Pirmieji batukai rudeniui: 5 kriterijai, kaip išsirinkti

Pirmieji batukai rudeniui: 5 kriterijai, kaip išsirinkti

23. Sep 2019, 14:59 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Mamos neretai klausia - kokie turėtų būti pirmieji batukai, pradėjus mažyliui vaikščioti, kad ir dabar, rudenį? Į ką atkreipti dėmesį, nes pasiūla tokia didelė? 

Konsultuoja vaikų kineziterapeutė, masažistė Viktorija Paltanavičiūtė:

Pradėjus mažyliui vaikščioti, batukus rekomenduojama nešioti ne tik lauke, bet ir kambaryje.

Renkantis batukus labai svarbu atkreipti dėmesį į: 

  • Batų užkulnis turėtų būti aukštesnis ir tvirtas;
  • Namuose - batukų priekis, geriausia, kad būtų atviras, taip bus galima stebėti mažylio pirščiukų padėtį;
  • Batukai neturėtų būti perdaug minkšti (netvirtuose batukuose kojytė nebus stabili);
  • Padas - turėtų būti neslidus, ne minkštas, tačiau ne per daug kietas, kad mažylis lengvai galėtų lankstyti pėdutes;
  • Svarbu medžiaga, iš kurios batukai pagaminti, žinoma, geriausia rinktis batukus iš odos, kad kojytė kvėpuotų ir neprakaituotų.

Kokį dydį pirkti?

Mažylio pėdutės auga labai greitai, todėl tėveliai, bandydami pataupyti, perka gerokai per didelius, tikėdamiesi, kad ir kitą sezoną jie tiks. To daryti nereikėtų - mažyliui bus nepatogu, padidės traumų bei nutrynimų tikimybė.

Kojytės tokiuose batukuose bus nestabilios ir dažnai klius. Per maži batukai neleis taisyklingai vystytis bei augti pėdai. Jeigu batai spaus greitai augančius, bet dar minkštus pėdų kauliukus, pėdutės neaugs taisyklingai, bet kiek įmanoma prisitaikys prie bato formos.

Kaip pasirinkti tinkamą dydį?

Dažnai tėveliai važiuoja pirkti batukų be mažylių, išsimatavę pėdutės dydį. Tokiu atveju labai svarbu atkreipti dėmesį, kad mažylio pėdutė vakare gali buti šiek tiek didesnė (patinusi). Taip pat parduotuvėje matuoti reikėtų ne bato padą iš išorės, bet vidpadį. Vidpadis turėtų būti apie 1,5 cm ilgesnis už pėdą. Taip pat svarbus momentas - reikia išmatuoti abi kojytes. Tas pats galioja ir mažyliui matuojant batukus - reikėtų pamatuoti abi kojytes, nuo nykščio iki batų priekio turėtų būti apie 1,5 cm.

Dažnai perkant mažiesiems batus, mamytės susiduria su klausimu - reikalingi ortopediniai batukai ar ne? Tokios avalynės rinktis nereikėtų, jeigu jos nepaskiria tos srities specialistas.

Smagių rudeninių pasivaikščiojimų!