Kaip gi vasarą be maudynių!? Specialistai ragina būti ypač atsargiems – neprarasti budrumo, dėmesingai stebėti savo atžalas ir mokyti jas tinkamo elgesio vandenyje. Kaip saugiai išmokyti vaikus plaukti, kad kiekviena išvyka prie vandens būtų maloni, pataria vaikų plaukimo treneris Vytautas Saunoris.
1. Kada?
Vaikus mokyti plaukti rekomenduočiau nuo 5-7 metų, priklausomai nuo jų fizinio išsivystymo bei gabumų. Pradėti reikia nuo pačių paprasčiausių kvėpavimo ir slinkties pratimų, padedant suaugusiajam. Jeigu vaikui jau septyneri, galima mokyti ir savarankiško plaukimo pratimų, tačiau tam geriausia pasitelkti profesionalų plaukimo trenerį.
2. Priemonės
Griežtai patarčiau vaikus mokyti plaukti tik naudojant specialiai tam pritaikytą įrangą – plaukimo lentą bei plaukimo „sparnelius“, kurie turėtų būti ne pripučiami (galintys prakiurti), o poroloniniai. Ypač nerekomenduoju kamuolių ir pripučiamų ratų – nei plaukimui, nei mokymui plaukti. Kamuolys netikėtu metu gali išslysti iš rankų, o ratas – prakiurti.
3. Kur?
Mokant vaiką plaukti, labai svarbu pasirinkti tinkamą vandens gylį. Jeigu mokomasi uždarame baseine, galima paėjėti giliau, jeigu atvirame vandens telkinyje – reikėtų laikytis arčiau kranto. Abiem atvejais gylio rekomendacija vaikui yra ne žemiau bambos ir neaukščiau pečių, kuomet jis stovi.
4. Kiek?
Vandenyje užsibūti patarčiau ne ilgiau nei valandą. Buvimo vandenyje laikas priklauso nuo vandens temperatūros, vaiko sudėjimo ir elgesio vandenyje. Jeigu mokomasi plaukti uždarame baseine, užsibūti galima ilgiau, jeigu maudynės vyksta atvirame vandens telkinyje, kuris paprastai būna vėsesnis, rekomenduočiau jame būti ne ilgiau kaip pusvalandį. Reikėtų žinoti, kad jeigu vaikas yra stambesnis arba vandenyje yra vikrus ir juda daugiau – abiem atvejais jis sušals ne taip greitai.
5. Kas moko?
Kad vaikas tinkamai ir techniškai taisyklingai išmoktų plaukti, reikėtų pasitelkti profesionalų plaukimo trenerį. Tokiu būdu mokymosi procesas bus greitesnis, paprastesnis, o plaukimo technika taisyklinga ir užtikrinta. Be to, mokant vaikus plaukimo pamokose galima greičiau matyti pažangą – bendraudami vieni su kitais ir stebėdami vienas kitą jie mokosi žymiai greičiau.