Konkurencija dėl trešnių

Konkurencija dėl trešnių

04. Jul 2021, 14:59 floryte floryte

   Pagaliau, sulaukėme to puikaus vasaros laikotarpio, kai sunoksta trešnės. Man - jos skaniau net už braškes. Bet, va, jei jau jos uždėrėjo, dar nereiškia, kad bus tavo suvalgytos. Labai gali būti, kad bus suvalgytos varnėnų. Ką darau, kad liktų ir man, ne tik varnėnams?..

1. Virš trešnės iškėliau skraidantį paukštį, na toks dalykėlis kaip aitvaras, kuris vėjui esant, skraido virš trešnės. Parsisiunčiau jį iš Aliexpress, vaikų žaislų skyriaus, vos už kelis eurus. Tiesa, kotui panaudojau savo vyro žvejo įrankį - mešekerykotį. Jei kas taip žadate daryti, būtinai suderinkite su vyru, nes tokią rūstybę gali užsitraukti, kad trešnės nebebus tokios saldžios :-)). Beje, tokių paukščių yra pirkti ir Lietuvoje, kur prekiaujama sodo - daržo prekėmis. Minusas - paukštis neskraido, kai nėra vėjo. Be to, varnėnai gali priprasti prie tokio paukščio ir nebebijoti.

2. Ant trešnės šakų prikabinau polietileninių maišelių (pririšau su siūlu). Nuo vėjo jie plazda, keičia formą ir skleidžia garsą. Jau kelios dienos, kai taip "papuošta" trešnė vis dar su uogomis.

    O šiaip tai su varnėnais bandau sutarti taikiai. Turime dar pora itin aukštų, didelių trešnių, kurių uogų nepasiekiame, tad varnėnams sakome: "prašom vaišintis. Viskas, kas aukštai - jūsų, o kas žemai - palikite mums".Tad toks komiškas vaizdelis: skinu trešnes apatinėse šakose, o ant galvos man krenta kauliukai, nes viršuje puotauja varnėnai. 

   Beje, matau, kaip kaimynas savo trešnes uždengia tinklais. Manau, kad ne visada veiksminga, nes jie įsigudrina palįsti po tinklais, sulesti uogas ir pabėgti. Mačiau, kaip  žmonės kabina kompaktinius diskus, kurie spindi saulėje ir turėtų juos nubaidyti. Bet mano uošvis sakė, kad nė viena priemonė nėra veiksminga. Jis senais laikais net radijo imtuvą VEF buvo įkėlęs į trešnę su atsuktu garsu. Grįžta namo - radijo imtuvas pageidavimų koncertą groja visu garsu, o varnėnai puotauja :-)).

Kaip jūs saugote trešnes nuo varnėnų?...Gal žinote patikimų apsaugos būdų?...

popou popou 10. Jul 2021, 19:56

Geriausi špokų vaikytojai tai yra vaikai,kai jie prisiveda draugų pilną kiemą ir sodą, visi laksto, žaidžia ir šūkauja,tai visi paukščiai išlaksto. Atsimenu, vaikystėje kaime, mūsų sode, visos uogos likdavo😀

floryte floryte 05. Jul 2021, 00:40

Gintarep, žinau, kad špokiukai vikriai dirba! ?. Šiandien tik ir stebėjau gaujas, skraidančias nuo vieno kaimyno sklypo prie kito. Mus aplenkė tos gaujos, nes savi špokiukai buvo sulindę į mūsų didžiąją trešnę, o jie tai kultūringi kol kas- tik nuo viršaus lesa?.

Gintarep Gintarep 05. Jul 2021, 00:14

Jei jie būtų tik viršuje.... Kai trešnės tampa tinkamomis, tai visą gvardija suskrenda... Daryk ką nori... Tos lėlės čili piki kol dar trešnės nepasiekė tinkamos vertės, o po to nei tinkliukai, nei dar kas nepadeda... Iš apačios tie špokiukai staiga sutvarko ir laimingo kelio!!! Bet dar tų špokiukų nemačiau... Pamatysiu matyt greitai... 30 min ir medis be uogų...

floryte floryte 04. Jul 2021, 22:58

Raudonas balionėli, tai mes laikomės panašios taktikos!?

Raudonas balionėlis Raudonas balionėlis 04. Jul 2021, 22:50

Pas mus sodyboj trešnių medžiai laaaabai aukšti, visko nepsiekiam, tad išmokom dalintis. Niekada paukščių nevejam kai jie viršūnėse - tegul puotauja ten. O kol jie puotauja viršuje, mes nusitenkam apačioje. Na ir ne vienus metus taip buvo. Pas mus labiau reikia kovoti dėl vyšnių. Mano mama riša tinklą, bet jį ir prie pat kamieno apspaudžia, kad pro apačią neįskristų, taip apsaugoti pavyksta 😀