Nevaisingumas - vis dažnesnė vyrų ir moterų problema

Nevaisingumas - vis dažnesnė vyrų ir moterų problema

07. Oct 2012, 00:00

Nevaisingumas šiuolaikinėje visuomenėje yra didžiulė problema.

 

Baltijos Amerikos klinikos gydytojas akušeris ginekologas Rimantas Gricius:

 

"Manoma, kad Lietuvoje apie 15 – 20 procentų vaisingo amžiaus porų turi vaisingumo sutrikimų.

 

Grubiai skaičiuojant, apie trečdalį nevaisingumo priežasčių sudaro moterų nevaisingumas, panašiai vyrų, o likusiame trečdalyje vaisingumo problemų turi abu partneriai. Dažnai poros labai vėlai kreipiasi dėl šios problemos.

 

Vyrai dažnai gėdijasi atlikti spermos tyrimą, bendros praktikos ginekologai ragina neskubėti ir kantriai laukti, jei nemato akivaizdžiu nevaisingumo priežasčių, karjeros siekiančios moterys vis vėlesniam amžiui atideda nėštumą.

 

Reikėtų visiems žinoti, kad jeigu sveika pora per metus laiko nevengdama nėštumo ir turėdama reguliarius lytinius santykius nesusilaukia palikuonio – turėtų kuo skubiau kreiptis į specializuotą nevaisingumo gydymo centrą.

 

Jei yra nors kokių rizikos faktorių nevaisingumui, pavyzdžiui, buvusios operacijos mažajame dubenyje, sirgote lytiškai plintančiomis infekcijomis, labai ilgas ir nereguliarus mėnesinių ciklas, Jums daugiau kaip 35 metai, ankstesnėse santuokose niekaip negalėjote susilaukti vaikų – reikėtų į vaisingumo specialistus kreiptis nedelsiant".

 

Šiais laikais, kaip tikino R.Gricius, Lietuvoje jau yra visos galimybės padėti nevaisingoms šeimoms nuo paprasčiausių iki pačių sudėtingiausių: “Belskite ir bus atidaryta!“

 

Ar pastebite nuolat didėjančią nevaisingumo problemą Lietuvoje?