Mano meilė - jurginai

Mano meilė - jurginai

24. Aug 2021, 21:13 floryte floryte

  Kažkada maniau, kad jurginai -  ne itin patrauklios gėlės. Galvodavau, kad jie užaugina daug netvarkingų lapų, o jų žiedai yra neišvaizdūs, negausūs ir panašiai. Šiais metais savo kieme pasisodinau šiek tiek jurginų. Žinokite, tikrai juos įsimylėjau. Pasirodo, kad tiek naujovių, grožybių, t.y. įvairių veislių yra, kad labiausiai jų nekenčiantys, pamils.

   Jurginai - daugiametės gėlės, turinčios stambius šakniagumbius. Pavasarį šakniagumbiai pasodinami į žemę, tuomet pamažu išleidžia stiebus, formuoja žiedus, o vasaros antroje pusėje, pražįsta. Rudenį, prasidėjus šalnoms, jurginų gumbai iškasami ir saugomi rūsyje ar kokioje kitoje patalpoje, kur nesušaltų. Tačiau, pastebėjau, kad patalpa neturi būti itin sausa, nes jurginų gumbai tiesiog perdžiūna ir sunyksta. Tai va, pats didžiausiais nepatogumas - tas šakniagumbių iškasimas, ir sandėliavimas. Ne kiekvienas savo namuose turi tam reikalui pritaikytą vietą. Pavasarį, norint, kad jurginai greičiau pražįstų, panašiai kaip ir kanus, sodinu į vazonus. Jie sudygsta, ir šalnoms pasibaigus, sodinu į lauką, ten kur jie augs per visą sezoną. 

   Tiesa, norint, kad jurginai gausiau žydėtų, reikia nuskabyti peržydėjusius žiedynus. Nesuku dėl to galvos: turiu laiko - skabau, neturiu - neskabau. Na, kadangi jurginai - ne būtinai žemaūgiai augalai, tad juos tenka rišti. Maniškiai auga prie ūkinio pastato, tad juos pririšti gana lengva, tiesiog į sieną įkalu mažas vinutes ir prie jų rišu siūlą, juosiantį jurginus. 

  Mano didžiausia meilė iš mano auginamų jurginų, yra šie (žiedai - dideli, tokie plėšytais žiedlapiais):

  O va šito gražuolio žiedas užbūrė savo spalvomis. Kažkas dieviško! Beaugant, ir spalvos keičiasi, šviesėja. Žiedai - vidutinio dydžio.

   Štai šie, aukštaūgiai, aukštesni net už mane - tokie nuoširdūs ir užburiantys, gigantiškais žiedais.

   Dar būna ir vasariniai jurginai. Jie priskiriami prie vienmečių gėlių. Jų galima nusipirkti daigeliais, arba galima išsidaiginti iš sėklų(pati šiais metais taip ir padariau, sėklų įsigijusi parduotuvėje). Vasariniai jurginai nebūna tokie aukšti, jų žiedai - smulkesni. Vasariniai jurginai irgi išaugina gumbus, kuriuos taip pat galima išsikasti ir saugoti per žiemą.

Mano vasariniai jurginukai. Šiuos pirkau jau užaugintus.

Jų lapai, matyt, itin skanūs, nes sraigės juos nuolat apėda.

O štai šiuos išsidaiginau iš sėklų:

 

Man vasara trunka tol, kol žydi jurginai!!!

Simonadub Simonadub 30. Aug 2021, 07:42

Labai gražu ?

Aistia Aistia 25. Aug 2021, 10:00

O tikrai - mano irgi meilė nr 2 po gerberų 😀 aš baltais jurginais puošiau savo vestuvių stalą 😀

Gintarep Gintarep 25. Aug 2021, 07:23

Fantastiškas grozis????