Mankšta nėštumo metu padeda moterims išlikti energingoms, išlaikyti raumenų tonusą, kuris itin svarbus nėštumo laikotarpiu, gimdymo metu, ir padeda greičiau sustiprėti po gimdymo.
Mažylio laukimas – svarbus ir daug atsakingumo reikalaujantis moters gyvenimo laikotarpis. Šiuo laikotarpiu tiek besilaukiančiai mamai, tiek būsimam naujagimiui reikia ypatingo rūpesčio. Rūpinimasis savimi nėštumo metu tiesiogiai veikia ne tik nėščiosios, bet ir būsimo vaikelio savijautą. Užsiimti mankšta nėščiosioms rekomenduojama maždaug nuo antro semestro pradžios, kai moteris jau geriau jaučiasi, nebevargina pykinimas. Prieš pradedant lankyti mankštas būtina pasikonsultuoti su prižiūrinčiu gydytoju akušeriu-ginekologu arba šeimos gydytoju. Nesant jokių apribojimų iš gydytojo, moteris gali būti fiziškai aktyvi visą nėštumą.
Anot reabilitacijos centro „Gemma“ kineziterapeutės Erikos Kuginytės, mankštos metu yra stiprinami nugaros, pilvo raumenys, atliekami specialūs tempimo ir atsipalaidavimo pratimai – visa tai neleidžia atsirasti nugaros skausmams arba padeda juos sumažinti.
Mankštos padeda pasiruošti gimdymui: stiprinami pilvo, tarpvietės raumenys, didinamas klubų sąnarių paslankumas. Sakoma, kad fizinė veikla teigiamai veikia moters fizinę ir emocinę būklę, padeda atsipalaiduoti, organizmas geriau aprūpinamas deguonimi.
„Mankšta nėštumo metu veikia ne tik moters organizmą, bet ir patį vaisių: aktyvuojama placentinė kraujotaka, todėl vaisius geriau aprūpinamas deguonimi, suaktyvėja medžiagų apykaita“, – naudą vardija „Gemma“ kineziterapeutė.
Skausmo profilaktika
Nėštumo metu dažną nėščiąją kamuoja skausmai. Dažnai jie atsiranda ir dėl hormonų pasikeitimų. Pavyzdžiui, vienas iš hormonų – relaksinas – didina raiščių laisvumą, dėl to mažėja stuburo ir sąnarių stabilumas. Šį nestabilumą bando kompensuoti raumenys, tik, deja, neilgam. Raumenys negali pakeisti raiščių funkcijos, jie įsitempia, greičiau pavargsta, blogėja metabolizmas ir atsiranda skausmai. Mankštos salėje metu atliekami statiniai, dinaminiai, kvėpavimo, Kėgelio, atsipalaidavimo, tempimo pratimai, taip pat bendri stiprinamieji pratimai, skirti stambioms ir smulkioms raumenų grupėms lavinti, ne tik stiprina nėščiosios fizinę būklę, bet yra ir skausmų profilaktika. Treniruočių salėje metu naudojamos įvairios priemonės: „Gymnic“ kamuoliai, elastinės gumos, maži kamuoliukai – taip pasiekiamos įvairios raumenų grupės.
Nėščiosioms rekomenduojama treniruočių metu įtraukti aerobinės ištvermės, pajėgumo lavinimo, raumenų jėgos didinimo pratimų. Šias treniruotes naudinga derinti su tempimo ir raumenų jėgos stiprinimo pratimais pavienėms ar kombinuotoms raumenų grupėms stiprinti, panaudojant svarmenis. Atliekant tokius pratimus patariama vengti ilgai trunkančios gulimos padėties.
Mankštos salėje nėščiosioms nauda:
- taisyklingos laikysenos išlaikymas nėštumo metu ir po gimdymo;
- stipresnė pečių juosta;
- kojų raumenų ir kraujotakos gerinimas;
- stipresni pilvo preso raumenys;
- dubens dugno raumenų stiprinimas, šlapimo nelaikymo profilaktika;
- stipresnė širdies ir kraujagyslių sistema;
- lavinamas gebėjimas atsipalaiduoti;
- didesnė sklandesnio gimdymo tikimybė;
- greičiau sustiprėjama po gimdymo.
Registruokitės į užsiėmimus salėje telefonu: +370 (5) 219 5905
Užsiėmimų tvarkaraštis čia: spauskite