Vaiko tėvas ar šeima

02. Jul, 08:20

sveiki... iskilo didele problemele man... nezinau ka pasirinkti ir nuspresti teisingai... su draugu buvome apie 5metus, turim vaikuti 1metuku 8men. ispradziu gyvenome kartu kai maziuke gime, isgyvenom neilgai kartu 3men mazdaug, nes po gimdymo buvau irzli ir nervuota, tai abu grizom atgal pas savo tevus gyventi. jie maziuke padedavo islaikyti tikrai nemazai, bet vis tekdavo teirautis kada atves maziukei ka. kai maziukei buvo 7men isvyko i uzsieni, ten prabuvo apie puse metu, musu bendravimas vistiek nenutruko... kai grizo, mes buvom pradeje vel graziai sutarti ir nemazai laiko praleisdavom kartu... ir vel lyg mastem pradet gyventi kartu, bet as nesu dar tiksliai apsisprendusi, lyg noriu but kartu, myliu ji, bet bijau, kad nebutu to paties kaip buvo ir pries tai kai gyvenom, kad nepavyks but kartu mums, kad pyksimes daug. mano mama jo nelabai megsta ir mane bando atkalbineti, kad nebuciau su juo toliau... ir siandien mums pasiule su maziuke vaziuoti i kaima, bet mama sumaste priezasti kodel negaliu vaziuoti ir pasake, kad jai vaziuosiu galiu susirinkti daiktus ir eit pas ji gyventi, jai taip noriu vaziuoti i ta kaima... as nenoriu susipykti su tevais ir su vaikucio tevu... bet taip tenka man rinktis... man mama isties daug padeda... paziuri vaika kai reik kur islekti... bet as nenoriu rinktis ko prarasti, nes as noriu ir su tevais sutarti ir pabandyt isnaujo seima kurti toliau... :(

06. Jul 2010, 23:16

Labas vakaras,

Pirmiausiai tai pati turėtum sau atsakyt į kelis klausimus. Kaip tau pačiai geriau? Kaip tavo vaikučiui geriau? Verta su mama pasikalbėti, tegul ji išsako tau savo baimes ir nuogąstavimus. Kaip suprantu pati esi apgalvojantis savo veiksmus žmogus ir nepuoli stačiai galvą į nežinomybę. Taip jau yra, kad kol žmogus nėra pasiruošęs atsisveikint su savo gimtuoju lizdu, negali sukūrti savo.Pasigimdei būdama jauna ir, tikiu, kad mama ne tik finansiškai bet ir emociškai ir visaip kitaip tave palaikė. Tačiau verta prisiminti, jog esi jauna ir reikia mokytis iš savo klaidų, gyventi savo gyvenimą.
Kitas dalykas, tubūt šiek tiek nurimsi, kad jūsų santykiai su draugu nebuvo kažkokie nenormalūs. Vaikutis atneša moteriai toli gražu ne tik laimę ir reklaminį rojų, bet ir nugraužtus spenelius, nuovargį, nuolatinį nuogąstavimą, ar esu geram mama/ draugė/ žmona. Viskas blogai ir viskas erzina, ne tik dėl šitų dalykų, bet ir dėl biologijos- staigus hormonų kritimas, veikia nervų sistemą o tada ir kenčia artimiausi žmonės. Vienok verta susimąstyti, jei žmogus matęs tave "visame gražume" dar vis nori su tavim būtį, nors jūs neesat įsipareigoję, gal ištiesų gilūs jausmai jus sieja?
Norėčiau dar pabrėžti tau- jog svarbiausi momentai, ne tie geri, kai sėdi susikibus už rankučių ir žiūri vienas kitam į akis, bet tie blogi, nemalonūs ir kartūs. Nes jie pamoko rasti kompromisus ir kelią vienas į kitą.Taip jau yra, kad mes visi žmonės su aštriais kampais, o kad jie nusiglūdintų reikia nemažai druskos kartu suvalgyt. Turbūt nėra nei vienos poros, kuri pasakytų, jognuo pat draugystės pradžios puikiai sutaria ir tarp jų nebuvę barnių. Žmogus tautiesia ranką- o ar priimti ją ar ne tai turi nuspręsti tik tu. Ar esi pasiruošus pradėt savarankišką gyvenima? Ar jauties saugi su tuo žmogumi? Ar jis galės tave ir vaiką išlaikyti ar morališkai parenti? Ar jis tave gerbia?
Vienas žmogus yra pasakęs, kad jog gyvenimas būtų kurkas paprastesnis, jei mes gyventume taip, kaip norėtume kad gyventų mūsų vaikai. Ar linkėtum tokio vyro savo dukrai?

Pagarbiai
Psichologė Vika

06. Jul 2010, 18:03

Valdinga moteris tavo mama. Tikrai ne taip lengva imti ir išeiti . . . stiprybės tau. Je pyks, nes taip tikėtina, vėliau vistiek susitaikys su situacija.

06. Jul 2010, 17:59

Jaunute zinai tavo vietoj as dar pabandyciau is naujo sulipdyti seima,gal dar pavyktu,gal butumet labai laimyngi visi trys,o mama tiesiog nenori taves paleisti,nes tu esi jos vaikas,ir visada liksi jei mergaite,kuria ji rupinasi,visi tevaui vaiku nenori paleisti,bet reikia,tad tavovietoje vaiko teveli,nes dukra turi turet teti o pati taipat turi jausti meile ir siluma,negyvensi visa gyvenima juk su mama,ateina laikas kai turi kurti seima.

06. Jul 2010, 17:55

nu as ir gerai mokausi, vidurkis dabar 9,3... ir tikrai stengiuosi del visko... su maziuke uzsiimu, netingiu... bet jai atrodo, kad ji pati geriausia, tik ji viska moka... o kiti nieko...

06. Jul 2010, 17:38

Na manau tavo mama tikrai nebūtų patenkinta jei pasirinktai išeiti . . . žinau ką sakau . . . mes su vyru taip pat per piktumus išėjom iš mano tėvukų . . . meilė, jaunystė. Nors nebuvau "netikėlė", gerai mokiausi, tiesiog nuolatinė kontrolė, "ūžimas", dar išgerdavo nervus gadindavo ir buvo tas spyris, kad išėjom atskirai. Iki šiol negaliu patikėti, kad aš taip galėjau, tiesiog trūko nervai. Nebuvau pilnametė, dar šiek tiek trūko, bet nebebbuvau vaikas, o to jie nesuprato. Tačiau viskas praeitį db lb gerai sutariam.
Tavo situacija kiek kitokia, bet vistiek spėju mama tavo panašėja į mano močiutę - valdinga, mokanti įgelti. Tavo gyvenimas ir tu sprendi, jei suklysi tai bus tavo klaida. Niekas negali už tave spręsti, tik patarti, o ne brukti savo nuomonę.

06. Jul 2010, 17:25

Nenoriu ir negaliu patiket kad mama gali but tokia is blogu paskatu 😀 As vistiek manau, kad ji bijo jog jum nepasiseks, kad tu liksi iskaudinta... Žinoma tai kad viena karta jums nepasiseke dar ne pasaulio pabaiga, bet mamai irgi skaudejo ir ji kentejo tyliai... gal bijo pasakyti jog ji bijo todel ir sako kad jis jai nesimpatiskas... Manu kiekvienai mamai nepatiktu zentas del kurio jos dukra liudejo ir jiems buvo blogai 😀 Turi nuosirdziai pakalbet, nes pabegt su vaiku gali greitai, bet tai paliks didele zaizda tiek tavo tiek mamos sirdyse...

06. Jul 2010, 10:17

taip robke gerai supratai 👍 bet va man tada buvo susisuke... 😃
Jam 22metai

06. Jul 2010, 00:30

Suprantama mama tavo nenori tavęs su vaiku paleisti, nes liktų viena. Matomai prisirišo, jaučias už visa atsakinga, o kadangi esat su vaikučiu nuo jos priklausomi tai ji ir jaučiasi turinti sprendimo teisę. . . Na sunki tavo situacija. Tikiu - pasikalbėti sunku, bet juk turi vaikutį, skaitau esi suaugusi ir gali pastovėti už save. Turit viską išsiaiškinti visi kartu manau geriausias variantas . . . o kiek metų tavo vaiko tėvui ? Kaip supratau jis norėjo būti kartu pirmas išsiskyrimas buvo tavo iniciatyva, o jei jis tebenori būti su judviem kartu, verta bandyti kartu kurti gyvenimą.

05. Jul 2010, 23:56

zinok as ir galvojau kad mano mamos sunkus harakteris bet kad ir koks sunkus jis butu visi harakteriai vienu ar kitu budu sukalbami tik pamegink vienai as patarciau tau su ja be antrosios puses susikalbet

05. Jul 2010, 22:12

labai sunkus mano mamos charakteris... bet tenka derintis visiems

05. Jul 2010, 21:09

bet cia tokios juokingos priezastys, man keista del mamos elgesio tokio

05. Jul 2010, 21:07

nu lyg viska pasakiau, kodel ji priestarauja... tai net nezinau kas dar gali but ne taip, kad taip elgesi

05. Jul 2010, 21:02

o gal mama turi tam pagrinda?

05. Jul 2010, 21:02

aisku na tau reikia su ja kalbetis vienai po to kad su ja kalbetum tu ir jis

05. Jul 2010, 21:01

labai noreciau, kad jie pradetu bendrauti graziai ir sutarti, nu ji prie jo normaliai bendrauja, graziai kalba su juo... bet va uz akiu, vos speja is musu isvaziuoti, prasideda stumimai, aisku as ji uzginu... bet ji lieka labai nepatenkinta...

05. Jul 2010, 21:00

liepos mamyte, todel ir noriu eit su juo gyventi, kad irodyciau ir sau ar kas gali but toliau... ar mums pavyks, nes per atstuma nieko neirodysim net sau... nes du skirtingi dalykai but kartu atskirai gyvenant ir but kartu gyvenant kartu 😀

05. Jul 2010, 20:59

tai jau taip nes tu jai kaip ir paskutine likus zinai brolis sese kada ji uzsimanys negali grysti o tu va salia,bet jai ji supras kad tau geriau su vaiko tevu gyventi tai ji net antra sunu gali isigyt 😀

05. Jul 2010, 20:57

moskelis nieko... tai va del to ir nenoriu iskaudinti nei jos nei vaiko tevo... noriu priimti sprendima su mama graziai nutarus, jai paaiskinus...

05. Jul 2010, 20:54

oi lb atsiprasau kad uzklausiau 😉 tai va viskas aisku kodel ji tokia ji bijo prarasti tave ji jau viena kart prarado sau artima zmogu tavo teti... brolis su sesia toli tu jai vienintele paguoda😉 taigi tada nesidraskyk o graziai snekek paaiskink jai viska ji supras...

05. Jul 2010, 20:53

jai turi kur eit krauk savo ir vaiko daiktus ir eik nera ko laukt jai tu visiskai esi apsisprendus

05. Jul 2010, 20:52

mano tevelis mires kai buvau maza... tik su mama gyvenu, turiu seseri ir broli, bet jie airijoje...
tai jau kalbesim rimtai kai gris maziukes tevas...

05. Jul 2010, 20:51

lieposmamyte ka as ir sakau anksciau ar veliau susitaikys su viskuom,svarbiause kad jus tik gyventumet kartu jaunute😀
jai tu mamami sugebesi irodyti kad jus esat viens kitam skirti tai ji tikrai dziauksis uz tave

05. Jul 2010, 20:49

o tu su tevu ir motina gyveni?

05. Jul 2010, 20:48

nu as noriu pabandyti dar karta kaip man su juo sektusi... ar pavyktu but grazia seima... o mano mama nusistacius kategoriskai ne...

05. Jul 2010, 20:48

nu kazin ar daugumai uosvieniu zentas itinka is pradziu visoms manau taip buna kad ai netikes koks galejai ir geresni susirast,bet jau nieko nepakeisi jis tavo vaiko tevas ir jai imanoma reikia seima saugot ,o jai motina nemato ko tu nori nesupranta kad ne tau jai bus geriau taip tai tavo vaikui bus geriau gyventi su abiem tevais negu su tavim viena ....kiek zmogus turi padaryti kad jam nebutu atleista kam ta trapia jauna seima sudraskyti iki galo .... as turedama dukra ja kaip tik pastumeciau pabandyti vel buti kartu

05. Jul 2010, 20:45

matai gal todel, kad nemegsta jo... jai atrodo jis blogas, nesimpatiskas... oi maniske tai daug ciauska, ir gan aiskiai, labai greit susidraugauja su kitais vaikais

05. Jul 2010, 20:43

man tiesa sakant nesuprantami tokie santykiai su mama. Kuo puikiausiai zinau, kad buna labai sunkiu zmoniu, taciau ar tikrai ranka prie sirdies pridejus gali pasakyti jog padarei apsoliuciai viska..ar tikrai tavo vaiko tevas sito vertas, ar tikrai judu busite kartu.. tavo zodziuose jauciasi labai dideles dvejones, nezinai ka daryti, taciau ar tikrai tavo mama tokia nesukalbama? Ar bandei kada ja apkabinti, pasakyti jog myli ir tada pradeti pokalbi.. zinok kad piktas zodis is vaiko lupu motinai tolygus peilio duriui..

05. Jul 2010, 20:41

ir leisk i darzeli tu ja aisku jai tik yra tokia galimybe vaikas tarp kitu vaiku bvisai kitoks bus snekes daug bendraus pamatysi tau paciai bus geriau,nu iseisi tu is tu namu savaite menesi ji su tavim nebendraus ir baiksis jos principai,ale kita motina kaip tik linketu gyvent su vaiko tevu ir panasiai bet kaip va tavo tokia nesuprantu jos ...

05. Jul 2010, 20:38

as ir manau, kad man bus lengviau, nes nieks neknis proto, neprisikabines prie nieku...
nu negaliu sakyt, kad nepadeda man cia ar dar ka, padeda tikrai daug ir i mokslus leidzia, bet va po to butu problema su mokslais... nebent i darzeli mazyle leisti 😀

05. Jul 2010, 20:35

eik tu is tu namu kuo greiciau man atrodo tau bus lengviau😉

1 2 3