Animaciniai filmai laužantys stereotipus

Animaciniai filmai laužantys stereotipus

Šiandieniniame nuolat skubančiame pasaulyje didelį poveikį vaikams daro pramogos, kompiuteriniai žaidimai ir animaciniai filmai. Tik ar susimąstėte, kad populiariausiuose ir daugiausia pelno atnešusiuose animaciniuose filmuose dominuojantys personažai – vyrai arba berniukai. Animaciniuose filmuose jie visada yra vaizduojami - drąsūs, narsūs, išradingi ir ryžtingi gebantis apginti savo įsitikinimus, pasaulio, karalystės gelbėtojai. Tačiau moteriški personažai dažniausiai vaizduojami, kaip silpni ir pasyvūs - svajotojos princesės, kurias kažkas turi išgelbėti ir globoti, mylėti ir išlaikyti, be viso to jos dar turi būti gražios ir visada pasitempusios...

Kaip manote, kokį supratimą apie vyriškumą ir moteriškumą formuoja tokie animaciniai filmai? Galbūt vaikams dažniau reikėtų rodyti mažiau populiarius animacinius filmus, kaip pavyzdį, kuriuose rodoma, kad mergaitės taip pat gali būti drąsios, ryžtingos, kovoti už save, o berniukai gali verkti, jie ne visada turi būti drąsūs ir kaip visi gali turėti kažkokių baimių. 

Šie 5 animaciniai filmai tikrai laužo stereotipus:

Nr. 1 „Karališka drąsa“

Tai filmas apie atkaklią ir užsispyrusią Škotijos princesę Merida. Rinkdamasi savo gyvenimo kelią, mergina atsisako paklusti senovę menančioms karališkoms tradicijoms ir ryžtasi savo karališką prigimtį iškeisti į svajonę tapti didžia lankininke. 

Nr.2 „Zootropolis“

Tai filmas apie civilizuotą gyvūnų miestą bei žavingą ir visuomet gerai nusiteikusią kiškutę Džiudi. Nors „Zootropolyje“ ji dar naujokė ir ką tik įsidarbino policijos nuovadoje, bet yra labiai narsi, todėl nebijo jokių iššūkių. Filme ji ištiria ne vieną svarbią bylą ir taip visiems įrodo, kad policininko darbą gali dirbti ir moterys, ir nei kiek ne prasčiau nei vyrai.

Nr.3 „Vajana“

Tai filmas apie narsią mergaitę, vardu Vajana (angl. Moana), kuri pasiryžta keliauti į platųjį pasaulį, kad išgelbėti savo tautą. Nuostabioje ir iššūkių pilnoje mergaitės kelionėje Vajana susipažįsta su pusdieviu Maui, ir drauge jie keliauja po neaprėpiamai didelius vandenynus. Juose sutinka ne vieną šiurpą keliantį monstrą, tačiau juos įveikia.
Nr.4 „Rėja ir paskutinysis drakonas“ 

Tai filmas apie drąsią karę -  Rėją, kuri ryžtasi rasti paskutinį drakoną ir atgaivinti šlovingas dienas.

Nr.5 „Koko“ 

Tai filmas apie berniuką, svajojantį tapti muzikantu ir jo nuotykius patekus į paslaptingą mirusiųjų pasaulį. Čia jam pavyks atskleisti seną savo šeimos paslaptį. Be to šis filmas dar ypatingas ir tuo, kad jame pagrindinis veikėjas – berniukas Koko nebijo rodyti savo emocijų, nors yra narsus, bet tuo pačiu ir labai emocionalus ir jautrus.

 

 

floryte floryte 28. Mar 13:21

Mamos dienoraštis, esu apie tą filmuką girdėjus, reikės būtinai pažiūrėti!

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 27. Mar 20:04

O aš dar norėčiau pridėti animacinį filmuką SIELA. Jis kaip ir Koko kalba apie mirtį ir apie gyvenimo prasmę apskritai. Be to, jis neperša jokios religijos, labai įdomiai ir visiems tinkamai vaizduojamas kitas pasaulis. Šiuolaikiškai

floryte floryte 26. Mar 17:25

Mano mylimiausias - "Koko"!😍

Renata_SGI Renata_SGI 26. Mar 16:17

Kaip teisingai! Nėra nieko graudesnio nei frazė "berniukams nevalia verkti". Ir berniukai gali verkti, ir mergaitės gali šaudyti, ginti,kovoti. Visi žmonės turi teisę į emocijas.