Mažų miestelių žavesys. Kaišiadorys

Mažų miestelių žavesys. Kaišiadorys

10. Jun 2021, 00:17 irmantaite irmantaite

Vasara - atostogų ir kelionių metas. Kol atostogos dar tik artėja, mėgaujamės trumpomis savaitgalio išvykomis.

Šios vasaros tikslas - kuo daugiau pakeliauti po Lietuvą, po nelankytus regionus ir miestelius. O į įprastai ir dažnai lankomus pažvelgti turistų akimis. Vienas tokių miestų Kaišiadorys. Įvažiuojant į miestą pasitinka iš toli matoma freska ''Bučinys". 

Šis miestas nedidelis, tad visos įdomybės kone vienoje gatvėje. Kaip jau įprasta, visų miestų ir miestelių parkai, skverai šiuolaikiškai sutvarkyti, įrengti pasivaikščiojimo takeliai, poilsio zonos. Kaišiadorių miesto parke, pavadintame Algirdo Brazausko parku, rasite taip pat bibliotekėlę.

Šachmatų, šaškių žaidimų  mėgėjams paruoštus stalus. Tolumoje matyti Kaišiadorių Vyskupijos kurijos pastatas. 

Vaikus čia džiugina fontanai, žaidimų aikštelė, galimybė važinėtis riedučiais parko takeliais. Mažieji nepraleido progos karštą dieną atsigaivinti fontano vandeniu.

Parko gėlynai sutvarkyti, gerai prižiūrimi. Šiuo metu augalai dar tik ruošiasi žydėjimui. Greitu metu sužydės galybė ryškiaspalvių augalų žiedų.

Dar viena freska miestelyje atsirado 2018 m. Ant Algirdo Brazausko gimnazijos sienos nutapyta Palaimintojo Teofiliaus freska.

Kaišiadorių Kristaus atsimainymo katedrą taip pat verta apžiūrėti. Ji  pradėta statyti 1906 metais kaip bažnyčia, baigta – 1932 metais jau kaip katedra. Pastatas neogotikinio stiliaus su neoromaninio dekoro elementais fasade. Grakšti ir labai graži ktedra.

Miestelyje yra bent du veikiantys fontanai. 

Suaugusieji fontanu grožisi akimis, o vaikai pojūčiais. Fontanai labai pagyvina miestelio aikštę, priverčia stabtelti, pasigrožėti vandens ''šokiu''.

Dar viena išlikusi įdomybė - Kaišiadorių geležinkelio stoties vandens bokštas. Tai unikalus architektūrinis paminklas, pastatytas 1883 m. 

Tokie štai įspūdžiai po valandėlės pasivaikščiojimo.