Augustės dienoraštis: kaip pirmokei sekasi "krimsti" mokslus

Augustės dienoraštis: kaip pirmokei sekasi "krimsti" mokslus

31. Jan 22:56 floryte floryte

   Šiuo metu, esant nuotoliniam ugdymui, man, kaip pirmokės mamai, tenka puiki proga stebėti ugdymo procesą. Noriu su kitomis mamomis pasidalinti savo mintimis ir aktualijomis apie pirmos klasės vaiko ugdymą. Jei man reikėtų dabar reikėtų nupiešti Emoji veiduką, jis neabetotinai būtų susirūpinęs.

   Augustė į pirmą klasę atėjo jau turėdama pirmokui priklausančius pagrindus: šiek tiek bandė skaityti, mokėjo atlikti sudėties, atimties veiksmus dešimties skaičių ribose, rašė žodžius spausdintinėmis raidėmis, mokėjo atpasakoti išgirstą tekstą. 

   Kai Augustė nuo rugsėjo tuos kelis mėnesius ėjo į mokyklą, grįžus iš jos, vaikui niekada nebuvo užduota jokių namų darbų. Paklausus mokytojos, buvo atsakyta, kad pirmokui namų darbai neužduodami, tik reikia pabaigti tai, kas neatlikta klasėje. Augustė lankė visos dienos grupę, tad viską, ko nespėdavo atlikti klasėje, pabaigdavo šioje grupėje.

  Prasidėjus nuotoliniam ugdymui, viskas pasikeitė lyg mostelėjus burtų lazdele: užduodama nemažai namų darbų, skiriamos papildomos užduotys - ne tik iš pratybų sąsiuvinių, bet ir iš Eduka, Ema ugdymo platformų. Įdomu, ar šiomis platformomis naudojasi visos pirmokų klasės, ar tai - tik tam tikros klasės, mokyklos pasirinkimo reikalas?..

Kai kurios užduotys Eduka ir Ema ugdymo platformose - tiesiog neįkandamos pirmokui.O jos skiriamos savarankiškam pirmoko darbui ir yra vertinamos! Pasižiūrėkite į matematikos užduotį pirmokui. Šią užduotį ne iškarto ir aš pati išsprendžiau, o daugelis suaugusių, kuriems pasiūliau išspręsti šį uždavinį, taip ir liko "it musę kandę". Mūsų pirmokų tėvai, manau, kaip ir daugelis, yra susibūrę į klasės tėvų Messenger grupę. Kiek matau iš šios grupės tėvų bendravimo, tėvai aktyviai dalyvauja vaikų ugdymo procese, ir uždavinius sprendžia. Manau, daugelis, ne tik moko savo vaikus, bet už juos ir išsprendžia uždavinius. Bet, pažiūrėjus į šį, pirmokui, skirtą uždavinį, suvoki, kad ir tėvams yra čia ką veikti :-)). Taigi, pirmoko matematikos uždavinys:

   Kitas pavyzdys. Matematikos užduotyje, diagramos su skaičiais 25 ir 75. Vaikui reikia sudėti šiuos abu skaičius. Bet gi jie net 20-ies ribose sudėties dar nesimokė..! Paklausus mokytojos, ar tai pirmokui "įkandama", atsakyta, kad tai - loginiam mąstymui. Imuosi pati aiškinti vaikui, kaip tuos skaičius sudėti, bet po ilgų mokymų akivaizdu, kad mano pirmokei dar toloka iki tokio suvokimo, kadangi jie skaičiuoja dar tik 10-ies ribose.

   Lietuvių kalbos užduotys man pasirodė taip pat itin sunkios. Juk pirmokai dar tik vos pradėję skaityti, tačiau jie turi perskaityti nelengvus teksto suvokimo klausimus ir į juos atsakyti. Pirmokai ką tik išmoko rašyti rašytinėmis raidėmis, jas jungti, tačiau jau rašo kelių sakinių diktantus!

  Augustė - "lėtapėdis" vaikas, viską daro lėtai, todėl dažnai daug ko nespėja, o padariusi klaidų, jas suradusi, nori ištaisyti, bet tam nebėra laiko, nes mokytoja liepia atsiųsti parašytą diktantą ar kitas atliktas užduotis. Tuomet vaikas ima verkti, nes juk nori ištaisyti klaidas, bet laikas juk baigėsi...Na, žodžiu, matydama, kad mano mergytei reikia pirmoko moksluose "susiimti", kasdien dar papildomai skiriu rašymo ir skaitymo užduočių. O kur dar namų darbams paskirtos užduotys!

   Vienintelė paguoda Augustei, kad pirmoko gyvenime egzistuoja kūrybinės užduotys, šokiai ir kūno kultūra. Va čia Augustė jaučiasi puikiai, tačiau irgi tenka paskatinti įjungti "greitesnį bėgį", kadangi bekurdama tiesiog užsimiršta laike. Štai, keletas Augustės darbų, kurie buvo paskirti mokytojos. Atliktus darbus forografuoju ir siunčiu mokytojai, kuri juos vertina.

  Beje, kontrolinius darbus vaikai rašo tokiuose kaip pratybų sąsiuviniuose, kurie vadinasi  "Pasitikrinamieji darbai". Vaiko vertinimus sužinau iš Tamo dienyno. Vertinama aprašant, ką vaikas geba/negeba, o lietuvių, matematika vertinama ir taškais (pvz. iš 20 galimų taškų surinko 18).

   Nuotolinio ugdymo metu jungiamasi per Zoom programėlę absoliučiai visoms pamokoms: net kūno kultūrai, šokiui, tikybai, klasės valandėlei. Per kūno kultūrą ar šokius paleidžiami video, kuriuos žiūrint, vaikai turi sportuoti. Dailės- darbų pamokos būna iškart dvi, tad pirmosios pamokos metu paaiškinama ką ir kaip daryti, o tuomet vaikai savarankiškai atlieka paskirtą užduotį. Tėvai nufotografuoja vaiko darbą ir siunčia mokytojai.

 Augustė atlieka savarankiškam darbui paskirtą užduotį - gamina "burbulų tortą".

  Suprantu, kad visi vaikai skirtingi savo gebėjimais, mokymosi tempu, tačiau noriu pasakyti visiems, kurie augina šešiamečius, kad pirmokų programos sunkesnės nei aš tikėjausi. Ko gero, naudinga tai žinoti ir dar labiau atkreipti dėmesį ruošiant vaiką pirmai klasei.

   Pabaigai, juokelis iš Augustės pirmoko gyvenimo aktualijų.

Augustė miega. Pakeliu iš miego ir palydžiu į tualetą. Sėdi ji ant klozeto beveik miegodama ir kažką po nosim burba. Klausiu jos, ką čia ji šneka. O ji ir sako: " ai, galvoju, kokia čia raidė bus"...

Na gerai, dar vienas nutikimas.

 Nubundu naktį. Girdžiu mažus žingsnelius tapenant. "Vaidenasi"-, pagalvoju. Bandau miegot. Nu ne, tikrai girdžiu. Žvilgteliu į laikrodį - 4.30. Atsikeliu pažiūrėti, kur ir kodėl namuose vyksta veiksmas 4.30. Žvilteliu į Augustės lovą. Tuščia. Vaiką randu virtuvėje. Apsirengusią mokyklai, susišukavusią, besidarančią pusryčius. "Auguste, ką tu čia dabar darai tokiu ankstyvu metu, 4.30?" - klausiu vaiko. "Ai, galvoju atsikelsiu truputį anksčiau...".

O kaip sekasi mokytis jūsų pirmokams?...Gal ir jums būna tokių graudžiai juokingų akimirkų su pirmokais?...

floryte floryte 02. Feb 23:44

Ačiū, Odisėja, kad parašėte! Taip smagu girdėti, kad Jūsų dukrytei gerai sekasi🙂♥️.

ODISEJAaa ODISEJAaa 02. Feb 21:10

Fainuolė Augustė💗🤗 Sėkmės moksluose jei😊

Mums tikriausiai pasisekė,kaip sako : vaikas vaikui nelygus...skaičiuoti šiuo metu mokosi iki 19, bet mums bėdų nėra be vargo skaičiuojame daug daugiau...Su skaitymu taip pat bėdų neturime,savarankiškai skaito užduotis ir atlieka. Mūsų mokykla naudoja tik eduka klase. Būna ,kad pasimokinimui skiria kita platforma žaidimo budu.🙂