 02. Aug 2021, 10:20

Hmmm, neteko pavairuoti... Noriu?iš pirmos foto gaunasi perlinės kruopos, aaa?

floryte floryte 01. Aug 2021, 17:04

Kaip įdomu! Ir aš norėčiau pavairuoti tokį milžiną!??