Mūsų paklaidžiojimai po "Mitinių būtybių užduočių knygą"

Mūsų paklaidžiojimai po "Mitinių būtybių užduočių knygą"

13. Nov 2018, 07:53 Stebulė Stebulė

Užduočių knygų vaikams ieškome dažnai ir taip – tokių, kurios būtų skirtos lietuvių mitologijai daugiau nelabai žinome. Jau rašėme apie Jūratės Leikaitės spalvinimo knygas ir animacinius filmukus, kurie prisiliečia prie baltų tradicijų ir švenčių, dievų, tačiau tokių knygų, kuriose būtų pristatomas dievų panteonas dar neteko matyti. Galbūt todėl, kad dėl baltiškojo panteono dar tebediskutuoja ir suaugusieji.

Darželis “Baltų šalelė“, kuriame Šeimų romuva rengia užsiėmimus vaikams ir suaugusiems, tokią baltiškojo panteono užduočių knygelę nesenii išleido. nt viršelio puikuojasi Elnias Devyniaragis, tad tai galėtų tapti ir puikia dovana artėjančių Kalėdų proga. Knygelė kviečia vaikus į paslaptingą mitinių būtybių pasaulį, supažindina su senaisiais dievais ir deivėmis, kitokiomis mitinėmis būtybėmis. Patogiausia knygele naudotis kartu su Kotrynos Zylės “Didžiąją būtybių knyga“, jos viena kitą puikiai papildo: vienoje knygelėje galima daugiau pasiskaityti apie dievybes, o paskui žinias įtvirtinti sprendžiant užduotėles.

20181113075308-22898.jpg

“Mitinių būtybių užduočių knygoje“ yra pristatomi 13 dievybių ir mitinių būtybių – nurodomas kiekvienos jų veiklos laukas ir gyvenamoji vieta, pateikim nesudėtingų užduotėlių, tokių kaip surasti skirtumus, sujungti tinkančius daiktus, nuspalvinti. Visi pveikslėliai knygoje piešti minimalistiškai, storomis linijomis, nespalvotai. Viską galima nuspalvinti, pripiešti. Palikta itin daug vietos kūrybai – paskutinieji puslapiai palikti visiškai tušti, vaikai raginami piešti ir sukurti savo mitinių būtybių.

Knygos paskutiniame puslapyje rasite ir vaikų itin mėgstamą užsiėmimą – lipdukus su dievų atvaizdais, kuriuos reikia suklijuoti į tinkamus puslapius. Turbūt nesuklysiu pastebėjusi, kad lipdukus mėgsta visi vaikai. Lipdukai, priešingai nei paveikslėliai, yra spalvoti, pagyvina knygelę.

Pabandėme knygelę peržvelgti kartu su Žemyna, daugelį užduočių pavyksta įveikti gana greitai, tad darbo knygelėje nėra daug. Pasitelkus “Didžiąją būtybių knygą“ užsiėmimus galima šiek tiek prailginti ir dievus pažinti giliau. O štai kurti savo būtybes ji dar per maža, nes tik neseniai pradėjo piešti vadinamus “galvakojus“ :) aigi geriausiai knyga tinka 4-6 metų vaikams.

Stebulė Stebulė 13. Nov 2018, 21:15 Deivės Mama

Ačiū už rekomendaciją, pavartysime ir mes 😀

Deivės Mama Deivės Mama 13. Nov 2018, 17:46

Aš nupirkau savo mergaitei "Baltas meškutis" (G. Norkūnė, D. Bieliūnaitė) ir buvau maloniai nustebinta, kaip ši (ne užduočių knygelė), bet labai gražiai supažindina su baltų simboliais. 😀