Kai vaikas darželyje atsisako valgyti: psichologės patarimai

Kai vaikas darželyje atsisako valgyti: psichologės patarimai

12. Oct 2018, 08:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Ne vienas vaikas, pradėjęs darželį lankyti džiaugsmingai, vėliau nusprendžia kaip nors kovoti su jame esančia tvarka :) Pavyzdžiui, atsisako valgyti. Ką daryti tuomet? Versti ar nekreipti dėmesio? Gal padaryti darželio lankyme padaryti pertrauką?

Psichologės Vikos Aniulienės komentaras:

Jei mažylis protestuoja ir pasako būtent taip: "aš darželyje nieko nevalgysiu", tai jau yra sąmoningas jo pasirinkimas. Kaip tai pavadinti – „bado akcija“ ar „manipuliavimu“, spręsti Jums :)

Mano trumpas patarimas: nekreipti dėmesio, pasilikti pusryčių ar pietų porciją iki to laiko, kai alkis ateis.

Vaikas neserga, yra sveikas, juda, sportuoja, jo mityba turi būt subalansuota. Diena ar dvi to "nieko nevalgymo", maisto nekeičiant į sausainiukus ar obuoliukus, nieko blogo nepadarys, tiesiog savu laiku ateis alkis ir viską sustatys į savo vietas.

Tėveliai, kantrybės.

O dėl nešimosi maisto produktų į darželį iš namų yra keli momentai, kurie turėtų būti apsvarstyti:

1. Ar darželis neprieštarauja, kad maistas būtų nešamas iš namų? Kiek man teko girdėti, daugelyje darželių galima atsinešti tik vaisius.

2. Kaip jausis kiti grupėje vaikai, kurie taip pat norės vaikučio mamos ruoštų naminių kotletukų ar mama gamins visai grupei? Kaip ilgai mama ruošiasi gaminti maistą darželiui? 

Visa situacija truputį kvepia žaidimu, su eksperimentu viskas tvarkoje, jei tai tikrai tik žaidimas ir visi to žaidimo dalyviai supranta realią situaciją ir tas žaidimas neužsitęs.

Svarbu pagalvot ir prisimint, jog jeigu vaikas yra savo amžiaus grupėje, jo raida yra lygiai tokia pati kaip ir kitų.

Vaikas eina į darželį ne bausmės atlikti

Kai vaikas pradeda eiti į darželį, labai dažnai išsiskirimo momentas yra skaudesnis vaiko mamai (ar asmeniui jį globojusiam) nei vaikui. Vaikas eina į darželį ne bausmės atlikti, bet mokintis būti socialiu, bendraujančiu, daraugaujančiu, besipykstančiu ir konfliktus sprendžiančiu žmogumi. Žmogumi, kuris greitai besikeičiančiame pasulyje turi adaptuotis prie naujos aplinkos, naujos tvarkos, naujų žmonių.

Tai labai svarbu prisiminti visiems tėvams, nes neretai visus pagraužia sąžinė, jog "palikom" vaiką. Verta prisiminti, jog mes savo vaikų niekur "nepaliekam" - mes juos vedame keliu, mokome ir ateina laikas, kai vedame į pirmąją ugdymo įstaigą - lopšelį- darželį...

blogietee blogietee 12. Oct 2018, 23:30

Mano vaikas nevalgo, ir tai ne bado akcija.. jis nevalgo aplamai, kiek vedame į darželį.. po darželio jis namo grįžta alkanas.. iš pradžių vyliausi, kad adaptavęsis pamatys kaip kiti valgo ir valgys kartu.. bet jis net vos ne lėkštes daužo, kai padeda jam.. namuose valgymo situacija irgi labai labai bloga.. tad nieko kito nelieka, kaip įdėti duonytės, bananą ar varškytės.. motinos širdis neleidžia laikyti vaiko alkano iki vakaro.. kai tuo metu kiti vaikai darželyje sotūs privalgę net dvigubom porcijom.. Tad šiuo atveju aš atsiriboju, nuo punktas 2.. dėsiu tokius lauknešėlius kad ir iki mokyklos laikų, kad mano vaikas būtų bent kiek pavalgęs.. o gal išauš ir ta diena, kai jis nustos stumdyti lėkštes, nerėks pamatęs mėsytę ar daržoves..