Kai vaikas griūna ant žemės isterikuodamas - ar ignoruoti?

Kai vaikas griūna ant žemės isterikuodamas - ar ignoruoti?

17. Dec 2018, 06:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Pasak psichologės, psichoterapeutės Marijos Vaštakės, nėra vieno recepto, kodėl kai kurie vaikai, kai ko nors negauna, krenta ant žemės ir rėkia, tačiau viena aišku - tai yra demonstracinis elgesys ir tuo norima dėmesio. 

Ignoruokite vaiko isterijas

Jei vaikas krenta ant žemės, jis nori kažko, ko tėvai neduoda. Jei tėvai nuolat patenkins vaiko poreikį, anot psichologės, vaikas elgsis taip visada, kai ko užsinorės, nes jis žinos, kad jo norai tokiu būdu bus patenkinti.

Todėl tokias vaiko isterijas reikia ignoruoti ir nekreipti į jas dėmesio. Jei tai vyksta kambaryje, mama gali nusisukti ir užsiimti kuo nors, neišėjusi iš kambario.

Sudominkite kokia nors veikla

Gali mama nusisukti ir užsiimti tokia veikla, kuri gali sudominti ir vaiką. Pavyzdžiui, mama gali atidaryti spintelę ir ištraukti iš jos vaiko mėgstamą žaisliuką ar kokią nors dėlionę, kuri sudomintų mažylį. Taip pamažu vaiko dėmesys kryps į žaisliukus ir jis pamirš apie savo isterijas.

Jei vaikas griūna ant grindų parduotuvėje, mama taip pat į tai turi nekreipti dėmesio, nueiti ir užsiimti, kas jai reikalinga, žinoma, toli nenutolstant nuo vaiko.

Nebarkite rėkiančio vaiko - jis negirdės

Būna, kad mamoms gėda dėl vaiko rėkimo ir isterijų, tuomet jos jį bara ar pradeda tenkinti jo poreikius, kad jo isterija liautųsi. Jokiu būdu to nedarykite.

Rėkiančio vaiko nereikia barti, nereikia nieko komentuoti, nes vaikas jūsų vis tiek negirdės. Reikia tai tiesiog ignoruoti. Vaikas, pamatęs, kad jūs nekreipiate dėmesio, pats liausis verkęs.

Vaikas turi suprasti, kad tokiu elgesiu jis nieko nepasieks ir mama netenkins tokiu būdu jo norų.

Ar jūsų mažyliai dažnai isterikuoja griūdami ant žemės?