Diskusija: Lietuvos sveikatos sistema - už ką mes mokame mokesčius?

Diskusija: Lietuvos sveikatos sistema - už ką mes mokame mokesčius?

14. Sep 2021, 21:32 RenataŪselienė RenataŪselienė

Už ką mes mokame mokesčius?

Paprasčiausias atvejis, kai gydymo įstaiga tau ne laisvalaikio praleidimo vieta, o duok Dieve - 1 kartą į porą metų super rimtais atvejais lankytina įstaiga. Lankaisi kartą į porą metų, bet mokesčius tai kas menesį moki. Viskas ok, tokia tvarka.

Bet linksmoji dalis, kai jau kreipiesi. Tada ir kyla klausimas - už ką mokam? Atsakymas - už nieką. Skambini į polikliniką. Situacija: stiprūs, veriantys nugaros skausmai. Galima vizito pas šeimos gydytoją arba nukreipimo pas specialistą? Pasirodo, kad pas šeimos gydytoją vieta tik po savaitės! Po savaitės! Šiandien darbą baigė, extra vietų nėra, skambinkite ryte gal rytdienai rasim. O ką daryt visą parą, kol GALBŪT atsiras vieta? Klausimas retorinis. Nes atsakymo negausi.

Bandai registruotis toje pačioje poliklinikoje mokamai paslaugai pas neurologą. Artimiausia vieta - spalio pradžioje.

Skambini į privačią kliniką, randi vietą rytdienai. Siuntimo neturi, mokėsi pilną kainą. Bet parą vis tiek kentėti reikia. Skausmas ūmėja. Jau nei sėdėti, nei gulėti, nei stovėti.

Kvieti greitąją. Atvyksta. Be priekaištų. Pripažįsta, kad tai poliklinikos darbas, bet suleidžia vaistų, išveža į ligoninę. Ko gero, šioje stadijoje pasisekė labiausiai, nes GP personalas buvo nuostabus, geranoriškas ir atidus. Žmogiškumas jiems nesvetimas.

Atvykstam į ligoninę. Pateikia dok registracijai. Palinki sėkmės, išvyksta. Ir stoviu aš su savo skausmu laukdama. Praeikite pas sesutę. Prieinu. Spaudimas, pulsas, formalumai. Įvertinkite savo skausmą 10 balų sistemoje. 9 išlemenu pro sukastus dantis. 10 vertinti neleidžia sąžinė, nes pradeda veikti GP suleistas ketanovas.

Jums ką morfijų leisti ir į reanimaciją vežti, jei 9 balai? Rėkia ant manęs. Ok...čia ir supranti, kad klausimas toks pats formalumas,kaip ir mūsų valdžios pažadai gauti nemokamą ir kokybišką gydymą.
Sutrumpinant visą praleistą ligoninėje 3-4val.laiką: man padarė kraujo ir šlapimo tyrimus, rentgeną.Išrašė vaistų,kurie slopina, bet ne gydo. Ir finale eikite pas savo neurologą.

Kol laukiau tyrimų mačiau: plepančias seseles apie kavas, niekam tikusius vyrus, nepaklusnius vaikus, iš lovos iškrentantį vyrą, nes niekam jis neįdomus,svarbiau paplepėti (viskas vyksta seselių horizonte), dingusius paciento tyrimus, atsainų elgesį su senjorais ir visišką ignorą bejėgiams.  Lietuvos sveikatos sistema, tu "nuostabi".

RenataŪselienė RenataŪselienė 15. Sep 2021, 10:52

Skaudi realybė. Aš tikrai suprantu,kai ateina žmonės į polikliniką laiko praleisti. Tikrai ne kartą prieš gerą dešimtmetį girdėdavau kaip senutės ten rinkdavosi pabendrauti. Bet palauk, yra soc garantijos, realios ligos, bėdos, bet vietų nėra.
Mes lygiai taip pat valstybinėje poliklinikoje pażymas gavom TELEFONU. Nesikeikus. O kur stuburo patikra, plokśčiapadystė? O kam įdomu. Į klausimą gal galima ateiti pasirodyti atsakymas -o kam bereikalingai važiuoti. Apšąlus.

Ir dar...iš asmeninès patirties. Artimą žmogų su širdies nepakankamumu išveža greitoji į miesto ligoninę (50-60km atstumas) BE MONITORINGO. Turbūt kuo baigèsi kelionė pasakoti nereikia...

Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt 15. Sep 2021, 09:13

Čia tas gydymas telefonu - tai turbūt ne tik nūdienos, bet ir ateities realybe pataps ☹ Man dėl migrenos telefonu konsultavo, žinoma, kai reikia padaryti tyrimus, siunčia. O juokingiausia, kai dėl vaiko sveikatos pažymos, paskambinau, registratūroje sako - tai ok, išmatuokite vaiko svorį, ūgį, o šeimos gyd Jums paskambins, susakysite. Na jei gerai vaikas mato, nesiskundžia, tai ir akių netikrins. Na, nebent norite dar kraujo tyrimų atlikti, galite užsirašyti. Nu žoooodžiu... 😀

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 15. Sep 2021, 08:07

Oi, galėčiau papasakoti daug baisių istorijų iš savo ir pažįstamų patirčių. Tikrai pritariu, kad pirmiausia, daug kur didelis abejingumas, bet kas liečia sistemą apskritai, jos įgyvendinamas tų pačių abejingų žmonių, bet pati sistema tikrai geresnė nei tarkim airių ar anglų.
Kita vertus, kai dabar covid, mus gydo telefonu...

floryte floryte 14. Sep 2021, 22:51

Tai va, pikta, kai moki didelius mokesčius, o paslaugos normaliai negali gauti, jautiesi lyg išmaldos prašytum. O per tą pandemiją sveikatos sistema visai išskydo. Mano patirtis: buvau su siuntimu užsiregistravus pas nefrologą į Santariškes. Užėjo Covidas, paskambino iš klinikų ir informavo kad konsultacija su gydytoju vyks nuotoliniu būdu. Sako, tada ir tada lauk, gydytojas tau pats paskambins. Taip niekada nieks ir nepaskambino...?