Kaip atpratinti vaiką nuo nemalonaus įpročio - rankos draskymo?

Kaip atpratinti vaiką nuo nemalonaus įpročio - rankos draskymo?

09. May 2018, 09:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Jei turite klausimų vaikų kineziterapeutei, psichologei, akušerei ir žindymo specialistei, šeimos gydytojai - rašykite: www.mamyciuklubas.lt/klausimai-atsakymai/ arba redakcija@mamyciuklubas.lt

Iš Sandros laiško redakcijai: 

Sveiki,

Kaip atpratinti vaiką nuo nemalonaus įpročio krapštyti man alkūnes? Jis atsirado tada, kai atsisakėme čiulptuko, bet buvo neįkyrus. Kai nutraukiau žindym, viskas pablogėjo: dukrytė neužmiega be mano rankos, drasko ir krapšto iki skausmo. Jokios gražios kalbos apie tai, kad mamytei skauda ir nemalonu nepadeda. Jei paslepiu rankas po antklode, ji puola pykti, bando nukloti mane, jei nesileidžiu, tai puola žnybti į veidą. Bandžiau parodyti jai, kaip tai nemalonu, pakrapštydama jai alkūnes, bet ir tai neveikia, tik ašaros ir isterijos. Bandžiau guldyti su žaisliukais, kad maigytų juos. Jau nebežinau, ką ir bedaryti, gal kreiptis į neurologą? Ačiū. už atsakymą.

Konsultuoja psichologė Sonata Vizgaudienė: 

Sveiki, Sandra,

Su vaikučio dėmesio perkėlimu nuo krūties į kažkokį kitą objektą, galintį teikti malonumą, susiduria daugelis mamų ir mažylių nutraukus žindymą, ypač trukusį ilgiau nei metus. Vaikučiams mamos krūties žindymas – ypatingas malonumo šaltinis. Jį praradę, ieško, kuo galėtų bent kiek kompensuoti netektį.

Kur tik dėmesys nenukrypsta - į mamų plaukus, pažastis (jūsų atveju - alkūnes), kiti liečia savo kažkokias kūno dalis. Jei su dukrele miegotumėte atskirai, problema nebūtų tokia ryški, galbūt verta apsvarstyti miegojimo atskirai klausimą. Pirmiausia, pati su savimi pasitarkite, ar norite išspręsti šią nemalonią situaciją. Tikrai yra mamyčių, kurios apie panašius dalykus daug kalba, bet kankinasi, kol vaikui sueina 6-7 metai ir šis išeina miegoti atskirai.

Dažniausiai įkyrumas pats savaime mamoms ir vaikams miegant kartu nepraeina, ypač kai mamos, nors ir kenčia, bet vaikams leidžia save engti. Mamos „aukojasi“ dėl vaikų, bet vaikams ši auka nereikalinga, jie dar puikiau augs be šių įkyrių veiksmų.

Jei atskirai miegoti dar nepasiruošusios, dukrelei dar kartą aiškiai pasakykite, kad jums labai skauda alkūnes ir jūs nebegalite leisti jų krapštyti. Galite pabandyti jas, pavyzdžiui, apsibintuoti. Subintuotos alkūnės tikrai nebus tokios malonios, jos dar labiau bylos apie skausmą. Jei tai nepadės, kurį laiką miegokite atskirai, tegu dukrelė miega su tėčiu. Jei ir tai per sudėtinga ar neįmanoma, būkite tvirta, neleiskite ir tiek.

Tegu dukrelė papyksta, paverkia. Kartokite, kad ją labai mylite, bet alkūnių krapštyti neleisite. Vietoj alkūnės pasiūlyti žaisliuką. Tegu jis būna netoliese, kai dukrelė pamatys, jog mama nenusileis, gali imti jį  ir priglausti, o gal žaisliuko ir nereikės. Svarbiausia Jūsų nusiteikimas, kad elgiatės teisingai, ir nuoseklumas.

Gali tekti „pasikankinti“ su tvirtu „ne“ keletą naktų ir tikrai viskas išsispręs. Aišku, nepamirškite dukrelei dažnai kartoti, kaip ją mylite, priglausti, pamyluoti. Paprastai tėvams elgiantis nuosekliai ir  tvirtai, gydytojų neprireikia. 

Sėkmės ir tvirtybės

Ekspertai

Sonata Vizgaudienė

Psichologė, www.tevystespsichologija.lt
Sonata Vizgaudienė in-vecaku-skola