Edukacinės idėjos pasivaikščiojimo metu

Edukacinės idėjos pasivaikščiojimo metu

26. Mar 11:52 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Vis šiltėjančios pavasario dienos puikiai tinka šauniems pasivaikščiojimams su vaiku. Pasirinkite netoliese esantį parką ar mišką arba keliaukite toliau ir pažinkite naujas mūsų šalies vietoves.

Ką sugalvoti, kad pasivaikščiojimas būtų įdomesnis ir kartu edukacinis? Turime keletą idėjų!

Mažasis gamtos tyrinėtojas

Sudarykite sąrašą dalykų, kuriuos norite rasti pasivaikščiojimo su vaikučiu metu. Kartu ieškokite, aptarkite ir pažymėkite užrašinėje ar telefone viską, ką rasite! Pvz. šiandien išėję į lauką užsibrėžkite tikslą rasti:

  • bent vieną žydinčią gėlę;
  • juodą, baltą ar dėmėtą katę;
  • tris skirtingus paukščius;
  • bent vieną vabzdį;
  • skruzdėlę;
  • medį, kuris jau išskleidė pumpurus;

Atspėk, kas aš esu

Iš tikrųjų šį žaidimą galima žaisti tiek pasivaikščiojimo metu, tiek ir namuose. Vienas iš jūsų tyliai sau pagalvokite, kas esate, pvz. gyvūnas, daiktas, daržovė, pasakos veikėjas ir kt. Kitas žaidėjas turi užduoti klausimus, į kuriuos galima atsakyti „taip“ ir „ne“. Iš 10 klausimų reikia pabandyti suprasti, kuo kitas žaidėjas įsivaizduoja esąs. Pavyzdžiui, vaikas įsivaizduoja, kad jis yra žaislinė lėlė. Jūs klausiate: ar jis gyvas? ar ją galima paimti į rankas? ar ją galima rasti gamtoje? Ar tai daiktas, ar tai augalas ir pan. Ir taip žingsnis po žingsnio, užduodami klausimus, bandote atspėti, ką kitas įsivaizdavo. Tada apsikeiskite vietomis.

Debesų stebėtojas

Šis paprastas žaidimas lavins jūsų vaiko vaizduotę, o svarbiausia – tam net nereikia jokio pasiruošimo. Pasivaikščiojimo metu pakelkite akis į dangų ir stebėkite debesis: kaip atrodo tas didelis, baltas debesis...pūkuota avelė, didelis nykštukas? O kaip atrodo tas mažesnis pilkas debesėlis? Ką tau primena – dubenėlį, rogutes ar tėčio šlepetę?

Ar galite įsivaizduoti, ką šie debesų personažai mato, kai žvelgia iš dangaus į žemę? Iš kur ir į kur jie keliauja? Kur jie buvo ir ką sutiko?