Berniukas, kurmis, lapė ir arklys

Berniukas, kurmis, lapė ir arklys

28. Feb 16:48 irmantaite irmantaite

Kaip sakoma nespręsk apie knygą iš viršelio, bet pirma kilusi sąsaja (dar net neskaičius knygos) buvo su Antuano de Sent Egziuperi ''Mažasis princas'' knyga.

Nuojauta pakuždėjo, jog tai bus dar viena puiki pamokymų, gyvenimiškų tiesų ir nuotykių knyga. Ir neapsirikau. Tai universali jaudinanti istorija, kuri suvirpins širdį ir dideliems, ir mažiems. O kiek dar žavesio knygai suteikia iškalbingi piešinėliai.

Knyga apie draugystę tarp smalsaus berniuko, gyvenimu besimėgaujančio kurmio, sunkumų užgrūdintos lapės ir švelnaus išmintingo arklio. Keturi draugai tyrinėja platųjį pasaulį. Užduoda vieni kitiems klausimus. Išgyvena audras ir mokosi mylėti.

Tekstai pilni išminties, tiesa tekstas parašytas šriftu, kuris pirmokui  vietomis buvo sunkiau įskaitomas (vietoj reikiamos raidės įžvelgdavo kitą). Todėl knygą skaitėme kartu ir paveikslėlius tyrinėjome kartu. Ūgtelėjęs galės dar kartą knygą paskaityti savarankiškai.

Radau dar informacijos, jog keturių mielų herojų - berniuko, kurmio, lapės ir arklio - piešiniais Charlie Mackesy pradėjo dalintis savo instagramo profilyje ir greitai sulaukė milžiniško dėmesio. Plunksna paišytos iliustracijos su glaustomis, įkvepiančiomis žinutėmis ne tik tapo interneto sensacija, bet ir pradėjo rastis ant sienų ligoninėse, virto ne viena tatuiruote.

O pabaigai dar vienas draugų pokalbis:

- kai atrodys kad visko tiesiog per daug...

... dairykis aplink - į visa, ką myli.

Už puikią knygą dėkojame Mamyčių klubui.