Kakė makė ir draugystės šluota

Kakė makė ir draugystės šluota

09. Jun 22:46 Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis

Visai neseniai dalinausi su jumis įspūdžiais apie Kakės Makės knygą tėvams. Pamenu, tada vyresnėlis pyko, kaip tai, tėvams, o ne jam. 

Tai va, ačiū Mamyčių klubui ir Alma Littera leidyklai, kad nuo šiol mama turės savo, o sūnus savo Kakę Makę. Ta šventine proga šis foto reportažas :)

Na, yra dar mažasis brolis, kuriam reikia visko, ką turi vyresnėlis.

pareiškė, kad knyga jo...

O bet tačiau, tegu mokosi dalintis, palaukti savo eilės ir apskritai, skaito knygą dviese, nes visos Kakės Makės istorijos yra ne šiaip sau. Visos jos kažko moko.

Laukia pasakos

Draugystės šluota kaip tik ir moko draugauti, žaisti kartu. O ne lenktyniauti, kuris pirmesnis, kuris gudresnis, kuris toliau, kuris aukščiau. 

Tai labai aktualu, kai auga du ir daugiau vaikų šeimoje, arba kai net ir vienturtis, papuolęs į išorinį pasaulį, susiduria su draugystės sunkumais, konkurencija, lenktyniavimu.

Knyga moko veikti išvien, draugauti ir žaisti gražiai. 

Beje, mano vaikinui labai užstrigo personažas Ragana. Sakė, visai miela moteriškė, kodėl ji ragana? O dar stebėjosi, kad ji, kaip mama, tepasi kremą ir dažosi.

Na ką, sakau, sūnau, mama gal irgi truputį ragana, ir net raganos nori būti gražios.

Dar vienas pastebėjimas: labai svarbu atkreipti dėmesį į iliustracijas ir leisti vaikams patiems interpretuoti, kelti klausimus ir kurti savas istorijas. 

Pamatysit, bus ne tik smagiau, bet ir naudingiau. 

Apskritai, skaityti tekstą tik dėl "varnelės", kad perskaitėm, neįdomu nei tėvams, nei tuo labiau vaikams. Tad su Kake Make viskas labai lengva ir smagu. Tekstas neilgas, bet prasmingas, paveiksliukai - puiki pieva augti fantazijos gėlėms!