Mums prasminga sausio 13-oji

Mums prasminga sausio 13-oji

14. Jan 2022, 11:59 picama picama

Džiaugiuosi, kad pavyko ir šiemet prasmingai paminėti Sausio 13- ąją. Pernai nukeliavome prie visų namų Karoliniškių ir Lazdynų rajonuose, ant kurių yra memorialinės atminimo lentos tą dieną žuvusiems.

Ryte sūnaus mokykloje ant palangių buvo uždegtos žvakutės. Gražus vaizdas. Net ir bokštas truputį matosi.

Dieną matosi ant langų priklijuota karpytos žvakutės.

Prašvitus vaikai keliavo į bažnyčią, kur vyko mišios, skirtos paminėti šiai dienai. Visa klasė dar ir dainavo, o sūnus deklamavo eilėraštį! Didžiuojuosi! Ir labai džiaugiuosi!

Na o mūsų šeima šiemet tiems įvykiams ir žmonėms atminti, susiorganizavome ekskursiją po patį TV bokštą. Ekskursija mokama, 8€ suaugusiam, 5€ vaikui ir norintys, pasidomėkite, gal dar yra vietų sausio 20 d. ir 27 d. Ji vyksta net kelis kartus per dieną. Trukmė apie valandą.

Ekskursija prasidėjo skaidrėmis apie įvykius, kurie privedė prie šios dienos ir jos įvykių 1991 m. Tada keliavome į TV bokšto širdį- vietą, kur pajungti visi laidai laideliai, kurių dėka vyksta visų Vilniuje esančių radijo studijų ir televizijos laidų transliacijos.

Tik dabar viskas taip pasikeitę, kad visi prietaisai gerokai mažesni, nei buvo prieš 20-30 metų, tad lieka daug laisvos vietos viską apeiti

ir net įsirengti oranžerijai su poilsio kampeliu! Gidas užsiminė, gal kada ateityje ir atsiras čia koks žiemos sodas, mat augalams šviesos ir vietos užtektinai, jie čia auga labai gerai, o darbuotojai turi tradiciją- užaugusį per didelį augalą atnešti būtent čia.

Taip pat apžiūrėjome ir Sausio 13-osios naktį paliktų kulkų žymes ant bokšto,

keletą obeliskų, pastatytų tiksliai tose vietose, kuriose žuvo kovotojai už laisvę,

skulptūrą Laisvė.

Prie kasų yra ir visas Sausio 13- ąjai skirtas kampelis su žuvusiųjų nuotraukomis. Ačiū jiems! Lenkiame galvas ir prisimename juos.

Grįžus po ekskursijos vaikai turėjo dar tūkstantį klausimų apie tą dieną, tuos įvykius, žuvusiuosius... Tegu žino. Tegu supranta. Tegu jaučia.

 

 

 

Kristina B. Kristina B. 14. Jan 2022, 12:33

Net nežinojau, kad vyksta tokios ekskursijos! Puiki mintis, gražiai paminėta