Šeštoji savaitė: širdutė jau plaka!

Šeštoji savaitė: širdutė jau plaka!

26. Oct 2009, 00:00

 

 

Šią savaitę mažylio organizme įvyko daug didelių pokyčių! Pavyzdžiui, ultargarso pagalba galima išgirsti mažutės širdelės plakimą, kurios dydis – tik 4-6 milimetrų.

 

Moteris

 

Jei jums nebuvo lemta išvengti ankstyvosios toksikozės „malonumų“, šioje nėštumo savaitėje pykinimas tik sustiprės.

 

Kai kurios moterys negali pakęsti tam tikrų kvapų, sustiprėja seilėtekis. Esant pilnumo jausmui pieno liaukose prisideda ir pasikartojantys dilgčiojimai krūtyse.

 

To priežastis – hormonų pokyčiai Jūsų organizme. Jie reikalingi būsimo kūdikio vystymuisi. Ir tai, kad jūsų organizmas taip reaguoja į besikeičiantį hormoninį foną – visa tai „gamybos sąnaudos“.

 

Kadangi pablogėjusios savijautos priežasties išvengti negalima, teks su tuo susitaikyti. Štai keletas naudingų patarimų:

 

*Tęskite (arba pradėkite dabar) vartoti vitaminų preparatus nėščiosioms, ypač tuo metu, kai nejaučiate pykinimo. Tai ne visada sumažina toksikozės poveikį, bet aprūpina vaisių reikiamu vitaminų kiekiu.

 

*Pasistenkite mažiau, bet dažniau valgyti (6 – 7 kartus рer dieną). Pirmas valgymas gali prasidėti ryte dar lovoje, paskutinis – prieš miegą. Eksperimentuokite su įvairiais maisto produktais – gali vėmimą..

 

*Nepamirškite apie skysčius – juos galite gauti gerdamos sultis ir mineralinį vandenį, taip pat valgydamos vaisiais (arbūzai, melionas, kriaušės) arba daržovess (agurkų ar pomidorų salotos).. Ypač tai svarbu, jei kamuoja vėmimas, nes jo metu prarandate daug skysčių ir drsukų.

 

*Daugiau ilsėkitės. Gulkitės anksčiau ir kelkitės vėliau. Stenkitės nepervargti dienos metu, ypač ryte.

 

*Stenkitės išvengti jus pykinančių kvapų (dezodorantai, tualetinis vanduo, kiti parfumuoti produktai) ar skonių. Namiškiai turi jums visapusiškai padėti.

 

*Kai kurio moterys tvirtina, kad sumažinti pykinimą iš ryto padeda dantų pasta arba kramtomoji guma. Pabandykite – gal ir jums tai padės.

 

*Venkite stresinių situacijų. Jei negalima pašalinti streso priežasties (pavyzdžiui, jūsų darbą), galite pasitarti su gydytoju psichoterapeutu.

 

Jokiu būdu nepradėkite gerti vaistų nuo pykinimo savarankiškai. Geriau iš pradžių pasikonsultuokite su gydytoju. Profesionalus specialistas visuomet pasistengs rasti optimalų sprendimą.

 

Būsimasis kūdikis

 

Šią savaitę Jūsų vaikučio organizme – daug didžių įvykių. Bet svarbiausios yra dvi naujienos!

 

Pirmoji – jau plaka širdelė! Ultragarso pagalba galima išgirsti mažutės širdelės plakimą, kurios dydis – tik 4-6 milimetrų.

 

Antroji – jau visiškai užsidarė nervinis vamzdelis. Ne mažą vaidmenį tame suvaidino Jūsų vartojama folinė rūgštis.

 

Be to, jau pasirodė rankyčių ir kojyčių užuomazgos, ima formuotis atskiros vidinės ausies ir gerklų dalys. Intensyviai vystosi placenta (vaiko vieta) – specialus organas, kuris tolimesnėje ateityje bus atsakingas už kvėpavimą, maitinimą, vaisiaus apsaugą, o taip pat – už hormonų gamybą.

 

Šaltinis: www.missfit.ru

Foto: pregnancyweeks.us

 

Gydytojos ginekologės–akušerės Linos Rudaitienės patarimai, duoti ankstesnes nėštumo savaites, išlieka aktualūs.

 

27. Feb 2010, 14:32

kokia miela burbuliuke😀)

29. Jun 2010, 11:00

Sveikos. As taip pat laukiousi 6 sav :-) Vakar buvau pas daktareir pasake sia dziaugsminga zinia:-) tik vat , skaitau, kad jau senai reikejo gerti foline rugsty, o as pradejau tik vakar kai jau gydytoja patvirtino, kad laukiuosiu antro leliuko.

20. Jan 2010, 13:03

Man jau ryt sukanka 6 savaites,tai penkt.eisime pas gydytoja pasirodyti.Savijauta po kolkas siuo metu gera,praejo pykinimai,rugsciu kilimas.Tik labai miegelio norisi,kaip ir su pirmagime.Ir tik dabar pradejau jausti kruti es skausmus.O kai laukiausi dukreles ,tai pat pirmi dienu,jauciau stipriai krutines skausmus.Oi kaip gera ir nuostabu laukti mazo stebuklo😀

08. Jan 2010, 17:13

man pries 5 dienas pasake, kad laukiuosi jau 6 savaites... siaubinga toksikoze, bet viska atperka zinojimas, kad nesioju gyvybe po sirdimi😀

08. Jan 2010, 17:11

man pries 5 dienas pasake, kad laukiuosi jau 6 savaites... siaubinga toksikoze, bet viska atperka zinojimas, kad nesioju gyvybe po sirdimi😀

29. Nov 2009, 21:12

Kaip miela... Ryt einu pas ginekologę pasirodyt 😀 Ryt ir perkopsiu į šeštą savaitę. Prieš tai turėjau nesivystantį nėštumą, tai šiek tiek nerimauju. Taip norisi, kad viskas būtų gerai. Tikiuosi auga mano žirniukas...

02. Nov 2009, 14:46

Sveikinu visas busimas mamytes,as taippat laukiuosi mums kaip tik dabar yra sesios savaites.begalo esu patenkinta.

26. Oct 2009, 20:13

Sveikinu busimas mamas,su siuo nuostabiu jausmu...Esu dvieju vaikuciu mama,nors man tik 20,bet jau tai patyriau,ka jusdabar patiriat.Bukit kantrios,laukit savo dziaugsmelio,jis atperka visus vargus(pykinimus,tinstancias kojas,skaudzia nugara)Esu laiminga ,kad tapau mama,mano pirmagimio vaikucio kuma,negali susilaukti vaikucio net 7metus...O kazkur Lietuvoj atsiranda dar tokiu "motinu",kurios pardavineja savo vaikus pedofilam...:"(

26. Oct 2009, 12:13

Taip nuostabus jausmas išgirsti mažylio širdelės plakimą, tada užlieja neapsakomas jausmas😀 visos mamos tai žino😉

26. Oct 2009, 11:16

taip buvo gera klausytis sirdutes, isgirdus vos is susijaudinimo nepravirkau😀

26. Oct 2009, 10:32

7 nestumo savaite gydytoja pasake, kad laukiuosi ir parode echospoko monitoriuje maza plakancia sirdute. tuomet uzpludo toks neapsakomas jausmas

26. Oct 2009, 10:02

as kaip ik 6 nestumo sav ir suzinojaukad laukiuosi 😀 tuomt ir prasidejo blogumai ir pykinimai,labai sunki buvo nestumo pradzia,bet apie 15sav viskas pamazu praejo.dabar mums 26sav ir savijauta gera 😀

26. Oct 2009, 08:48

Gerai butu kad taip butu miegot ilsetis kaip i darba reik eit. o skysciu tai daug geriau nors aciu dievui nepykino manes