Nėštumo kalendorius. 3 savaitė

Nėštumo kalendorius. 3 savaitė

15. Jul 2013, 00:00 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Šią savaitę išsispręs klausimas – būti ar nebūti nėštumui. Kiaušinėlis ir spermatozoidas jau susitiko kiaušintakyje. Todėl dabar labai svarbu dažniau su vyru mylėtis!

Moteris

Jau įvyko ovuliacija ir kiaušinėlis jau pasiruošęs būti apvaisinamas. Pats laikas jam susitikti su „iniciatyviu“ spermatozoidu.

Šios savaitės pabaigoje vaisingas kiaušinėlis įsitvirtina gimdos ertmėje. Kai kurioms moterims tai pasireiškia nedideliu kraujavimu. Prasideda pirmieji pasikeitimai moters imuninėje sistemoje – ima gamintis taip vadinamas ankstyvasis nėštumo hormonas.

Jis padeda vaisingam kiaušinėliui „apgauti“ Jūsų organizmą (mat pusė Jūsų būsimo kūdikio genų yra tėvo, o tai reiškia, kad vaisiaus baltymai yra svetimi jūsų organizmui). Todėl šis hormonas ir padeda švelninti konfliktą tarp jūsų organizmo imuninių ląstelių ir vaisiaus ląstelių.

Būsimasis kūdikis

Kiaušinėlis ir spermatozoidas jau susitiko kiaušintakyje. Jų susiliejimo metu susiformavo zigota – pirmoji ir pati svarbiausia Jūsų būsimo kūdikio ląstelė. Visos kitos 100 000 000 000 000 jo organizmo ląstelių yra zigotos dukterys! Zigota ima dalintis keliaudama kiaušintakiu į gimdą.

Per tris paras po apvaisinimo embrionas, kurį sudaro 32 ląstelės, savo forma tampa panašus į šilkuogę. Iki šios savaitės pabaigos ląstelių skaičius padidėja iki 250, o forma tampa panaši į tuščiavidurį rutulį, kurio diametras 0,1 - 0,2 mm. Dabar mokslininkai Jūsų būsimą kūdikį pavadintų blastocista.

Blastocista „sunaikina“ šiek tiek gleivinės ir kito gimdos audinio tam, kad pasidarytų sau ertmę jaukiai įsitvirtinti. Šis procesas vadinamas implantacija. Ir jei implantacija sėkminga, tuomet embriono vystymasis pereina į naują lygmenį – dabar jo gyvavimu rūpinsis Jūsų organai ir visos organizmo sistemos.

Šaltinis: www.missfit.ru

Gydytojos ginekologės–akušerės Linos Rudaitienės patarimai

*Nerekomenduojama vartoti vitamino A

*Venkite kūną tepti kremais, kurių sudėtyje yra retinolio (vitamino A). Mat kai dalijasi ląstelės, jos jautrios bet kokioms medžiagoms, kurios rezorbuojasi per odą.

*Stenkitės valgyti tik termiškai apdorotą žuvį, mėsą. Iš žuvų nepatarčiau valgyti kardžuvės, nes ji linkusi kaupti sunkiuosius metalus.

*Vartokite tik pasterizuotus pieno produktus.

*Nepiktnaudžiaukite šviežiai spaustomis sultimis. Pavyzdžiui, viena šviežiai spaustų apelsinų stiklinė (2-3 apelsinai) gali alergizuoti.

*Dienos kilokalorijų norma – apie 2500. Daugiau vartokite baltyminio maisto, mažiau – angliavandenių.