Jaukus skaitinys ilgiems žiemos vakarams

Jaukus skaitinys ilgiems žiemos vakarams

02. Dec 2021, 09:45 GabrielėSab GabrielėSab

Drįsčiau teigti, jog dauguma mamyčių karts nuo karto paima į rankas knygą.. Galbūt dažnu atveju tai būna vaikų auklėjimo, auginimo ar galbūt žindymo knyga. Aš tikrai nesu išimtis, bet laisvu laiku mėgstu perskaityti ir romaną. Tokio žanro knygos man padeda atsipalaiduoti bei nors trumpam pabėgti nuo rutinos. Tad šiandien norėčiau Jus supažindinti su Fredrik Backman knyga "Nerimo žmonės".

Kuomet perskaičiau savo pirmąją Backman'o knygą, supratau, jog atradau vieną iš tų autorių, kurio knygos yra kažkas tobulo.. ?? Su didžiuliu nekantrumu ėmiausi "Nerimo žmonės", nes žinojau, jog  manęs laukia kokybiškas bei įtraukiantis skaitinys.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog tai eilinė istorija apie nepavykusį banko apiplėšimą. Bet kas esate skaitę nors vieną Backman'o knygą, tikiu, jog žinote kaip yra iš tiesų.

Taip jau nutiko, jog apiplėšimas nenusisekė ir plėšikui teko slėptis. Pasirinkta vieta buvo gana neįprasta. Parduodamas butas, kurio susirinko apžiūrėti galimai potencialūs pirkėjai. Neįprasta vieta, tačiau ir situacija neeilinė..

Ten visi esantys žmonės tapo plėšiko įkaitais. Tiesiog taip paprastai. O tarp įkaitų pasitaikė tokių žmonių kaip : pensininkų pora, banko vadovė, jauna šeima, senolė, vyrukas su triušio kauke bei agentė.. Šie visi žmonės tokie skirtingi, bet tuo pačiu ir panašūs. Ir tai puikiai atskleidžiama "Nerimo žmonėse".

Autorius kaip visuomet žodžių nevynioja į vatą. Tikriausiai tuo man jis labiausiai ir patinka. Jo rašymo stilius visiškai neįmantrus, tačiau jo humoro jausmas.. Bei tai, kaip autorius sugeba paliesti pačias jautriausias širdies kerteles.. Neįsivaizduoju kaip jis gali kažkam nepatikti.. Mano akimis jis yra būtent tai, ką  tikrai verta perskaityti. Ypač jaunajai kartai. Tai buvo jautri, šilta, jaudinanti bei gyvenimiška istorija. Šis švedų autorius pavergė mano širdį. Ir tikrai galiu drąsiai sakyti, jog "Kartą gyveno Uvė" bei "Nerimo žmonės" yra tos dvi knygos, kurios šiemet man paliko neišdildomą įspūdį. Rekomenduoju perskaityti kiekvienam, norinčiam paprastos, bet tikrai neprastos istorijos ?

Jaukių vakarų su knyga bei lauksiu įspūdžių, jei nuspręsite ją vis dėlto perskaityti. 

GabrielėSab GabrielėSab 04. Dec 2021, 20:01

Labai malonu tai girdėti. Tikiuosi, jog knyga patiks taip pat, kaip ir man! ?

floryte floryte 02. Dec 2021, 21:14

Tikrai, taip puikiai pristatėte, kad verta paieškoti šios knygos!?