Kaip stiprinate vaikų imunitetą: mamų patarimai

Kaip stiprinate vaikų imunitetą: mamų patarimai

18. Jan 2019, 07:10 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Imunitetas – tai visuma sistemų ir mechanizmų, padedančių organizmui išsaugoti savo genetinį vientisumą, o tuo pačiu ir unikalumą. Imuniteto negalima pakeisti per kelias dienas, kažko daugiau pavalgius ar išgėrus. Imunitetas skirstomas į įgimtą arba rūšinį, ir įgytą.

Įgimtas imunitetas būdingas tik tam tikrai biologinei rūšiai. Jis paveldimas, todėl kartais vadinamas genetiniu. Tokio imuniteto pavyzdys gali būti žmogaus neimlumas gyvūnų ar augalų ligų sukėlėjams (pvz., šunų arba galvijų marui), kaip ir daugelis gyvūnų neimlūs žmogaus infekcinių ligų sukėlėjams.

Įgytas imunitetas turi būdingą specifiškumą, t. y. kitų infekcinių ligų sukėlėjams jis yra jautrus. Imunitetas įgyjamas dviem būdais, t. y. persirgus tam tikra infekcine liga arba skiepijant nuo tos ligos. Kitaip tariant įgytas imunitetas būna natūralus ir dirbtinis. Pasyvų natūralų imunitetą turi naujagimiai. Jis įgyjamas iš motinos embrioniniu periodu. Be to, jis gali būti perduotas naujagimiui per motinos pieną. 

Imuniteto susilpnėjimą lemia:

 • nesveikas gyvenimo būdas;
 • netaisyklinga mityba;
 • stresas;
 • dideli fizinio ir protinio darbo krūviai;
 • aplinkos užterštumas;
 • dažnos bakterinės ir virusinės infekcijos, kurios silpnina organizmą ir sekina imuninę sistemą.

Imuniteto susilpnėjimo požymiai:

 • dažnos peršalimo ligos (dažniau nei 4-6 kartus per metus), herpes virusai;
 • dažni chroniškų ligų recidyvai;
 • padidėjęs nuovargis, silpnumas, vangumas;
 • alerginės ligos.

Imunitetą stiprinti galima ne tik medicininėmis, bet ir liaudiškomis priemonėmis, tokiomis kaip:

Česnakas. Stipri antibakterinė, antivirusinė ir antimikrobinė priemonė. Valgant jo kasdien  rizika susirgti peršalimo ligomis sumažės dviem trečdaliais.

Ežiuolė. Ypač veiksmingi yra preparatai, padaryti iš kelių rūšių ežiuolių. Ji skatina imuninių ląstelių veikimą, tiesiogiai kovodama su bakterijomis ir  virusais.

Medus. Padeda reguliuoti hormonų veiklą, stiprina imunitetą, skatina ląstelių atsinaujinimą, gerina kraujo sudėtį, mažina kraujospūdį, gydo nemigą ir nervų ligas, padeda virškinimui.

Liepų medus – gydo nuo visų peršalimo ligų.

Grikių medus – labai tinka sergantiems mažakraujyste, efektyviai reguliuoja hormonų pusiausvyrą.


Pienių medus – turi organizmą valančių savybių – gerina kepenų bei inkstų darbą.

Bičių duonelėje yra visko, ko reikia medžiagų apykaitai normalizuoti ir organizmo augimui.

20190117164228-24499.jpg

Na o kokius šeimos imuniteto stiprinimo būdus žino Mamyčių klubo mamos:

 • Mes geriam žuvų taukus, valgom daug vaisių ir daržovių, stengiamės daugiau laiko praleisti gryname ore, sportuojame, vėdiname patalpas, grūdinamės, stengiamės buti geros nuotaikos, apranga kuo natūralesnė, įvairi veikla, aktyvus gyvenimo būdas, daug laiko leidžiame užsiimdami mėgiama veikla. 
 • Visada vėdiname patalpas, nesenai nusipirkome eterinių aliejų garintuvą (nesuprantu, ko anksčiau jo nenusipirkome). O kol neturėjome, naktį ant pagalvėlės kampo porą lašiukų užlašindavome Ginančioji Či. Einant į darželį patepu tuo pačiu aliejuku nosytę, arba tiesiog ant šaliko užlašindavau. Be viso to, geriame vitaminus, mėgstame arbatėles su citrina, daug kur į maistą įdedu česnako, lauke taip pat dažnai lankomės. Ir tai mums labai padeda.. neturime nei slogytės, nei kosuliuko.
 •  Aromaterapija pirmiausiai, kai tik atšąla orai: eukaliptas, arbatmedis, pušų, čiobrelių eteriniai aliejai + gerklytei arbatos su medumi: čiorbelių arba aviečių, kartais medus su citrina; kojų kaitinimas su druska, pedučių tepimas jodu prieš miegą užmaunant vilnones kojines; slogai geriausias draugas yra paleistuvės sultys į nosytę.
 • Eterinių aliejų garinimas, patalpų vėdinimas, atitinkamos drėgmės palaikymas namuose, inhaliacijos, esant kosuliukui, nugarytės masažiukas.
 • Naudojam keletą eterinių aliejų, ypač eukaliptų, kedro, arbatmedžių. Mažiau citrinų, greifruktuktų. Dažniausiai naudojam inhaliacijoms.
 • Norėdami nesusirgt vengiame įsisiautėjus gripui parduotuvių ir žaidimų kambarių, kruopščiai plauname rankas, geriam įvairių žolelių arbatų, vartojam žuvų taukus ir vitaminą D. Namuose garinam įvairių eterinių aliejų mišinius, vėdinam kambarius. Na o užpuolus ligai - pasitariam su savo gydytoja ir paisom jos rekomendacijų. 

Daugiau jūsų patarimų ČIA->>