Konsultacija "Kaip neprarasti kantrybės su vaikais?" baigėsi! Ačiū psichologei Vikai

Konsultacija "Kaip neprarasti kantrybės su vaikais?" baigėsi! Ačiū psichologei Vikai

09. Jun 2014, 11:10 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Pamiršusiems primename, o nežinantiems pranešame, kad nuo šiol kelis pirmadienius iš eilės pas mus, Mamyčių klubo portale, vyksta tiesioginės (online) konsultacijos - nuo 11 iki 13 valandos įvairiomis temomis konsultuoja mums psichologė Vika Aniulienė.

20140516124722-68295.jpg

Tema:

Kaip neprarasti kantrybės su vaikais!

Kaip viskas vyksta?

-Prieš konsultaciją-diskusiją pirmadienio ryte mes planuojame publikuoti psichologės straipsnį šia tema. O tuomet nuo 11 valandos iki pat 13 val. psichoogės galėsite tiesiogiai klausti jus dominančius klausimus.

-Klausimus galėsite rašyti komentaruose po šiuo straipsniu. Galite pradėti jau dabar! Juos visus psichologė matys ir pradės atsakinėti pirmadienį, birželio 9 d., 11 val.

Jei norite asmeninės psichologės konsultacijos:

vika.aniuliene@gmail.com
865449445

Dėmesio!

Vienai įdomiausio klausimo autorei ar tiesiog aktyviausiai mamai, tiksliau - jos mažyliui padovanosime ypatingas sauskelnes-kelnaites

Huggies® Pull ups - idealus pagalbininkas draugaujant su puoduku!

20140516120528-87052.jpg

RAŠYK KLAUSIMĄ JAU DABAR!

09. Jun 2014, 17:18 Eglė Mamyciuklubas.lt

O kaip netiketai, bet labai Ačiū ! 😀

09. Jun 2014, 17:15 vikapsi

Labai dėkoju už išsamius ir susimąstyti priverčiančius atsakymus. Ir jūsų klausimai privertė pagalvoti. Pasiūlyti būdai situacijų sprendimui bus mano neabejotinai taikomi, ačiū už "užvedmą ant kelio". Sūnukui laiko skirdavau tikrai nemažai, kartu daug ką darydavom ir toks jo elgesys buvo iki broliuko atsiradimo. Jūsų pastebėjimai apie dabartinę būseną taip pat taiklūs, tiek dėl pasimetimo, to kartais užsimerkimo bei mūsų su vyru nesugebėjimo kažką daryti, o vietoj to piktumai. Ir dėkoju už pasiūlymą dėl konsultacijos, turėsiu omenyje 🌷

09. Jun 2014, 15:01 nelli

Tokiu atveju turite galimybę gauti privačią erdvę pasikalbėti su vaiku ar tiesiog jį palikt toje erdvėje.

09. Jun 2014, 15:00 nelli

Reiškias turite nuraminimo būdą- OPA 😀
Oro trūkumas taip pat gali būti manipuliacinis bet čia reikia vertinti jau asmeniškai ir atsakingai 😀

09. Jun 2014, 14:58

Merginos, rodos atsakiau į visus klausimus, man buvo labai malonu pabendrauti ir Jūsų aktyvumas rodo, kad problemas esat linkusios spręsti, kas savaime jau yra labai gerai 😀
Visas kam kyla klausimų, kas nori individualios konsultacijos, kviečiu susisiekti su manim asmeniškai 😀

Gražios likusios dienos 😀

09. Jun 2014, 14:56 astripaprika

Stebuklų niekur nebūna, mes visi esam vienodi ta prasme, jog visi mes turim problemų ir sunkumų, tik skirtumas tas, jog vieni tas problemas sprendžia iškarto, kiti leidžia įsisenėt, kiti ignoruoja, kiti nesprendžia ...

09. Jun 2014, 14:55 Eglė Mamyciuklubas.lt

Geros dienos, ir Jums, Egle 😀

09. Jun 2014, 14:54 pypse

Visiškai sutinku, dėl to kviečiu pratęsti bendravima 😀 mano kontaktai ne veltui duoti 😀

09. Jun 2014, 14:53 nelli

Kiek vaikui metų? jei pvz kokie 4 tai: jei tai vyksta parduotuvėje ar restorane tai tiesiog pasakyt kad daugiau niekur kartu negalėsit eiti nes vaikas elgiasi nemandagiai ir teks pasimokinti etiketo. Jei esat pas draugus ar žmonių yra pas jus, atsiprašykit už savo vaiko elgesį ir išeikit pasikalbėt į atskirą kambarį. Paaiškinkit vaikui, jog taip kalbėti/elgtis yra negražu ir jei jis nori taip elgtis tegul pabūna atskirai nuo visų ir kalbą/ elgiasi kaip nori, kai tik norės būti mandagus ir draugiškas tegul ateina prie visų. Ta pati technika tik ne namie.
P.S neturit jaustis nepatogiai jei auklėjat savo vaiką, nepatogiai turi jaustis tie tėvai, kurie leidžia vaikams daryti bet ką.

09. Jun 2014, 14:48 nelli

Su griovimu ir aš šiandieną turėjau diskusiją. Mes turim tokią taisyklę: griauti gali tik tas kas pastato. Šiūkšlint gali tas, kas sutvarko.
Kitas kambarys yra lygus suoliukui, dėl to yra tikėtina isterija.
Ar oro pradeda trūkti vaikui ir tada kai išeinat iš kambario?

09. Jun 2014, 14:44 pypse

Aš esu psichologė ir žinau kaip turėtų būti, žinau kodėl yra taip kaip yra, bet esu žmogus. Būnu pavargus, apsikrovus darbais, kartais per mažai laio ir dėmesio skiriu per dieną vaikams, tikrai dažnokai pakeliu balsą. Bet kiekvieną diena bučiuoju, rytais ir vakarais krentu į lova ir pasakoju koks nuostabus mano gyvenimas, kad jie yra šalia.
Žinau, kad sunku kartais būti žmona, mama, drauge ir dar asmenybe kažkokia. Išmokau pirmiausiai mylėti save, nes žinau, kad jei aš būsiu pailsėjus tai ir santykiai šeimoje bus geri. Ir žinau dar tokį dalyką: vaikus reikia besąlygiškai mylėt, tam,kad jie jaustūsi saugūs ir užaugtų. tą žinutę stengiuosi transliuoti be perstojo.
Bėja, aš nemanau kad lepinimas yra lygus meilei 😉

Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt 09. Jun 2014, 14:40

Vika, jei jūs tęsiate konsultaciją - šaunu, išėjom iš 13 val. rėmų, bet jei Jums taip gerai ir patogu - super 😀 O aš jau noriu padėkoti visoms čia diskutavusioms, susirūpinusioms dėl kantrybės 😀 Ir tradiciškai skiriu Pull ups dovanėlę vienai iš jūsų - tai UTOPIJA! 🌷 Smagios ir naudingos diskusijos visoms!

09. Jun 2014, 14:39 pypse

Variantas A. rengiadsi ir apsirengia. Reiškias susitarti galima ir siūlomas atlygis t.y. dėmesys ir reikšmingumas yra labai svarbūs šiam žmogui. tai yra jo silpnybė. Kadangi taip yra ištiesų yai yra Jūsų slaptas manipuliavimo ginklas 😀
Variantas B. Jokio įkalbinėjimo ir vertimo daryti per prievartą. Jokios veiklos, jokio TV, jokio kompo, nori-nesirenk, gulėk lovoje. Jei vaikas išlieka ramus, bet tiesiog atsisako rengtis, tada pasiūlykit veiklą ir priminkit vakar dieną... "Prisimeni vakar dieną? norėjau pasakyti kad puikiai praleidau laiką... norėčiau iš šiandien šį tą pakartot...žinai? ką tu manai apie blynus pusryčiams? man reiktų pagalbos... padėsi9 man iškepti blynų??? Bet reiktų apsirengti..."
Jei kyla isterija, kas tikėtina greičiausiai ir bus, nes žmogus pajus, jog slysta valdžia iš jo rankų išlikit rami, pasakykit, kad jei rėksi aš tave pasodinsiu ant neklaužadų kilimėlio, kad galėtum pabūti vienas ir apmąstyt viską. (atkreipkit dėmesį, jog sodinsit, ne dėl to, kad neklauso, ne dėl to kad nesirengia, bet todėl, kad kelia isterijas ir jam reikia nurimti), jei tai nesiliauja prieikit, atsitūpkit aklių lygyje ir pasakykit: " Aš tau sakiau, kad liautumeisi rėkti/isterikuoti/mėtyti daiktus/muštis, tu nenustojai, dėl to aš manau, kad tau reikia pabūti vienam." nuvedat į tą vietą, kur vaikas turi galimybę pabūti vienas. paliekate ji ir išeinat į kitą kambarį. Jei bėga į kambarį paskui jus, jūs jį grąžinat atgal ir pasakot "galėsi ateiti pas mane kai nurimsi, dabar pabūk vienas" kartojate tai tiek artų, kiek reikės. Kai galiausiai liks vienas vis dar rėks kurį laiką, kol galiausiai nurims. Palaukit kol ateis pats. Jei neateina galit nueiti pas jį, vėl akių lygyje pritūpti su juo pasikalbėti ir susitaikyti (atsiprašyti turi jis).
Ši technika yra sunki pradėti, bet rezultatai yra akivaizdūs ir labai greiti. Sunkiausiai yra pradėti.

pypse pypse 09. Jun 2014, 14:38

Realiai tai čia sunku gauti patarimus per žinutes... aš pirmiausia pagavusi bandžiau kalbėtis ir pasiūlyti grįžus namo pažaisti gaudynes, kalbėjau ir apie tai kaip aš jaučiuos kai pabėga.
Mano pokalbis privedė prie dar vieno pabėgimo su voliojimusi. Būčiau viena - per petį ir nešuosi kaip lapė gaidelį, bet rankos užimtos...
Ledus prisiminė mašinoje kad nepirkom, tai juos parašiau tik kaip kad ale buvo nubaustas ir paaiškinta kad kodėl jų negavo. Nu vnž... kad kažko iš tiesų išmokčiau ir galėčiau pritaikyti reikia man išsamesnių konsultacijų... ačiū

09. Jun 2014, 14:25 pypse

Pirmiausiai tai, vaikas nusprendė papokštauti, arba tiesiog kilo noras palakstyti, tai ima ir padaro jūs tuo metu ateinat ir sakot, kad jis negaus ledų. kodėl? už ka??!!! vaikas visiškai nesupranta situacijos, nes nebuvo įspėtas apie blogą elgesį. Svarbu aiškiai suformuluoti tą įspėjimą: "prašau nuo manęs nebėgti ir laikytis šalia, jei pabėgsi negalėsim eiti valgyti ledų."
realioj situacijoj Jūs pati tikriausiai suprantate, kad pykstate net ne dėl vaiko, bet dėl situacijos beviltiškumo: esate viena ir susitvarkyti vienai su dviem mažamečiais vaikais yra ir šiaip iššūkis, o dar nepažįstamoje vietoje...o pykti ant vaiko, dėl to, kad jis elgiasi taip kaip ir dauguma keturmečių - laiko švaistymas 😀

09. Jun 2014, 14:16 astripaprika

Kaip supratau šeimoje yra mažas broliukas ir visa ši situacija panaši į keršto akciją. Jei esate parke ar šiaip su drauge ar pažįstama, paprašykite, kad mergaitę švelniai atstumtų. Pvz. aš tau nevalysiu smėlio iš batų, nes nenoriu.
Jūs tuo tarpu pasilikite nuošalyje, palaukite, kol mergaitė pati pirma pradės ieškot pagalbos pas jus, ir pasakykit kaip jaučiatės.
Su vyru taip pat pakalbėkite kaip jaučiatės ir paprašykit kad jis bendraudamas užsimintų mergaitei kaip smarkiai Jūs (MAMA) ją myli.
"Aš tavęs nemyliu", "aš tavęs nekenčiu", "Tu man nereikalinga" yra tik provokacijos, vaikas nori įsitikint ar mamos meilė yra besąlygiška: t.y. net tuo atveju jei aš su tavim elgsiuos negražiai ir nemandagiai, ar ir tada mane mylėsi. O koks atsakymas? Aišku, kad -"taip".
T.y Jei vaikas sako "aš tavęs nemyliu", jūs sakot "o aš tave myliu beprotiškai. Tu gali manęs nemylėt, o aš tave vis tiek mylėsiu beprotiškai".

pypse pypse 09. Jun 2014, 13:24

Ir dar pasitikslinimui: na tarkim planuoju rytoj tą ypatingą mūsų veiklą, bet jau dabar žinau kad išeiti iš namų nepavyks be isterijos, nes nesidės basučių gražiuoju. Likti namuose galime, bet po namus jis nešios nunešiotus kroksus. Jei sakysiu tada niekur neinam, nes nesirengi, jau vėl gausis pykamasis. Jei leisiu rytoj išeiti su kroksais, tai tada kai suplanuosiu antrą kartą veiklą sakys, o vakar tai falėjau eiti su kroksais, ar būti savo kieme su kroksais ar eiti kažkur pramogauti su basutėmis jis rinksis kroksus ir namus. aišku kaip darys rytoj neganatuoju, bet iki šiol rinkdavosi taip.

Man ir norisi niekur jo nesivest, neiti, nes tada nėr problemų, būk sau murzinas namuose visi šypsomės žaidžiam niekas nesipyksta.
O jei suplanuoju išvyką, ar pasivaikštiot tiesiog po rajoną, ar ateina kas į svečius ar pan pabandau derėtis apsirengimą iškarto kyla konfliktas, jis geriau basas bus ar su kroksais namų kieme ir niekur nenorės eiti. Nes aišku aš pradžioje bandau visus apžaidimus, derėjimusi, jau rėkiu tik netekus kantrybės.
Bet jau beveik pasiduodu kitų įtakai, kad gal pliaukštelėjimai padėtų...

pypse pypse 09. Jun 2014, 13:14

Skanių pietų. 😀

pypse pypse 09. Jun 2014, 13:13

Ir dar toks keistas gal klausimas, ar jūs būdama psichologė turite bėdų su savo vaikučio elgesiu? Ar iš esmės išmanant jūsų mokslą santykiai su vaikučiais yra pavyzdiniai?

pypse pypse 09. Jun 2014, 13:10

Ačiū, tikrai jo...situacijas rengimosi klausimu yra baisi ir užleista, esu pasiryžus keisti kažką, tik pabaigos nesupratau.
A variantas - nebūna ožiukų, rengiasi. Bet vėl iškyla ožiukas tuo klausimu, ką daryt?
B variantas - vis tiek isterija. Tai ką reiškia išlikti ramiai? Tarkim aš niekur neturiu skubėti, neturiu būtinų darbų. Kaip reaguot į isteriją? Išeiti iš kambario palikus drabužius? įkalbinėti? Užkalbinėti? kaip reaguot jei jis numeta tuos drabužius ir apsirengia iš savo spintos kitus ( tą vieną mėgstamą) arba dar blogiau tarkim iš skalbinių dėžės čiumpa nešvarius?

1 2