Tarptautinės krūties sveikatos dienos proga - nemokamos paskaitos būsimoms mamoms

Tarptautinės krūties sveikatos dienos proga - nemokamos paskaitos būsimoms mamoms

15. Oct 2013, 16:46 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

„Ilgai maitinti vaikelį mamos pieneliu yra naudinga ne tik vaikui, bet ir mamai“, - tokiu  šūkiu viešoji įstaiga Prieraišiosios tėvystės centras šiais metais mini spalio 15-ąją, Tarptautinę krūties sveikatos dieną. Šia proga besilaukiančios mamos ir tėčiai kviečiami į nemokamų paskaitų ciklą apie žindymą bei aplinkos įtaką mamos pienui, jos ir vaikelio sveikatai. 

Paskaitų tvarkaraštį galima rasti čia: http://www.prieraisiojitevyste.lt/node/869

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, žindymas yra puiki onkologinių susirgimų prevencijos priemonė. Apžvelgus 47 krūties vėžio studijas, PSO konstatuoja, kad kuo ilgiau moterys žindo, tuo jos labiau yra apsaugotos nuo krūties vėžio. Santykinė krūties vėžio rizika sumažėjo maždaug 4,3% per kiekvienus 12 mėnesių maitinimo krūtimi. Esama ir daugiau tyrimų, vienas jų teigia, kad  svarbūs ne tik pirmieji žindymo metai – su kiekvienu žindomu vaiku rizika susirgti krūties vėžiu sumažėja dar 7 procentais. Ji mažėja ir kiekvienais tolesniais žindymo metais.

Žindymas taip pat gali saugoti moteris nuo kiaušidžių vėžio. Tarptautinis PSO tyrimas parodė, kad kiaušidžių vėžio rizika tarp moterų, kurios žindė bent 2 mėnesius po kiekvieno gimdymo, sumažėjo 20–25%. Tačiau nors esama pakankamai duomenų apie žindymo naudą mamai, informacija apie žindymą kaip apie vėžio prevencijos priemonę nėra plačiai žinoma ne tik tarp visuomenės, bet ir tarp specialistų.

Moterys, maitindamos mažylius savo pienu, neretai motyvuoja save tuo, kad gerina vaiko sveikatą. Tačiau žinodamos, kad padeda ir sau, jos gali rasti daugiau argumentų, kodėl verta žindyti ir kodėl verta tai daryti kuo ilgiau. „Kadangi mūsų šeimoje yra krūties vėžiu sirgusių moterų, sužinojusi, kad žindymas gali padėti man pačiai išvengti šios ligos, jaučiausi ramiau, – teigia viena VšĮ Prieraišiosios tėvystės centras steigėjų Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė. – Vis dėlto dar ne daug moterų Lietuvoje žino, kad žindymas naudingas ir joms pačioms. Mūsų šalyje vis dar per mažai dėmesio skiriama ligų prevencijai, ir  šis projektas gali būti puiki proga apie tai pakalbėti – ypač Krūties sveikatos dienos proga.