Pėdos kauliuko operacija: ir kam man viso to reikėjo

Pėdos kauliuko operacija: ir kam man viso to reikėjo

25. Jun 2022, 17:54 Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis

Na, kadangi tikrai, tema aktuali daugeliui moterų pasipasakosiu aš apie savo operaciją. 

čia koja tik po operacijos ir kaip matote, antrai kojai taip pat reikia operuotis...

Pradėkim nuo to, kad mano kauliukai jau nuo vaikystės buvo matomi. Kažkodėl niekada nesusimąsčiau, kad čia kažkas netaip. Tik jau suaugusi nušvitau, kad taip neturi būti. Tuo metu deformacija buvo neryški ir vargu ar būčiau gavusi operaciją. Nes jei operuojama medicininiais o ne kosmetiniais sumetimais, koja turi atitikti tam tikrus parametrus. Matuojamas kažkoks laipsnis tarp tų kaulų. Atsiprašau, bet kiek man beaiškino, neįsimenu aš tokios informacijos.

Taigi dabar, kai nieko daug metų neveikiau ir nedirbau su šia problema - galimas tik vienas kelias - chirurginis įsikišimas. 

Be to, aktreipkite dėmesį, kam aktualu: didžiojo piršto deformacija gali tapti priežastimi ir gretutinės bėdos - plaktukinės kitų pirštų deformacijos. Tai tokie užsirietę į vidų, susilenkę pirštai. Dažnai tai šalia esantis pirštas. Man taip ir nutiko. Reikėjo " remontuoti" ir jį. O tai apsunkina reabilitaciją.

Bet apie viską nuo pradžių.

Iš savo gydytojo gavau siuntimą pas chirurgą, chirurgas nusiuntė į rengeną. Pamatavo reikalingus kampus ir laipsnius. Paskyrė operaciją. Paaiškino, kas ir kaip bus atliekama. Dabar dėmesio!

Nedarykite operacijos vasarą, kada karšta. Nes sunkiau gyja. Be to, po operacijos koja ir taip linkusi tinti. O esant karščiui ji tinsta net per daug nevaikštant.

štai kaip patinsta koja, net spalva pasikeitė. Tai normalu.

Deja, aš kaip tik papuoliau į karštąjį sezoną, nes mano operacija buvo perkelta. Dar pasisekė, kad po pačios operacijos nebuvo karščių.

Taigi, numatytą dieną atvykau į ligoninę, išleista buvau tą pačią dieną. Jei gydytojas mato reikalą, palieka stebėjimui per naktį. Skiriami stiprūs nuskausminamieji bei heparino prepraratai ( vaistai, saugantys nuo krešulių susidarymo). Juos reikia leistis į pilvą, pačiai. Vaistai parduodami dozuotais švirkštais. Jei bijote pati, galite paprašyti artimųjų arba teks keliauti į polikliniką. 

va toks va mažas švirkštukas

Pirmosiomis savaitėmis iki kol bus ištraukti siūlai, teks ir į perrišimus keliauti. Man reikėjo ateiti kas antrą dieną.

O šiaip vaikščioti pradžioje reikia kuo mažiau, nes gali susidaryti mėlynė pade. O tai nėra gerai. Aš nepaklausiau, prisilaksčiau, ir turėjau bėdų. Čia paminėsiu, kad reikės teptis Liotonu. Jis padeda esant mėlynei ir šiaip, palengvina kojų sunkumą.

Dėl paties "vaikščiojimo": reikės rementų ir specialaus pooperacinio bato. Rementus galite išsinuomoti arba nusipirkti ortopedijos prekėse, ir jau operacijos dieną atsinešti su savimi. O dėl bato nesu tikra. Kai kur jums jį parūpins pati ligoninė, man buvo pasakyta įsigyti iš anksto pačiai. 

šis batas nuima apkrovą nuo pirštų dalies, saugo koja nuo traumos. Pradžioje su juo ir miegojau. Beje, aukšai iškėlus koją.

Po poros savaičių  nuo operacijos pirštas pradedamas mankštinti. Man buvo paskirta reabilitacija namuose. Nieko sudėtingo. Tik viską apsunkino ta plaktukinė deformacija. Piršte buvo Kiršnerio viela, ir to piršto negalima judinti. 

Praėjus šešioms savaitėms Kiršnerio vielą ištraukė. Dirbau aš su savo koja nelabai sąžiningai, prisibijodama, tingėdama arba neturėjau laiko atlikti mankštas taip dažnai, kaip turėčiau, tad pirštų lankstumas neatsistatė tiek, kiek galėjo. Dabar jau paskyrė reabilitaciją su reabilitologu. Tačiau ten... Na suprantat, taip pat eilė...

Dabar vaikštau jau be to specialaus bato. Labai keista. Koja tarsi pamiršo kaip stovėti ir kaip eiti, pirštai nelankstūs, dar šiek tiek paskauda. Kol kas negaliu pasistiebti. Tačiau randas gyja labai gražiai.

Gydytojas sakė, kad kaulas dar pilnai nesugijo, todėl dar mėnesį negaliu sportuoti, bėgioti ir šokinėti. Bet jau galima vairuoti.

Koja tinsta, kaista, tad tikrai reikia pasirūpinti gerai išnešiota platesne avalyne. Maratonų patartina neiti. Beje, nuo pat pradžių pasirūpinkite specialiu šaldymo maišeliu. Padės ir kai koja tik po operacijos skauda, ir paskui kai tinsta.

Merginos, dabar aš kaip žirnius supyliau viską trumpai į vieną vietą, bet pasakojimą išskaidysiu į kelias dalis ir papasakosiu plačiau :)

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 27. Jun 2022, 23:13

Šiaip minti ant tos kojos su spec batu galima jau.. oj bijau suklysti jau po dviejų savaičių. Vis tiek krūvio ant pirštų nėra. Bet aš bijojau. Tai šuoliaudavau su rementais tą koją pakabinus. Man atrodo, kiekvienam čia individualiai gausis. Iš esmės mankštinti pirštą jau siūloma nuo antros- trečios savaitės. Man nuo antros dar skaudėjo ir pradėjau nuo trečios. Tik manau, išklausius gydytojo nuomonės, kad geriau pasidaryti tą operaciją kuo anksčiau ir paskui bus gerai, nei eis viskas tik blogyn ir bus nekomfortiška gyventi.

Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt 27. Jun 2022, 09:20

Nu joooo, visko tikrai daug po tos operacijos, bet esmę supratau 😀 Labai ačiū, kad papasakojai.

floryte floryte 27. Jun 2022, 00:24

Vaje...kiek daug visko...Ir tai laukia ir manęs..?. Kiek laiko ant tos kojos negalima minti?...