Grūto parke

Grūto parke

26. Oct 2021, 21:07 floryte floryte

  Prieš keliolika metų esu buvusi Grūto parke(Druskininkai). Smalsumo vedina apsilankiau dar kartelį. Nelabai kas pasikeitė. Šis parkas - unikalus, nes jame po atviru dangumi eksponuojama sovietmečio skulptūros, kurios buvo surinktos iš visų Lietuvos kampelių ir suvežtos čia. Kai kurios skulptūros - labai didelės, net kelių metrų aukščio. 

Vaikščiodama po parką pastebėjau šios vietovės gamtos gražumą. Teritoriją apjuosia tvenkinukas (net žuvis, antis matėme jame plaukiojant), paminklai apsupti nenusakomo grožio samanų ir net pulkeliais pridygusių grybų.

Prie skulptūrų yra informacinės lentelės, kuriose nurodyta kas tai yra ir iš kur atvežta.

Kai kurios ekspozicijos yra nameliuose, po stogu. Viduje - šilta ir jauku, nes kūrenama krosnis.

 

Nemaža dalis daiktų, atributikos, eksponuojamų nameliuose, man pažįstama, kadangi esu gimusi sovietiniu laikotarpu. Tad eksponatų apžiūrėjimas tarsi grąžina į vaikystės laikus.

Tačiau galima apžiūrėti ir tai, ko mano vaiksytėje dar nebuvo, t.y. senesni daiktai už mane. Eksponuojama ne tik tam tikrai daiktai, bet ir atskira tų laikų aplinka, pvz., valdininko darbo kabinetas.

Tokią mokykilnę uniformą man dar teko dėvėti.

Įdomu buvo apžiūrėti tautų, buvusių sovietinėje sąjungoje, tautinius drabužius.

Lauke galima susipažinti ir su tų laikų transporto priemonėmis.

Grūto parkas - vieta, kur galima važiuoti su vaikais. Čia jie gali pasisupti karuselėse, kokiose suposi jų seneliai.

 

Tiesą sakant, ir mes su vyru smagiai pasisupome "laiveliuose".

Yra mini zoo, kuriame galima pamatyti su fazanus, žąsis, papūgas, balandžius, stručius, apuokus, povus, avis, ožius, meškas, beždžionėles, arkliukus, kupranugarius ir pan.

Giros iš bačkos taip pat galite paskanauti - gal dar labiau sugrįš vaikystės laikų prisiminimai...

Išalkusiems yra kavinukė. Tiesa, mums nepasisekė: pralaukus gal 15 min., joks barmenas iki mūsų taip ir nepriėjo...Tiesiog alkani ir pikti pakilome ir išėjome.

Reziumė: Grūto parkas - unikali vieta, kur tiems, kuriems virš 40 metų ir daugiau, šioje vietoje bus ką apžiūrėti, grįžtant prisiminimais į praeitį; vaikams bus kur išsidūkti gryname ore gamtos apsuptyje; paaugliams ir studentams - gera proga iš arčiau pažinti istorinį laikotarpį, kuriame gyveno jų tėvai ar seneliai. Išties daug padirbėta kuriant tokį parką, išsaugant tai, kas yra mūsų istorija. Istorija, kurią galima pažinti ne iš vadovėlių, bet gyvai.

floryte floryte 28. Oct 2021, 22:10

Unikali vis tik ši vieta - kitos tokios Lietuvoje nerasi!

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 27. Oct 2021, 10:46

O aš nė karto nebuvau. Vis noriu, bet nesusiruošiu. Uniformą vienus metus ir aš dar nešiojau

jaldija jaldija 26. Oct 2021, 21:35

Buvom gal prieš 10 metų, smagu buvo pažvelgti į jį dar kartelį jūsų akimis. ?