VIDEO Nėštumo kalendorius. 33 savaitė: kūdikis jaučia mamos emocijas

15. Sep 2014, 10:21 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Būsima mama

Vis sunkiau ir sunkiau tampa nešioti ilgą lauktą vaikutį. Nors nėštumas yra normali fiziologinė būsena moteriškam organizmui, vis tiek tai sukelia sunkumų. Vis labiau pavargstate, didėja noras, jog greičiau prasidėtų gimdymas ir dingtų nuolatinis sunkumas. Puokštė naujų, nors ir laikinų nukrypimų nuo sveikatos normų neleidžia pilnavertiškai pailsėti.

Vis tik nekreipiant į nieką dėmesio, reikia pasistengti sukaupti jėgas ir energiją prieš paskutinį etapą - gimdymą. Juk vėliau rūpesčių bus tik daugiau. Praeis dusinimas, rėmuo, virškinimo sutrikimai, būtinybė nuolat subalansuotai maitintis, skysčių ir druskos kontroliavimas, pasidarys lengviau miegoti, galėsite tai daryti ant pilvo, bet pats gimdymas reikalauja daug fizinių jėgų, o kūdikis pirmąsias paras taip pat reikalauja daugiau nei būdamas įsčiose dėmesio.

33 nėštumo savaitę dažniau norisi lankytis tualete ir net keltis dėl to naktį. Taip yra dėl to, jog padidėjusi gimta spaudžia šlapimo pūslę. Todėl prieš miegą vartokite mažiau skysčių.

Šiuo metu yra padidėjęs kraujo tekėjimas kraujagyslėse, todėl gali atsirasti dantenų kraujavimas. Sustingimas ir kojų spazmai gali jus lydėti viso trečio trimestro metu.

Mityba pagal nėščiosios psichologiją

“Amžina panikuotoja”

Nėštumas padidina ir taip neramią būseną. Valgo be apetito beveik vieną ir tą patį. Nuolat bijo padaryti ką nors ne taip. “Ar galiu valgyti mėsą, sūrį, kiaušinį? Ar nėra nitratų šiuose vaisiuose? O vandenyje iš krano? Ar būsiu aš gera mama?” - tokiuose apmąstymuose ji praleidžia didžiąją dalį laiko.

Gydytojo patarimas: jums reikia paįvairinti meniu ir pasinaudoti nėštumu tam, jog pradėtumėte užsiimti joga.

“Besotė”

Ji spekuliuoja savo “padėtimi” ir valgo viską, ko tik nori. Jos devizas: “Nors kartą gyvenime turiu teisę daryti tai, ką noriu.” Aplinkiniai dažnai ją lepina ir nusileidžia beveik visiems įgeidžiams.

Gydytojo patarimas: jeigu jūs labai norite save pradžiuginti, smaližiaukite tik dietiniais produktais ir pasistenkite daugiau galvoti apie būsimą vaikelį.

“Bioekologė”

Ekologijos klausimai jai tiek svarbūs, jog ji net valgo tik išskirtinai ekologiškus produktus. Vegetariškas maitinimosi rėžimas jai labai patinka, atostogauti ji važiuoja į Nepalą ir čiuožia kalnų slidėmis būdama nėščia septintą mėnesį.

Gydytojo patarimas: jeigu jūs nemėgstate mėsos, valgykite nors pieno produktus, žuvį, kiaušinius ir riešutus. Prisiverskite ir sekite gydytojo rekomendacijas, nes devyni mėnesiai - ne toks ilgas laiko tarpas.

“Verslo moteris”

Ji nuolat užimta darbu ir net valgydama tvarko reikalus. Jos šaldytuvas visada tuščias ir ji retai būna namuose vakarais bei gailisi, jog negali daugiau užsiimti sportu.

Gydytojo patarimas: jūs norite padaryti per daug. Laikas sulėtinti gyvenimo ritmą ir tai daryti geriau palaipsniui. Raskite laiko pavalgyti ir eikite anksčiau namo. Pabandykite pati gaminti, kad ir paprastus patiekalus.

Būsimas mažylis

Kiek paaugo: dabar jūsų vaikas yra apie 44 centrimetrų ilgio ir sveria 2 kilogramus.

33 savaitę tikimybė, jog vaisius apsivers, dar yra labai maža. Kai paaugo, dabar jam sunkiau judėti dėl gimdos dydžio, todėl jis dabar makaluoja rankomis-kojomis, bet lieka toje pačioje pozicijoje. Spardosi jis vis stipriau, nes auga ir stiprėja. Smegenys jau pilnai susiformavusios ir vaikas kartu su mama jau jaučia emocijas. Pradeda veikti ir kitos juslės - jis mato, girdi, jaučia skonį ir atskiria kvapus. Jeigu jam nepatinka mamos kvepalai ar kiti kvapai, mama gali pajusti vaiko nepasitenkinimą pagal tai, kaip aktyviai jis pradeda judėti.

Žinoma, nervų sistema dar netobula ir nesuderinta, bet aktyviai formuojasi nervų jungtys. Vaikutis jaučia ir savo emocijas - pats žaidžia, mato sapnus. Jo kūnas darosi vis proporcingesnis. Nuo kūno paviršiaus pradingsta lanugo plaukeliai. Jau veikia jo termoreguliacijos sistema. Funkcionuoja endokrininė, širdies ir kraujagyslių, virškinimo sistemos. Formuojasi imunitetas. Šlapimo organai jau pajėgūs gaminti šlapimą. Plaučių sistema subręsta, bet iki galo susiformuos tik prieš pat gimimą.

Tyrimai

Daryti ultragarso tyrimą šiame etape labai svarbu, nes gydytojas gali nustatyti, ar nėra nėštumo patologijos ar kūdikio vystymosi anomalijų ir laiku priimti sprendimą dėl išankstinio gimdymo.

Ultragarso tyrimo metu stebima, ar nėra vaisiaus augimo atsilikimo. Gydytojas priims sprendimą dėl gimdymo metodo ir pagal tyrimus pritaikys medikamentinį gydymą, jeigu to reikia. Visa ši veikla yra labiau saugumo priemonė ir daugelyje atvejų daroma vien tam, kad būtų įsitikinta, jog nėštumas yra normalus ir nereikalaujantis gydytojo įsikišimo į procesą.

STEBĖK SAVO NĖŠTUMĄ SAVAITĘ PO SAVAITĖS ČIA->>>

20131126123912-94935.jpg