Miesto ar kaimo mokykla: pliusai ir minusai

Miesto ar kaimo mokykla: pliusai ir minusai

27. May 2010, 08:30

Bet yra ir tokių atvejų, kai tėvai gali rinktis, kur geriau mokytis jų vaikams. Kadangi pati esu kilusi iš mažo miestelio, tai gerai žinau, pagal kokius kriterijus ir poreikius tėvai renkasi mokyklą.

 

Mūsų miestelyje yra tik dešimtmetė mokykla. Tad jei ją baigsi ir norėsi tęsti mokslus, reiks važiuoti į už 7 km esantį rajono centrą. Ten yra gimnazija, kurioje galėsi baigti 12 klasių.

 

Aišku, jei nori ir yra galimybė, tėvai gali ir nuo pirmos klasės vežioti savo vaiką į didesnę mokyklą. Sakysite, kam to reikia? Kam kažkur dar vežioti vaiką, jei jis gali mokytis ir šalia namų?

 

Kokie yra kaimo mokyklėlės pliusai?

*Vienas iš pagrindinių pliusų yra tai, kad jūsų vaikas yra šalia namų ir taip jūs galėsite lengviau jį kontroliuoti. Kas augo kaime, tai žino, kad ten visi vieni kitus pažįsta. Taigi žinosite viską: su kuo jūsų vaikas draugauja, kokias išdaigas krečia, kokie jo bendraklasiai. Galų gale žinosite netgi iš kokių šeimų kilę vaiko klasiokai ir ar jie "neišves" jūsų vaiko iš kelio.

 

*Nereikia rūpintis, ar jūsų vaikas saugiai pasieks namus. Juk ne visi tėvai galėtų vaikus patys vežioti į tolėliau esančią mokyklą. Vaikams gali tekti patiems važiuoti su autobusu, ar su kaimynu, kuris važiuotų į tą pačia pusę su reikalais. Kasdien keliaujant didelė tikimybė, kad gali atsitikti kokia nelaimė. Juk žinome, kokie vaikai yra neatsargūs. O į kaimo mokyklėlę nuvesti vaiką tiesiog galite per kelis minutes patys.

 

*Mažoje mokykloje vaikams lengviau mokytis. Taip. Pati tą išbandžiau. Kol mokiausi kaimo mokykloje, buvau pirmūnė. Bet ar vien pažymiai svarbu??

 

Šalia pliusų yra ir nemažai minusų

*Pas mus klasėje vaikus vertindavo ne pagal jų pasiekimus, o pagal tėvų turtinę padėtį. Jei tėvai yra pasiturintys, turi geresnius darbus, tai ir jų vaikai gaudavo tam tikras privilegijas: geresnius pažymius, galimybę sėdėti suole su geriau besimokančiu ir ramesniu vaiku. O ir užklasinėje veikloje tokie vaikai gaudavo geresnius vaidmenis, laimėdavo rengiamus konkursus ir pan. Būdavo tikrai pikta, kai tu stengies ir geriau kažką padarai, bet laimi tas, kurio tėvelis ar mamytė iš vakaro spėdavo mokytojai atnešti kokią "pakišą".

 

*Kaimo mokykloje vaikams tekdavo atkentėti ir už tėvų nuodėmes. Tavo tėtį kažkur  kažkas pamatė išgėrusį, tai tu jau esi girtuoklio sūnus ar duktė. Tavo mama dirba valytoja, tai į tave žiuri su pašaipa, nes tavo mama renka šiukšles ir tvarko tai, ką palieka kiti. Visi gerai žinome, kokie žiaurūs kartais gali būti vaikai.

 

*Daugelyje mažų mokyklų mokytojai pro pirštus žiūri į vaiko žinias. Pradinėse klasėse skiriamas daug didesnis dėmesys, nei tolimesnėse. Atrodo, išmokai skaičiuoti, rašyti ir to tau jau užteks. Sunkiausia situacija pas mus mokykloje buvo su anglų ir informatikos pamokomis. Anglų kalbą dėstė jauna praktikantė, kuri leisdavo tiesiog skaityti žurnalus arba vartyti kosmetikos platinimo katalogus. Su informatika irgi ne ką geriau. Vietoj darbo su įvairiomis programomis, puikiai išmokau, kaip reikia naudotis ivairiomis pažinčių svetainėmis ir žaidimais.

 

Taigi, taip sunkiai pasimokiusi 8 metus, perėjau į gimnazinio parengimo mokyklą. Ten jaučiausi kaip žuvis, išmesta į krantą. Didžiają mokinių dalį sudarė vaikai iš miesto mokyklos. Štai tada ir išryškėjo visi skirtumai ir minusai.

 

Miesto vaikai turėjo žymiai didesnį žinių bagažą, nei mes - kaimietukai. Teko kruvinai dirbti, kad pasiektume bent kiek panašų lygį. Jūs įsivaizduokite, kaip reikia mokytis, kai beveik nieko nesupranti angliškai, o pamokoje mokytoja užduotis skaito tik anglų kalba.T ai buvo lyg šaltas dušas. Bet jis buvo į naudą. Norėdamas nebūti prastesnis už kitus išmokai už save pakovoti ir stengtis dėl savo ateities.

 

Aš visu šimtu procentų esu tik už didesnę mokyklą. Ten vaikai geriau paruošiami ir grūdinami. Juk ten apie tavo vaiką taip netūpčioja, kaip mažoje mokyklėlėje. Tada vaikai daugiau ką bando pasiekti patys. Be to, didelėje mokykloje mažiau pažįstančių tavo tėvus, žinančių jų turtinę padėtį.

 

Taigi mažiau neteisingų vertinimų. Aišku, vaikų saugumui daugiau pavojų, bet juk visą gyvenimą nenusaugosi ir nelaikysi vaiko kaip gėlelės šiltnamyje.

 

22. Feb 2011, 11:27

😀

27. May 2010, 18:51

pas mus nors ir kaimo mokykla,bet reikalavimai dideli,nė kiek neprasčiau vaikai mokosi mieste iššėją iš šios mokyklos,pliusai arti mokykla,bėdos atveju viens kitą pažysta,gali pagloboti,o dėl turtinės padieties kitas ir bagotas būdamasd skūpisi mokytojai net gėlytę padovoni