5 naudingi patarimai gydantis slogą

5 naudingi patarimai gydantis slogą

27. Sep 2017, 11:00 Aistė_mamyciuklubas.lt Aistė_mamyciuklubas.lt

Slogos šaltuoju metų laiku išvengia retas. Ypač dažnai ji atakuoja vaikus, lankančius darželį. Kaip teisingai gydyti užgultą arba ištisai tekančią nosį pataria Vaikų ligoninės Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja otorinolaringologė Donata Šukytė

 Pirmiausia reikėtų pradėti nuo to, kad vaikai sloga serga ne tik gerokai dažniau nei suaugusieji, bet šis negalavimas jiems būna ir gerokai ilgesnis (pastebėta, kad vaikams sloga paprastai praeina ne per savaitę, o dvi) bei rimtesnis. Jei sloga negydoma, ji labai greitai ir nesunkiai gali komplikuotis į įvairius prienosinių ančių, ausų ar net akių uždegimus. Sloga ypač pavojinga būklė kūdikiams, mat jie dar nemoka gerai kvėpuoti per burną. Jei sloguoja kūdikis, sutrinka jo mityba. Slogą gydyti  reikia štai taip:

  • Būtina nosį produktyviai plauti jūros vandeniu. Kaip dažnai? Tai labai individualu ir priklauso nuo vaiko. Praplovus nosį, ši turi atsikimšti.

  • Jei nosies gleivinė labai paburkusi, prieš atliekant praplovimo procedūrą, pravartu į nosį įlašinti po lašą ar du gleivinės paburkimą mažinančių lašų (vietinių dekongestantų, pvz. Vibrocil) ir kelias minutes palaukti.

  • Gydant slogą labai svarbu mokėti taisyklingai išpūsti nosį. Iš pradžių reikia pūsti iš vienos šnervės (kitą laikant užspaudus), po to – iš kitos. Kūdikiai gi pūsti nosies nemoka, todėl jų nosytes už juos valo tėvai. Yra įvairių nosies atsiurbėjų, reikėtų pasirinkti priimtiniausią variantą pagal kainą ir patogumą naudoti.

  • Sloguojantį bet nekarščiuojantį vaiką būtina vesti į lauką. Grynas oras puikiai gydo.

  • Ar efektyvu daryti inhaliacijas? Paskutiniai moksliniai straipsniai neberekomenduoja jų atlikti, ypač vaikams. Ypač taip vadinamųjų ,,karštųjų inhaliacijų’’ kai kvėpuojama karštais vandens, arbatžolių nuovirų garais, nes didelė rizika sužaloti, nudeginti kvėpavimo takus. Aš asmeniškai manau, kad inhaliacijos didelio teigiamo poveikio neduoda, nebent kalbėtumėme apie specialias (pvz. gydomąsias inhaliacijas su adrenalinu sergant laringitu), jei jų išties reikia ligai gydyti. Kur kas naudingiau dažniau drėkinti patalpų orą, taip pat vėdinti patalpas, dažnai plauti rankas, gerti daug šiltų skysčių.

Ekspertai

Donata Šukytė

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja otorinolaringologė
Donata Šukytė in-vecaku-skola
kempiniuke11 kempiniuke11 29. Apr 2018, 23:39

Sveiki, turiu tokią bėda - vis varva nosis. Nei sergu nei ką, bet vis turiu nešiotis su savim nosinaites. Nesvarbu ir metų laikas, vasara ar žiema, atrodo niekas nesikeičia. Alergijų jokių kaip ir neturiu, ir šiaip nelabai į užmiestį vykstu, tai šienligė kaip ir negalėtų būti. Ar apsimoka vartoti pavyzdžiui tokais tabletes https://www.gintarine.lt/actifed-60mg/25mg-tabletes-n12/catalogstoredetail.aspx?ID=340047 nuo nosies varvėjimo? Ar tiesiog kreiptis į gydytoją kad papasakotų kas man ten gali būti negerai.