Ką daryti, jei darželinukas atsisako valgyti?

Ką daryti, jei darželinukas atsisako valgyti?

11. Sep 2019, 08:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Ne vienas vaikas, pradėjęs darželį lankyti džiaugsmingai, vėliau nusprendžia kaip nors kovoti su jame esančia tvarka :) Pavyzdžiui, atsisako valgyti. Ką daryti tuomet? Versti ar nekreipti dėmesio? Gal darželio lankyme padaryti pertrauką?

Psichologės Vikos Aniulienės komentaras:

Jei mažylis protestuoja ir pasako būtent taip: "aš darželyje nieko nevalgysiu", tai jau yra sąmoningas jo pasirinkimas. Kaip tai pavadinti – „bado akcija“ ar „manipuliavimu“, spręsti Jums :)

Mano trumpas patarimas: nekreipti dėmesio, pasilikti pusryčių ar pietų porciją iki to laiko, kai alkis ateis.

Vaikas neserga, yra sveikas, juda, sportuoja, jo mityba turi būt subalansuota. Diena ar dvi to "nieko nevalgymo", maisto nekeičiant į sausainiukus ar obuoliukus, nieko blogo nepadarys, tiesiog savu laiku ateis alkis ir viską sustatys į savo vietas.

Tėveliai, kantrybės.

O dėl nešimosi maisto produktų į darželį iš namų yra keli momentai, kurie turėtų būti apsvarstyti:

  • Ar darželis neprieštarauja, kad maistas būtų nešamas iš namų? Kiek man teko girdėti, daugelyje darželių galima atsinešti tik vaisius.
  • Kaip jausis kiti grupėje vaikai, kurie taip pat norės vaikučio mamos ruoštų naminių kotletukų ar mama gamins visai grupei? Kaip ilgai mama ruošiasi gaminti maistą darželiui? 

Visa situacija truputį kvepia žaidimu, su eksperimentu viskas tvarkoje, jei tai tikrai tik žaidimas ir visi to žaidimo dalyviai supranta realią situaciją ir tas žaidimas neužsitęs.

Svarbu pagalvot ir prisimint, jog jeigu vaikas yra savo amžiaus grupėje, jo raida yra lygiai tokia pati kaip ir kitų.

Vaikas eina į darželį ne bausmės atlikti

Kai vaikas pradeda eiti į darželį, labai dažnai išsiskirimo momentas yra skaudesnis vaiko mamai (ar asmeniui jį globojusiam) nei vaikui.

Vaikas eina į darželį ne bausmės atlikti, bet mokintis būti socialiu, bendraujančiu, daraugaujančiu, besipykstančiu ir konfliktus sprendžiančiu žmogumi.

Žmogumi, kuris greitai besikeičiančiame pasulyje turi adaptuotis prie naujos aplinkos, naujos tvarkos, naujų žmonių.

Tai labai svarbu prisiminti visiems tėvams, nes neretai visus pagraužia sąžinė, jog "palikom" vaiką. Verta prisiminti, jog mes savo vaikų niekur "nepaliekam" - mes juos vedame keliu, mokome ir ateina laikas, kai vedame į pirmąją ugdymo įstaigą - lopšelį- darželį...

Simonadub Simonadub 12. Sep 2019, 15:11

Tobulas straipsnis
Mano Benas nelabai valgo ir namie, bet žinau kad išalkęs tikrai suvalgys koki vaisių, sriubytė skystimeli