Kūdikio sutiktuvių vakarėlis („baby shower“) – būsimos mamos vakarėlis

Kūdikio sutiktuvių vakarėlis („baby shower“) – būsimos mamos vakarėlis

13. Feb 16:48 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kūdikio sutiktuvių vakarėlis („baby shower“) – tai vakarėlis, skirtas būsimai mamai pagerbti. Tai ne tik puiki proga švęsti, bet ir paramos forma bei būdas išreikšti džiaugsmą, susijusį su vaiko gimimo laukimu. Šiame straipsnyje daugiausia dėmesio skirsime įkvepiančioms idėjoms, kaip surengti nepamirštamą kūdikio sutiktuvių vakarėlį („baby shower“): nuo vakarėlio temos pasirinkimo, skanių meniu idėjų, smagių užsiėmimų ir žaidimų iki originalių ir praktiškų dovanų būsimai mamai idėjų.

Surenkite kūdikio sutiktuvių vakarėlį („baby shower“)!

Kūdikio sutiktuvių vakarėlio („baby shower“) planavimas – tai jaudinantis užsiėmimas, reikalaujantis kruopštaus organizavimo ir kūrybiškumo. Pačioje pradžioje reikėtų nustatyti vakarėlio datą ir vietą. Idealus metas kūdikio sutiktuvių vakarėliui („baby shower“) paprastai būna antrojo ar trečiojo nėštumo trimestro pabaigoje arba pradžioje. Vakarėlio vieta turėtų priklausyti nuo svečių skaičiaus, būsimos mamos pageidavimų ir biudžeto – tai gali būti namai, žavus sodas ar elegantiška salė, išnuomota šiai progai.

Tada sudarykite svečių sąrašą. Verta pasitarti su būsima mama, ką ji norėtų pakviesti į tokį vakarėlį. Išimtis - jei kūdikio sutiktuvių vakarėlis („baby shower“) bus staigmena moteriai! Nepamirškite svečių sąrašą ir skaičių pritaikyti prie vakarėlio pobūdžio. O kaip dėl kvietimų? Šį vakarėlį organizuoti lengviau pasitelkus šiuolaikines technologijas – galite rinktis tradicinius kvietimus, siunčiamus paštu (juos paruošite viena intuityvia grafikos programa), arba modernesnius sprendimus, pvz., elektroninius kvietimus ar renginius socialiniuose tinkluose.

Kūdikio sutiktuvių vakarėlio („baby shower“) tema ir motyvas

Kūdikio sutiktuvių vakarėlio („baby shower“) temos ar motyvo pasirinkimas yra svarbus elementas, kuris užduoda toną visam renginiui ir leidžia išreikšti būsimos mamos asmenybę ir pageidavimus. Ką rinktis?

 • Klasikinės rožinė ir mėlyna spalvos – tradicinės spalvos (rožinė mergaitei ir mėlyna berniukui) vis dar populiarios tarp daugelio būsimų mamų. Jas galima derinti su subtiliais raštais ir motyvais, kad sukurtumėte elegantiškas ir subtilias dekoracijas.
 • Safaris ir džiunglės – gyvūnų tema, pilna egzotiškų gyvūnų ir augalų, bus puikus pasirinkimas gamtos ir nuotykių mėgėjams.
 • Kelionės ir nuotykiai – įkvepianti tema būsimiems tėvams, kurie mėgsta keliauti. Dekoracijose gali būti žemėlapių, lėktuvų ir lagaminų elementų.
 • Mėnulis ir žvaigždės – romantiška ir rami tema, idealiai tinkanti vasaros kūdikio sutiktuvių vakarėliui („baby shower“), kuris vyksta vakare, geriausia – po debesimis.
 • Boho chic – madingas ir meniškas stilius, derinantis kaimiškus elementus su etniniais raštais. Idealiai tinka mamoms, vertinančioms originalumą ir laisvę.
 • Minimalizmas ir modernumas – paprasta ir skoninga vakarėlio idėja elegantiško minimalizmo mėgėjoms.

Labai svarbu temą suderinti su būsimos mamos asmenybe ir pageidavimais. Renkant kūdikio sutiktuvių vakarėlio („baby shower“) temą atkreipkite dėmesį į tai, kas jai patinka ir kas jai svarbu. Tai leis vakarėlio herojei pasijusti įvertintai, o stilingos dekoracijos pagal jos skonį neabejotinai teigiamai paveiks jos savijautą.

Dovanos kūdikio sutiktuvių vakarėliui („baby shower“)

Kūdikio sutiktuvių vakarėlio („baby shower“) dovanos pasirinkimas yra puiki proga išreikšti paramą ir džiaugsmą, susijusį su artimos moters artėjančia motinyste. Pateikiame keletą originalių ir praktiškų dovanų, kurios tikrai pradžiugins būsimą mamą, idėjų!

 • Naujagimio kūdikio pradinis rinkinys – būtiniausių naujagimio reikmenų rinkinys, pvz., sauskelnės, drabužėliai, buteliukai, vonios termometras. Jį galite dovanoti elegantiškame pintame krepšyje arba medinėje dėžutėje, kurią būsimoji mama galės naudoti kūdikio žaislams laikyti.
 • Elektroninė auklė – naudingas prietaisas, kuris padės naujajai mamai prižiūrėti kūdikį iš kito kambario, kol ji ruošia maistą ar maudosi.
 • Personalizuotas miegmaišis ar pledukas – rankų darbo, ant kurio išsiuvinėtas kūdikio vardas, bus praktiškas daiktas ir... gražus prisiminimas.
 • Rinkinys, skirtas kūdikio rankos ar pėdos atspaudui padaryti – tai gražus prisiminimas, kuris išsaugos naujagimio mažų rankyčių ir pėdučių atminimą.
 • Knygų būsimoms mamoms dėžutė – geriausių vadovų apie motinystę, vaiko vystymąsi ar sveiką mitybą rinkinys. Niekas netrukdo į rinkinį įtraukti ir daiktų, kuriuose motinystės tema nagrinėjama su jumoru.
 • Dovanų kortelė drabužių ir žaislų parduotuvei kūdikių reikmenys – tokia dovana leis būsimai mamai išsirinkti tai, ko jai reikia

Nepamirškite, kad geriausios dovanos yra tos, kurios atspindi asmeninį atsidavimą. Asmeninė dovana simbolizuos Jūsų paramą ir meilę būsimai mamai ir jos kūdikiui.

Vakarėlio meniu

Lengvi ir skanūs užkandžiai, desertai ir nealkoholiniai gėrimai turėtų idealiai atitikti būsimos mamos pageidavimus ir suteikti malonią patirtį visiems svečiams. Planuojant meniu reikia atsižvelgti į žmonių, kurie laikosi įvairių išskirtinių dietų, poreikius!

Užkandžių idėjos:

 • Sumuštiniai su kreminiu sūriu ir lašiša – elegantiški ir lengvai pagaminami.
 • Mini kišai / mini kepinukai – įvairūs variantai, pvz., su špinatais ar grybais, yra puikus pasirinkimas vegetarams.
 • Vaisių vėrinukai arba vaisių salotos taurėse – spalvinga ir sveika, galima patiekti su jogurto padažu.
 • "Caprese" ant lazdelių ir vėrinukai – mocarela, vyšniniai pomidorai ir bazilikai, apšlakstyti balzaminiu padažu.
 • Daržovių lazdelės su padažu – šviežios daržovės, supjaustytos lazdelėmis ir patiekiamos su humusu ar kitu kreminiu padažu.

Desertų idėjos:

 • Mini keksiukai – skirtingų skonių, kuriuos galima dekoruoti pagal vakarėlio temą.
 • Panna cotta" mini stiklinėse – galite paruošti įvairių „panna cotta" variantų su skirtingais vaisių skoniais.
 • Sausainėliai su užrašu – pvz., su vaiko vardu arba vakarėlio tema.
 • Mini nekepti varškės tortai – maži, patogūs ir lengvai valgomi viena ranka.

Gėrimų idėjos:

 • Nealkoholiniai kokteiliai – nealkoholinės populiarių kokteilių, pvz., Mojito arba Piña Colada, versijos.
 • Limonadai ir šviežiai spaustos sultys – įvairių skonių, su ledu ir be jo.
 • Žolelių ir vaisių arbatos – kuo didesnis pasirinkimas, tuo geriau! Taip kiekvienas ras ką nors sau.
 • Vaisių kokteiliai – sveiki ir gaivūs, puikiai tinka šiltomis dienomis.

Taip pat nepamirškite, kad meniu turėtų būti pritaikytas ne tik prie vakarėlio temos, bet ir prie dienos laiko, kuriuo vyksta kūdikio sutiktuvių vakarėlis („baby shower“). Lengvi užkandžiai ir gaivieji gėrimai puikiai tiks popietiniam vakarėliui, o vakare galima pasiūlyti ko nors sotesnio.

Nuotraukų šaltinis: stock.adobe.com/pl