Knygos "Kaip užauginti sūnų" apžvalga

Knygos "Kaip užauginti sūnų" apžvalga

01. Apr 2022, 14:59 ViktorijaBudene ViktorijaBudene

Auginu 4 metų berniuką. Didelių rūpesčių neturiu, bet pykčių ir pasipykimų neišvengiame. Netyčia pamačiau, kuomet socialiniuose tinkluose keletas moterų dalijosi puikiais atsiliepimais apie Dr. Michael C. Reichert knygą "Kaip užauginti sūnų". Supratau, jog man irgi praverstų perskaityti, visgi auginu sūnų :)

Išties knygoje radau nemažai patarimų bei pavyzdžių kaip mūsų elgesys, auginimo modelis, bendravimas gali įtakoti berniuko savybių, charakterio formavimąsi ir ateities galimas problemas. Knygą parašė vyras, pats būdamas tėčiu ir būdamas psichologu padeda tėvams bei jų vaikams, dažniausiu atveju sūnums, rasti problemų priežastis, jas išgryninti ir taip tarpusavyje bendraujant keisti situaciją. 

Rašytojas dėsto, jog svarbu leisti berniukams rodyti savo emocijas, verkti, būti liūdnam, silpnam, nereikia jų auginti pagal stereotipus ir normas, kokie turi būti stiprūs ir bebaimiai vyrai. Knygoje apžvelgiami berniukų amžiaus etapai palaipsniui nuo mažų vaikų iki universiteto studentų.

Joje pateikiama daug pavyzdžių, problemų turinčių berniukų, kuriems nesiseka mokslai,  nepagarbiai elgiasi su tėvai bei mokytojais, gatvės gyvenimas, žalingi įpročiai ir t.t. Situacijos išnagrinėjamos ir randami atsakymai, jog tam įtaką turėjo vaikystės patyrimai, santykiai su tėvais ar globėjais, koks jis buvo artimas, koks ryšys juos siejo. Didelę svarbą berniukų mokslams, jų susidomėjimui turi dalyko mokytojai ir santykiai su jais. Rašytojas pateikė nemažai pavyzdžių, kuomet mokytojai ieškodami ryšio su berniukais ir būdami ne tik dalyko specialistai, bet ir patarėjai sugeba sukurti tokį stiprų ryšį, jog tarpusavio pagarba duoda puikių mokslo rezultatų. Man skamba taip amerikietiškai :D Aišku, aš mokslus baigiau gan senokai, bet prisimenu, tik dalyko mokytojus ir reikalavimus, nori mokaisi, nori ne, atitinkamai tave įvertins, bet priežasčių niekas neieškos.

Taigi, ką aš "pasiėmiau" iš šios knygos, jog nuo mažų dienų svarbu su vaiku kalbėtis ir išklausyti jį, galbūt mums tai atrodo menkniekis, o jam svarbiausias dalykas pasaulyje. Ir nesvarbu pokalbis su dukra, ar sūnumi, kiekvienas lygiavertiškai priimamas su savo emocijomis.

Linkėjimai,

Viktorija