Tuoj gimdysiu!

Tuoj gimdysiu!

20. Dec 2011, 07:00

Kokie yra pirmieji būsimo gimdymo požymiai?

 

Prieš sąrėmius, kurie ir yra gimdymo pradžios ženklai, moteris gali jausti ir kitus būsimo gimdymo požymius:

 

- Gleivių kamščio pasišalinimas.

 

Gleivių kamštis - tai gleivių su kraujo priemaišomis išskyros, kurios gali pasišalinti ir likus vienai dienai iki gimdymo, ir net savaitei. Jo pasišalinimas - tai ženklas, kad moters kūnas ruošiasi būsimajam didžiajam įvykiui, gimdos kaklelis sutrumpėja ir suminkštėja. Jeigu nėra reguliarių sąrėmių, nenutekėjo vaisiaus vandenys, o tik vienintelis požymis - gleivių kamščio pasišalinimas, važiuoti į gimdyklą nereikia. Jeigu jums labai neramu, galite paskambinti pasitarti su jūsų nėštumą prižiūrinčia ginekologe.

 

- Vaisiaus vandenų nutekėjimas

 

Kiekvienai moteriai nutekantis vaisiaus vandenų kiekis yra individualus. Gali būti, kad vaisiaus vandenys nutekės maža srovele, gali būti, kad pasišalins iš karto didelis kiekis, tarkim, 200 ml. Nutekėję vaisiaus vandenys yra ženklas, kad per artimiausias 24 valandas prasidės gimdymas. Anksčiau buvo manoma, kad bevandenis periodas mamai ir vaikui turi tęstis ne ilgiau kaip 12 valandų, dabar įrodytas, kad iki 24 valandų. 

 

Kalbant apie vaisiaus vandenų nutekėjimą, labai svarbus rodiklis yra ne jų kiekis, o spalva. Skaidrus ir bespalvis skystis reiškia, kad viskas yra gerai, tuo tarpu neskaidrūs, žalios spalvos vandenys gali signalizuoti apie galima deguonies trūkumą vaikučiui ir delsti namuose nebegalima. 

 

Kokius pirmuosius artėjančio gimdymo požymius jautei tu?