Maži meilės romanai

Maži meilės romanai

07. Jul 2021, 15:59 raganeleskisenele raganeleskisenele

Na, gal ne visai taip. Patys romanai tai dideli, nuostabūs jų veikėjai tiesiog spinduliuoja jausmais, jų gyvenimai pilni įvairiausių posūkių, ir galiausiai po įvairių išbandymų jie supranta einantys ta pačia kryptimi. Bet šios istorijos telpa mažose meilės romanų serijų knygutėse.

Prisipažįstu, nesu didelė tokių romanų gerbėja. Na, tokia vidutiniška. Mane kur kas labiau intriguoja painūs detektyvai ar įvairių apmąstymų paliekančios psichologinės knygos. Tačiau kartais, o ypač vasarą, visai smagu pakeliauti su įsimylėjusiais veikėjais. Verčiant šių knygelių puslapius nereikia sukti galvos, kas, ką ir kodėl nužudė, kokios to priežastys. Tiesiog skaitai ir mėgaujiesi lengvu turiniu gražiais jausmais, viena kita intrigėle. Ir visada žinai, kad viskas baigsis gerai, o tai garantuoja puikią nuotaiką.

Šių romanų veikėjai visada gražūs, kartais – turtingi, kartais – viską praradę, o kartais – dar nieko neturėję. Štai, paskutinė mano perskaityta Noros Roberts knygos „Atostogoms – taip“ (puikus pavadinimas tokią karštą vasarą), kurioje – dvi istorijos. Pirmojoje „Prieš audrą“ – autorė bando meilės paieškas papildyti kraupaus nužudymo siužetu, tačiau vis tiek svarbiausi čia išlieka kaštoninių plaukų fotografės Rudenės ir kažkada ją jau įskaudinusio rašytojo santykiai, kurie šį kartą baigiasi pergalingu bučiniu.

„Svajonių sodai“ – pasakoja apie mirusio tėčio besiilginčią ir prabandų gyvenimą praradusią Iden, kuri, kaip tikroje pasakoje, iš obels nukrenta tiesiai į raumeningas pasiturinčio sodininko rankas. Iden auklėtinė išdykėlė Roberta vaikiškai nuoširdžiai stengiasi padėti, kad šie santykiai ne tik rusentų, bet ir liepsnotų. Mergaitė ir pati nori būti mylima, tik yra įsitikinusi, kad šiam reikalui trukdo jos strazdanėlės. Iden pataria jų nemaskuoti, nes pasak jos, vyrai įsimyli būtent jas – strazdanėles. (Galvoju, reikės paklausti saviškio nuomonės apie mano strazdanotą nosį).

O labiausiai šios knygelės man patinka savo formatu. Laiko skaityti randu prieš miegą. Tad rankoje laikant lengvutę knygelę, ne taip ir baisu nejučia užsnūsti, nes juk daug mažesnis nosies traumų pavojus, kai skaitinys bumpteli ant nosies.