KETO keksiukai

KETO keksiukai

15. Jul 15:39 Mamatest Mamatest

Gerai. Pagrindinėje foto keksiukai nevisai dietiniai, nes puošiau juos kremu, kuriame labai daug cukraus. 

Iš esmės, riebalai ar baltymai KETO dietai neprieštarauja. Šios dietos esmė - atsisakyti angliavandenių. Jie turi sudaryti ne daugiau 5% mitybos raciono. O visą kitą vartoti galima. Ypač riebalus, nes jie tampa alternatyviu energijos šaltiniu organizmui. Yra prieštaraujančių šiai koncepcijai. Juk riebalai apkrauna širdį. Tačiau aš noriu pakalbėti ne apie dietą ir jos pliusus ir minusus, bet apie galimybę valgyti skaniai, bet nors kiek sveikiau. 

KETO dietoje draudžiama vartoti cukrų, krakmolą, ir bet kokius produktus, turinčius angliavandenių. Taigi, negalima daug ko: cukraus, miltinių produktų, daugumos vaisių ( ypač bananų ir vynuogių) ir uogų, bulvių, netgi košių. Atrodytų, nebėra ką valgyti. Net riešutus galima valgyti toli gražu ne visus. Bet kai peržiūrėjau receptus, pamačiau, kad iš bado tikrai nemirsiu, ir tikrai valgysiu skaniai. Sakoma, kad tai yra dieta tiems, kas mėgsta avokadus, lašišą, kiaušinius ir šoninę. 

O aš labiausiai mėgstu saldumynus. Kas yra blogis kaip bežiūrėsi.

Tačiau KETO žinovai siūlo alternatyvą saldainiams ir pyragams. Viena tokių alternatyvų - šie keksiukai.

Jiems pagaminti reikės:

300 g migdolų miltų,

2 kiaušinių,

Pusės stiklinės pieno,

Arbatinio šaukštelio kepimo miltelių

4-5 šaukštų stevios arba eritrolio ( tai yra saugūs, "sveiki" cukraus pakaitalai)

Originaliame recepte dedami šokolado gabaliukai. Taip! Šokoladą valgyti galima! Tik kuo tikresnį, su ne mažiau nei 70 % kakavos. Iš uogų galima valgyti šilauoges. Tiksliai nežinau, ar tinka mėlynės. Bet šį kartą naudojau jas. 

Į išmaišytą tešlą įbėriau porą saujų uogų. Išpilsčiau į formeles ir kepiau 180°C orkaitėje apie 20-30 minučių.

Skanu nežmoniškai!  Ne per daug saldu, o mėlynės suteikia rūgštelės. 

Kremo blogumas - cukrus. Kaip sakiau, sviestas leidžiamas, kaip ir pieno produktai. Manau, galima būtų mėginti su nesaldintu kondensuotu pienu ir dėti stevia. 

Bet kuriuo atveju, tikrai skanu, o ar labai nuodėminga, tegu spręndžia dietologai :)