Moteris, kuri turi planą

Moteris, kuri turi planą

30. Jan 2022, 12:10 irmantaite irmantaite

Man labai smalsu kaip žmonės pasirenka laisvalaikiu skaitomas knygas. Seka bukstagramerius? Stebi leidyklų leidžiamas naujienas? Renkasi knygas knygynuose ar ilgai rymo prie lentynų bibliotekoje? Pastaruoju metu, man rodos, knygų naujienos tiesiog plaukia iš visų leidyklų, tampa gausia knygų jūra. Žmonės vieni kitiems knygas reklamuoja. Tad kaip tame gausiame knygų kiekyje nepaskęsti?

Man pačiai labai patinka lankytis bibliotekoje, kuri yra arti namų, ir kurioje galima rasti naujausias išleistas knygas. Visos bibliotekoje esančios naujienos puikuojasi atskiroje lentynoje. Skubantiems ji tikra pagalbininkė. Pamatei, pavartei, patiko ir keliauji su nauju skaitiniu namo. 

Dar nuo praėjusių metų sau pasižadėjau visas gautas, man dovanotas knygas perskaityti. Nestatyti neperskaitytų knygų bokštų prie miegamojo lovos. Ir dar manau, jei jau ta knyga pakliuvo man, tai tikrai neatsitiktinai. 

Viena iš to bokšto knygų ir buvo Maye Musk  "Moteris, kuri turi planą. Gyvenimas kupinas nuotykių, džiaugsmo ir grožio".

Patekus šiai knygai man į rankas, per daug nesigilinau į autorės pavardę. Maniau bus kokia patarimų knyga, tokia kaip: ką turi suspėti iki trisdešimties, ar pagaliau per 40.

Knyga iš pat pradžių pasirodė įdomi. Autorė pradėjo pasakojimą apie savo vaikystę, kaip jos tėvai perskrido Kanadą, Ameriką, Afriką, Europą, Aziją ir Australiją mažu, brezentu dengtu propeleriniu lėktuvėliu be GPS ir radijo ryšio. Kaip jos tėvai kiekvieną žiemą pasiimdavo savo vaikus į Kalahario dykumą ieškoti dingusio miesto. Kokius pavojus teko įveikti dykumoje. Mane stebino vien pagalvojus kaip autorės mama sugebėjo suruošti visą kelionės mantą šeimai, keliaujant su penkiais vaikais į dykumą. Man rodos tai buvo tikra bebaimių ir nuotykių ieškanti šeima.

Skaitant supratau, jog ir pati  Maye Musk yra labai tvirta ir ryžtinga moteris. Nepabūgo ištrūkti iš nesėkmingos santuokos pančių, viena sugebėjo užauginti tris vaikus, kurie šiuo metu sėkmingai kopia karjeros laiptais. Nepabūgo persikraustyti į kitą žemyną, ne kartą keisti gyvenamąją vietą ir viską kaskart pradėti iš naujo. 

Knygoje Maye Musk atvirai dalijasi savo gyvenimo patirtimi ir pateikia praktinių patarimų apie karjerą. Lyg ir skaityti, žinomi  tie patarimai, bet vis tiek motyvuoja ir primena: kuo daugiau dirbsi, tuo daugiau sėkmės sulauksi. Apie šeimą: leisk tiems, kuriuos myli, rinktis savo kelią. Apie sveikatą: nėra stebuklingos tabletės. Apie nuotykius: rask erdvės atradimams, bet visuomet būk pasiruošusi netikėtumams. Jūs negalite kontroliuoti visko, kas nutinka, bet galite susikurti laimingesnį, sveikesnį ir smagesnį gyvenimą būdama bet kokio amžiaus. Viskas, ko reikia, – turėti planą.

Ko pamokė ši knyga? Nepasiduoti, būti ryžtingai ir atkakliai, siekti tikslų ir tiesiog planuoti. Turėdami planą tikrai neprapulsime.

floryte floryte 31. Jan 2022, 23:15

Aš tai renkuosi knygas arba rekomendacijoms remdamasi, arba sau paskiriu pasimatymą knygyne, kai skaitinėju, vartinėju, tiesiog kaifuoju besirinkdama knygas! Tai toks malonumas - nors ir retas! Dalį knygų gaunu dovanų, dalį - paskolina draugai paskaityti. Mamyčių klubas neretai "pagirdo" mano ištroškusią skaitymui sielą??