Pirmųjų dantukų priežiūra

Pirmųjų dantukų priežiūra

20. Jul 2022, 00:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Turinys:

·      Kodėl reikia valytis dantis

·      Kada pradėti valytis dantis

·      Kokį dantų šepetuką ir pastą pasirinkti

·      Kaip tinkamai valytis dantis

Dygstant dantukams mažylis tampa labai neramus: blogai miega, nenoriai valgo, yra irzlus. Jam reikia pagalbos! Nelaukite, kol pasirodys dantukai ir kūdikis nurims. Tarptautinė vaikų odontologijos asociacija prieštarauja dantenų geliams su lidokainu, tačiau juos jau seniai pakeitė saugesni, kuriuose yra tik natūralūs ingredientai. Jei jūsų mažyliui pasireiškė dantų dygimo požymiai, naudokite Dentinale natura gelį. Šis dantenų gelis pagamintas tik iš natūralių ekstraktų ir efektyviai blokuoja skausmą. Malonaus skonio, todėl vaikai mielai leidžia masažuoti jiems dantenas. Natūralios sudėties dėka, šį itališką gelį galite naudoti iki 5 kartų per dieną.

Kodėl reikia valytis dantis

Odontologai perspėja, kad nuolatinių dantų būklė labai priklauso nuo to, kaip buvo prižiūrėti pieniniai dantys. Nereikėtų tikėtis, kad laikini dantukai iškris o pablogėjusius dantis galima bus tiesiog pašalinti. Šiuo klausimu yra daug aspektų, todėl svarbu organizuoti kompetentingą priežiūrą nuo pat pirmojo danties.

·      Ant plono ir pažeidžiamo pieninio danties emalio kariesas vystosi greičiau nei ant nuolatinių dantų. Kariesas yra infekcijos šaltinis, kuris gali plisti visame kūne

·      Kai nėra paprasčiausios burnos ertmės priežiūros, infekcija gali plisti ir ten. Nesvarbu, ar kūdikis žindomas ar maitinamas mišiniu, burnos ertmės priežiūra būtina

·      Kūdikių kariesas vystosi sparčiai. Kad kūdikiui neskaudėtų dantukų, svarbu atidžiai rūpintis pirmuosius dantukus.

       

Kada pradėti valytis dantis

Dantis reikia pradėti valyti nuo pat jų išdygimo, tačiau pratinti prie šios procedūros kūdikį galite nuo pat gimimo. Dabar yra didelis barškučių ir dantų šepetėlių pasirinkimas. Kad kūdikis neatsisakytų valytis dantukus, nuo gimimo pratinkite jį prie šepetėlio, leiskite jam jį liesti, čiupinėti. Parduotuvėse galite rasti silikoninius antpirščius. Jie ne visai tinka dantukų priežiūrai, bet puikiai tinka pratinti valytis dantis.

Kokį šepetuką ir dantų pastą pasirinkti

Pirmuosius dantukus odontologai leidžiama valyti silikoniniu antpirščiu. Ypač jei vaikas jau prie jo pripratęs. Bet pradedant nuo 5-6 dantuko, laikas pereiti prie minkščiausio 0+ dantų šepetėlio. Būtinai naudokite pastą, kuri leidžiama nuo gimimo. Joje nėra fluoro ir ją saugu nuryti.

Yra dviejų rūšių dantų pastos: neutralaus skonio gelis ir vaisių skonio dantų pastos. Pirmosios tinka kūdikiams, kurie nėra susipažinę su papildomu maistu. Pastas su skoniu gali naudoti kūdikiai, jau susipažinę su kitu maistu nei motinos pienas ar mišiniai.

Į kelionę pasiimkite antiseptines servetėles su ksilitoliu. Jos padės saugiai išvalyti kūdikio dantukus be šepetėlio ir pastos. Tiesiog nušluostykite ja dantis. Servetėlės ​​negali būti naudojamos nuolatos– dantims svarbi visapusiška priežiūra.

Kaip tinkamai valytis dantis

Skatinkite vaiką išsivalyti dantis vonioje arba šalia kriauklės. Galite paimti kėdutę ir paguldyti kūdikį ant kelių arba pasodinti į vonią veidu į save. Švelniai, be staigių judesių, pradėkite šepetėliu valyti dantis. Judesiai turi būti panašūs į „šlavimą“. Pradėkite nuo viršutinių dantų ir pereikite prie apatinių. Nuo dantenų iki danties krašto, iš vidaus į išorę.

Dantų valymas negali būti per jėgą ir ašaras. Žaiskite, šypsokitės, paimkite kūdikį ant rankų, kai valote dantis.

Visi žinome taisyklę – dantis reikia valytis 2 minutes. Tam užprogramuoti net elektroniniai dantų šepetėliai. Tačiau ši taisyklė netaikoma naujagimiams. Valykite tiek, kiek kūdikis jums leisis. Padarykite pertrauką ir tęskite. 10-20 sekundžių valyti dantis geriau, nei palikti dantis be priežiūros.