Penktoji nėštumo savaitė

Penktoji nėštumo savaitė

21. Oct 2009, 00:00

 

Šią savaitę embrionas jau turi genoblastus – jo spermatozoidus arba jos kiaušialąstes. Kitaip sakant, Jūsų kūdikis jau turi savyje Jūsų vaikaičių genetinį prototipą. Neįtikėtina, ar ne?

 

Moteris

 

Prie savijautos pokyčių, kurie pasireiškė praėjusią savaitę, gali prisidėti nauji: galvos skausmas, padažnėjęs noras šlapintis, mieguistumas, sumažėjęs apetitas, pykinimas ir kartais vėmimas. Galite pajusti neįveikiamą potraukį sūriems ar marinuotiems produktams.

 

Visa tai – ankstyvosios nėštumo toksikozės požymiai. O to priežastis – besitęsiantys jūsų organizme hormonų pokyčiai.

 

Tiesa, daugumai besilaukiančių moterų gali ir nepasireikšti nė vienas iš minėtų požymių – jos gali ramiai išgyventi ankstyvąjį nėštumą be jokio pykinimo, kuris visuomenėje traktuojamas kaip pirmasis nėštumo rodiklis.

 

Taigi, jei jūs išvengėte šių „mažų džiaugsmų“ – Jums galima tik pavydėti. O jei ne – laikykitės, nes palengvėjimas ateis po 12 savaitės.

 

Yra moterų, kurios toksikozę laiko paprastu, normaliu nėštumo reiškiniu, todėl į visa tai nekreipia dėmesio. Ir jūsų bandykite taip pasielgti. Jei tikrai sunku, tuomet galite kreiptis į savo gydytoją, tačiau jokiu būdu nesiimkite savarankiškai savęs gydyti.

 

Būsimasis kūdikis

 

Šioje savaitėje gemalas stipriai keičiasi. Pirmiausia, keičiasi jo forma – dabar jau kūdikis nepanašus į plokščią diską, o panašėja į simpatišką 1,5 - 2,5 milimetro cilindrą. Dabar medikai tai pavadintų embrionu.

 

Per šią savaitę pasirodo kepenų ir kasos užuomazgos. Ima formuotis viršutinių kvėpavimo takų – gerklų ir trachėjos dalys, taip pat širdies užuomazgos.

 

Pamažu ima formuotis nervinis vamzdelis (tiesa, „užbaiginėjamos“ kol kas tik atskiros jo dalys). Nervinis vamzdelis – tai centrinės nervinės sistemos prototipas, todėl tai, kas dabar vyksta su nerviniu vamzdeliu, labai svarbu. Šiam procesui ypač svarbu, kiek reguliariai Jūs vartojate folinės rūgšties (vitaminų pavidalu ar atskirose pakuotėse).

 

Ir dar vienas svarbus įvykis: šią savaitę embrionas jau turi genoblastus – jo spermatozoidus arba jos kiaušialąstes. Kitaip sakant, Jūsų kūdikis jau turi savyje Jūsų anūkų ar anūkių genetinio fondo prototipą. Rodos, neįtikėtina!

 

Šaltinis: www.missfit.ru

Foto: pregnancyweeks.us

 

 

Gydytojos ginekologės–akušerės Linos Rudaitienės patarimai:

 

*Prižiūrėkite save, daugiau ilsėkitės, jei jaučiatės pavargusi ar pykina. Žodžiu, reaguokite į savo organizmą.

 

*Stenkitės valgyti tik termiškai apdorotą žuvį (jokių suši) ar mėsos. Susilaikykite nuo grybų.

 

*Galite gerti kavą, bet filtruotą ir vidutinio stiprumo. Iš viso per dieną galite suvartoti iki 4 puodelių kavos arba arbatos (nes arbata taip pat turi savyje kofeino).

 

*Geriau gerkite negazuotą vandenį – iki 2 litrų per dieną.

 

*Vartokite tik pasterizuotus pieno produktus.

 

*Nepiktnaudžiaukite šviežiai spaustomis sultimis. Pavyzdžiui, viena šviežiai spaustų apelsinų stiklinė (2-3 apelsinai) gali alergizuoti.

 

*Daugiau vartokite baltyminio maisto, mažiau – angliavandenių.

 

 

25. Nov 2009, 16:37

esu 5 nestumo savaiteje.gyvenu uzsienyje ir cia ultragarsa kas menesi daro.norejau suzinoti ar tai vaisiui nekenksminga.pries tris menesius praradau savo veikeli, jau po nustatyto termino pilve uzmigo.Tai dabar visko prisibijau.Noreciau specialisto patarimo,tik esu cia naujoke ir nezinau kur rasyti.

25. Oct 2009, 14:04

sveikos mamytes.man vyras nupirko folines rugsties.vienoje tableteje yra 1mg. ar tokios dozes ustenka.aciu uz atsakyma

24. Oct 2009, 11:07

gera info.

Gintarep Gintarep 21. Oct 2009, 21:06

oi, ne..visai nepykino...tik sakyciau energija per krastus liejosi...

21. Oct 2009, 19:47

manęs nepykino nei su pirnu nei su antru nėštumu

21. Oct 2009, 18:49

o manes is vis nepykino.

21. Oct 2009, 16:27

mane pykino nuo penktos savaites iki pat gimdymo😥 oi kaip ''vemiau" net baisu, bet dabar koki dziaugsmeli turiu, viskas jau prisimirsta....

21. Oct 2009, 15:54

Mane pykino tik pirmam nėštumo trimestre, ne kokia savijauta tikrai😃 Bet dėl mažulėlio galima pakentėti😀.

21. Oct 2009, 13:07

mane penkis menesius pykinimo iki vemimo ir alpimo😀net dirbi normaliai negalejau

21. Oct 2009, 10:51

o mane pykino visus 9menesius,baisu net prisiminti

21. Oct 2009, 10:22

nuo pykinimo,man padedavo apelsinas ,jo net nevalgydavau,isciulpi sultis ir viskas. o draugei gydytoja liepdavo tik akis ryte pramerkus sausaini suvalgyt iskarto,ir padejo....

21. Oct 2009, 09:28

oi pirmu nrstumu vemisau kaip paselus ☹ antrau net nejauciau kad nescia esu jai tik ne troskulys padidejas ir zemas spaudimas visai nepykino

21. Oct 2009, 09:12

😕

21. Oct 2009, 09:11

😀

21. Oct 2009, 09:11

😃