Augustės dienoraštis: kuriame balerinos kostiumą iš atliekų

Augustės dienoraštis: kuriame balerinos kostiumą iš atliekų

12. Dec 2021, 21:46 floryte floryte

     Artėja Kalėdos, o mokyklose netrukus prasidės Kalėdiniai karnavalai. Augustė iš mokyklos parnešė žinią: "karnavale mokykloje galės dalyvauti tie mokiniai, kurie susikurs karnavalinį kostiumą iš atliekų". "Va tai tau!  Kokie šaunuoliai! Skatina vaikus nebūti vartotojais, perkant kasmet naują karnavalinį kostiumą, o motyvuoja gamintis iš atliekų, kurių kiekviena šeima išmetame tikrai daug!" - pagalvojau. "Darom!" - nusprendėm su Auguste.

  Namuose radau daug lapų tokių paminkštinimų, kurie naudojami įpakuoti prekėms, kad saugiai pasiektų vartotoją. Net nežinau kaip ji vadinasi. Ta medžiaga man pasirodė tokia dėkinga kūrimui - lanksti, galima lengvai formuoti ką tik nori. 

   Pabandžiau pagaminti tiesiog tokius kaspinėlius. Puikiai pavyko. Lapą lanksčiau "armonikėle",o paskui perrišau tvirtu siūlu.

   Prigaminus daug tokių kaspinėlių, juos sulenkiau į vieną pusę ir su tvirto storo siūlo (plonas pjauna medžiagą, todėl jo nenaudojau) susiuvau vieną šalia kito, tokiu būdu suformuodama sijoną.

  Galuose palikau siūlo raištelius, kad sijoną būtų galima surišti, kai vaikas jį užsidės ant klubų.

  Sijonukas pasirodė šiek tiek trumpokas, todėl jo apačioje dar papildomai prisiuvau prisikarpiusi juostų, kurių galus patrumpinau juos pakirpdama įstrižai. 

 Tuomet dar prisiuvau vieną juostą, kuri sutvirtintų sujungtas sijono detales, papuošėme blizgiais, naudojamais eglutei puošti(maniškė šiek tiek nusivylė, kad neturėjome rožinių papuošimų). Na, ir dar po vieną pagamintą "snaigutę" pritvirtinome ant balto golfiuko bei sukūrėme karūną, ant plaukų lankelio priklijuodami "snaigutes" iš tos pačios medžiagos. Nors nuotraukoje nelabai matosi, bet ant sijono priklijavome vieną kitą papuošimą - baltą dekoratyvinę snaigę - eglutės papuošimą.

  Taip gimė karnavalinis balerinos kostiumas! Bet, visoms, svajojančioms tapti snaigėmis, šis kostiumas taip pat tiks!

  Nepasakyčiau, kad buvo lengva - aš visai nedraugauju su siuvimu. Tačiau įkvėpimo pagauti žmonės gali daug! Žinoma, viena pati aštuonmetė to nesukurs, tačiau bendradarbiavimas vardan bendro tikslo - išties puiku!  Jūsų vaikas palaikys jums rišant detales, paduos, nukirps ir tikrai pajusite, jog tai - ne vieno žmogaus darbas!

 Gal ir jūs patys gaminate kostiumus vaikų karnavalui į mokyklą? Pasidalinkite!

floryte floryte 21. Dec 2021, 23:54

Ačiū, mamytės!🥰

ODISEJAaa ODISEJAaa 18. Dec 2021, 15:56

Labai gražu💯🤗

jaldija jaldija 12. Dec 2021, 23:15

Nuostabus karnavalinis kostiumas. Idėja, nereali. 👍
O balerina labai labai miela ❤

Gintarep Gintarep 12. Dec 2021, 22:35

Fantastika! Nerealu! Dar ir prisidedate prie gamtos saugojimo! Dievinu tokias idėjas ir veiklas /