Vitamino D atsargas reikia patikrinti ir vaikams, ir tėveliams

Vitamino D atsargas reikia patikrinti ir vaikams, ir tėveliams

20. Sep 2019, 08:42 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

"Vitamino D reikėtų duoti ne tik kūdikiams, bet ir vyresniems vaikams bei suaugusiems, nes mes gyvename tokioj klimatinėje zonoje, kur trūksta saulės. Praktiškai mes visi turime vitamino D trūkumą. Todėl visi vaikai iki 10 metų būtinai turi gauti vitamino D", - Mamyčių klubui pasakojo "Baltijos-Amerikos klinikos" pediatrė Kristina Vaitkūnienė. 

Kodėl reikia vitamino D?

Vitaminas D skiriamas visiems vaikams rachito profilaktikai, jeigu mažylis gimė laiku ir sveikas, vitaminas D duodamas maždaug nuo 3-4 gyvenimo savaitės, jei neišnešiotas, tuomet jis skiriamas nuo 7 gyvenimo dienos.

Vitaminas D organizme reikalingas kaulų mineralizacijai - jis atsakingas už kaulų būklę, taip pat jis turi didelę reikšmę imuninei žmogaus sistemai ir naviko išsivystymui, todėl jis svarbus ne tik kūdikiams, bet ir suaugusiems.

Labai gerai, kad jau galime patikrinti, kiek vitamino D atsargų turi kūdikis. Tai paprastas kraujo tyrimas, kurį nesudėtinga atlikti. Jis parodo, kiek vitamino D atsargų vaiko organizmas turi ir kiek jo duoti, kad nebūtų viršyta reikiama dozė.

Bet kokiu atveju, prieš duodami vitaminą D, dėl jo kiekio pasitarkite su jus prižiūrinčiu gydytoju. Nes šio vitamino gali būti ir žuvų taukuose ar kituose maisto papilduose, kuriuos geria vaikai.

Kaip atpažinti, kad vaikui trūksta vitamino D?

Vitamino D trūkumas gali turėti skaudžių pasekmių.

"Pirmiausia vaikas gali tapti neramus, sutrinka miegas, prabunda, verkia, gali prakaituoti, susilpnėja raumenukai, minkštėja kaulai ir apskritai sulėtėja vaiko raida – jis vėliau atsisėda, vėliau galvytę pakelia, vėliau pradeda ropoti ir pan.", - pasakojo pediatrė K.Vaitkūnienė.

Vitamino D šaltiniai

Pagrindinis vitamino D šaltinis yra saulė. Nedidelę dalį jo gauname su maistu. Tad grynas oras ir sveikas gyvenimo būdas turi būti kiekvienos šeimos prioritetu. Visgi kasdienę "saulės porciją" užsitikrinsite gerdami vitaminą D papildomai.