Augustės dienoraštis: Velykinis viščiukas iš popieriaus atliekų

Augustės dienoraštis: Velykinis viščiukas iš popieriaus atliekų

29. Mar 22:05 floryte floryte

    Pagrindiniai Velykų gyvūnėliai - viščiukai, avinėliai, triušiukai, kiškiukai. Augustė pasigamino vieną iš jų - viščiuką. Visada smagu kurti, kai nereikia sukti galvos dėl kažkokių ypatingų priemonių ar medžiagų. Augustės viščiukas gimė iš super paprastos medžiagos - rašomojo popieriaus, supjaustyto juostelėmis (paprastai biurai, raštinės turi tokius aparatus, skirtus susmulkinti prirašytus popieriaus lapus). Žinoma, galima ir pačiam tą popierių susmulkinti (sukarpyti ar suplėšyti juostelėmis ar šiaip gabalėliais). Popieriaus juosteles Augustė sudėjo į gilų dubenį (kad būtų lengva maišyti), tada pripylė šiek tiek klijų "Lipalas" ir vandens. Masę išmaišė ir rankomis formavo pora rutulių. Vienas iš jų - viščiuko galva, kitas - viščiuko kūnas.

Formuojant rutulį, popierių reikia suspausti, kad juostelės suliptų. Tuomet pagrindui buvo panaudotas medinis dangtelis nuo sūrio dėžutės (galima naudoti bet kokį turimą dangtelį, negilų indelį ar pan.). Į jį "patupdome" viščiuko "kūną", o ant jo - "galvą". Abu rutulius sutvirtiname mediniu smeigtuku, kad laikytųsi vienas ant kito.

Keletas plunksnelių, pora akyčių, snapelį suformuojame iš spalvotos pūkuotos vielutės. Ir štai - viščiukas kartu su jumis pasiruošęs sutikti Šv.Velykas! Margučių apsuptyje toks EKO viščiukas tikrai neatrodys prasčiau nei plastikinis prekybos centre įsigytas. Galima guašu ar akvarele padažyti. Bet mes specialiai nedažėme, kad matytųsi viščiuko tikroji prigimtis!

Ko gero, lygiai taip pat puikiai iš popieriaus atliekų galėtų gimti ir velykinis avinėlis ar kiškutis.

floryte floryte 30. Mar 22:51

Ačiū, už gražius žodžius!😊

Renata_SGI Renata_SGI 30. Mar 16:01

Labai jaukus ir mielas🥰 bet Augustes mielumas 🥰🥰🥰🥰

Raudonas balionėlis Raudonas balionėlis 30. Mar 08:49

Labai gražu 😀

jaldija jaldija 29. Mar 23:45

Labai mielas viščiukas ❤👍

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 29. Mar 22:48

Koks fainas! ❤