Po Cezario pjūvio

Po Cezario pjūvio

29. Sep 2017, 06:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Pogimdyminis laikotarpis po operacijos paprastai trunka tiek pat, kaip ir gimdžius natūraliu būdu. Panašiai tiek pat laiko kraujuojama iš makšties. Savo vaiką nešioti tikrai galima, kurį laiką nepatariama kelti tik vyresnių vaikų, kad pilvo raumenys išvengtų per didelės įtampos. Taip tvirtina gydytojai ginekologai.

 Kaip prižiūrėti randą?

Pats pjūvis paprastai sugyja maždaug per 5-6 dienas. Tuomet išimami siūlai. Labai svarbu tinkamai prižiūrėti pjūvio vietą. Kasdien būtina išsimaudyti po dušu, tačiau kuom nors tepti ar klijuoti žaizdos tikrai nereikia. Dauguma moterų labai nerimauja, kad gali iširti siūlės, tačiau taip tikrai neatsitiks.

Randas gali sumažėti ir išnykti visai. Taip nutinka per maždaug 18 mėnesių po gimdymo. Tačiau gali ir likti toks pat ryškus, tamsus, iškilus. Rando vietą kurį laiką gali net niežėti arba ji gali būti tarsi apmirusi. Moteris pjūvio vietą tokiu atveju galėtų pamasažuoti (taip suaktyvins kraujotaką), patepti specialiai randams gydyti skirtais tepalais. Kaip gyja randas lemia daug dalykų: moters amžius (vyresnėms gyja lėčiau), imunitetas, higiena, tas faktas, ar į žaizdą neįsimetė kokia nors infekcija , taip pat pakankamas fizinis aktyvumas.