Burbiškio dvaras pavasarėjant

Burbiškio dvaras pavasarėjant

25. Apr 13:29 irmantaite irmantaite

Šiandieninis rekonstruotas Burbiškio dvaras bene žymiausias dėl rengiamos ''Tulpių žydėjimo" šventės. 

Senasis Burbiškio dvaras XVII a. priklausė dvarininkams Burboms – pagal jų pavardę ir kilo vietovės pavadinimas. 18171940 m. dvaras priklausė bajorams Baženskiams, kurie rekonstravo buvusius dvaro pastatus. Mykolo Baženskio iniciatyva įveistas mišraus stiliaus dvaro parkas su puikiais, vaizdingais, su nedidelėmis salelėmis tvenkiniais. Salelėse buvo įrengtos poilsio aikštelės, į kurias vedė mediniai ir mūriniai tilteliai bei lieptukai. XX a. pradžioje Burbiškyje lankydavosi žinomi visuomenės veikėjai Petras Vileišis, Jonas Basanavičius ir kt. 

Užsukome čia vėl, berods, ketvirtą kartą. Diena buvo saulėta, o tiek paukščių čiulbėjimo rodos senai begirdėjome. Toks smagus pavasarinis judėjimas ore ir visoje aplinkoje. Viską jauti aštriau išlindęs iš to karantininio kiauto.

Vėlyvo rytmečio metas labai tinkamas apsilankymui. Turistų nėra dar tiek daug, visi kas kur išsibarstę, atrodė jog tik mes vieni šiuo metu ir tesigrožime aplinka. 

Pagrindinė alėja veda link dvaro, o gražiausias tiltelis puoštas liūtų skulptūromis.  Parke yra įspūdingų tvenkinių, kuriuose yra 15 salų, o jos sujungtos 22 tiltais ir tilteliais.

Puikus oras vertė kuo ilgiau būti lauke, tyrinėti, grožėtis bundančia gamta. Pirmaisiais gėlynų žiedais: tulpės, hiacintai.

Tulpių žydėjimui dar šiek tiek anksti, bet jos ir vėl gausiai žydės ir puoš aplinką savo ryškiaspalviais žiedais.

Dabar puikus metas grožėtis tvenkinių atspindžiais, dangaus mėlynumu, aiškiai ir iš toli matomais pastatais. Parko medžiai dar tik po truputį ruošiasi sužaliuoti.

Balti tilteliai atrodo dar ryškesni kol nėra tiek daug aplinkoje ryškios žalumos. 

Nepraleidome progos pasedėti saloje ir pasidžiaugti šia gyvenimo akimirka.

O po pasivaikščiojimo metas pasidairyti ir po dvaro vidų. Mano atminty išlikę tik gramofonų, augalų ir gausi nuotraukų ekspozicija. Gal švenčių metų neatverdavo pilnai dvaro salių? Tad dabar galėjome ramiai ir be skubos apsižvalgyti, pastoviniuoti, paskaityti pavadinimus ir pan.

Mažieji kaip jau įprasta greit buvo įtraukti technologijų.

O dar, mūsų nuostabai, pasirodo yra galimybė pasižvalgyti po dvaro teritoriją iš aukščiau. To ir anksčiau neteko matyti.

Burbiškio dvare taip pat yra gausu eksponatų ir senosios technikos gerbėjams.

Manau kad ir kiek kartų užsuktum į tą pačią vietą, kas kartą atrastum kažką naujo, nematyto ar nepastebėto.

 

floryte floryte 25. Apr 22:21

Man irgi ten labai graži aplinka! Visi tie tilteliai ...😍

jaldija jaldija 25. Apr 22:05

Norėčiau ten