Nėštumo kalendorius. Pirmoji savaitė

Nėštumo kalendorius. Pirmoji savaitė

06. Oct 2009, 00:00

 

Nuo šios dienos „Mamyčių klubas“ pradeda vesti „Nėštumo kalendorių“ – pasakojimą apie tai, kas vyksta su būsima mamyte ir jos kūdikiu kiekvieną nėštumo savaitę, kurių yra 40. Tikimės, jums pravers ši infomacija.

 

Moteris

 

Organizmas jau ėmė ruoštis nėštumui. Šiame etape centrinė nervų sistema aktyviai ima keisti hormonų foną organizme. To tikslas – palaipsniui paruošti vieną iš 300 000 kiaušinėlių. Tam reikalingos maždaug dvi savaitės.

 

Pažiūrėkime, kaip galime paruošti savo organizmą išgyventi šį svarbų etapą:

 

*Visiškai atsisakykite alkoholio ir tabako.

 

*Bet koks vaistas gali palikti neigiamą pėdsaką būsimam besivystančiam vaisiui, tad nevartokite vaistų nepasitarę su savo gydytoju.

 

*Reikia būti atsargioms su rentgenu, ypač pilvo srityje.

 

*Sekite savo sveikatą – kuo mažiau būsite minioje, tuo mažiau šansų užsikrėsti kokia nors virusine infekcija. Pasivaikščiojimams rinkitės parkus ar vietas, kur galite pakvėpuoti grynu oru.

 

*Stenkitės gauti tik teigiamas emocijas. Stresas nepageidaujamas nei tau, nei būsimam kūdikiui.

 

*Jei dirbate ar studijuojate, išsiaiškinkite, ar tam tikra aplinka (pavyzdžiui, chemikalai, radiacija) nepakenks mažyliui.

 

*Šiame periode nepatartina laikyti naminių gyvūnėlių (jei jų dar neturėjote). Jie gali pernešti nemažai bakterijų.

 

*Pradėkite vartoti vitaminus, skirtus nėščiosioms. Bet prieš tai būtinai pasitarkite su savo ginekologu ar šeimos gydytoju.

 

*Jau dabar patartina apriboti kavos vartojimą. Taip pat stenkitės mažiau gerti vaisvandenių su dažikliais.

 

*Jei turite sveikatos problemų, būtinai apie tai pasikonsultuokite su gydytoju, kuris paskirs tik Jums tinkantį gydymą, nepakenksiantį nei tau, nei kūdikiui.

 

Kūdikis

 

Kol kas Jūsų kūdikis – daugiau idėja nei realus organizmas. Dalis jo – tai vienas iš tūkstančio kiaušinėlių, esančių kiaušidėse. Tuo tarpu, antra dalis (tėviškoji) dar nėra subrendęs spermatozoidas (tai įvyks maždaug po dviejų savaičių).

 

Šaltinis: www.missfit.ru

 

 

Pataria „Northway medicinos centro“ gydytoja akušerė – ginekologė Lina Rudaitienė:

 

*Nėštumo pradžia galim laikyti tuomet, kai praėjus kelioms dienoms po lytinio akto moteriška ir vyriška ląstelės susilieja ir pradeda dalintis.

 

*Jei nėštumą planuojate, tuomet 3 mėnesiai iki jo patariama pradėti gerti folio rūgštį (400 mikrogramų per dieną – 1 tabletė). Folio rūgšties būtinai reikia išvengti nervinio vamzdelio vystymosi defekto. Ją gerti visą pirmą trimestrą.

 

*Visą savaitę ląstelės dalijasi, o po 6 – 7 dienų gimdoje implantuojasi nėštumas – prasideda gamintis nėštumo hormonas.

 

*Tam, kad įsitikintumei, ar tikrai pastojai, reikia laukti mėnesinių. Jei jos neatsiranda po 2-3 savaičių, tuomet galite pasidaryti nėštumo testą ir įsitikinsite. Sužinoję, kad pastojote, iškart kreipkitės į savo ginekologą. Tik nuo penktos savaitės echoskopu gydytojas gali pamatyti gemalinę puslytę ir įsitikinti, ar nėštumas vystosi gimdoje.

 

*Pirmąją nėštumo savaitę moteris jaučiasi įprastai. Tik nuo dešimtos nėštumo savaitės ima kisti skonis, prasideda pykinimas.

 

 

12. Feb 2010, 10:16

no jo, cia tai meile 😀 ka jau padarysi, tenka ir plaukus aukoti 😀

10. Feb 2010, 11:59

Oi kaip mam1 myli 😃 gera foto 😀

09. Feb 2010, 23:50

buciau nerasius mylu mylu, jei paskaicius pirma komiksu kitu uzrasus ☹... kartojasi

09. Feb 2010, 23:41

kokia meilė 😃 😃

09. Feb 2010, 23:40

😃

09. Feb 2010, 22:47

jo, ate ate mamos plaukuciai😀 gera foto

21. Mar 2010, 15:10

labai nerimauju,nes nezinojau kad esu pastojus,ir baliuku nemazai buvo...kai tik suzinojau ta pacia diena jau neberukiau...labai norime sito vaikelio...baisu ar viskas bus gerai....

26. Nov 2009, 22:44

sveika mamyte nereik pergyvent kad tave pykina ar potraukis prie alaus man tai pat buvo tik nesveika kad eini y saliaruma vaistu ir venk geriau isgerk kokios arbatos nei imk vaistu nes kenkia kudikelui

16. Nov 2009, 14:00

o as taip pat pasidariau testa.pagal mane esu dar tik savaite nescia gal dvi.jau uzsirasiau pas daktara.truputi man neramu perskaiciau kad nuo10sav.tik prasideda pykinimas o man jau nuo pat pradziu sleikstulys ima, o pries tai ir sliariume buvau bei vaistus nuo galvos skausmo geriau ir ant alaus patrauke.bijau kad nieko neatsitiktu leliui, truputuka prisibijau....

08. Nov 2009, 16:38

as neseniai pasidariau testa ir suzinojau kad laukiuosi.rutoj pirma karta pasirodysiu ginekologei,jauciu nerima...mastau kad viskas butu gerai...

17. Oct 2009, 11:32

labuka as dar jau laukiuosi 26 savaite cia mano trecais vaikelis ir labai laukiu jo gimimo bet bijau biski kad butu viskas gerai

16. Oct 2009, 14:12

na mamytes juk kudikelio atejimas i si pasauly pats graziausias yvykis!ir nereik to bijot!

11. Oct 2009, 11:48

labai smagu, kad bus toks kalendorius, kokia svarbi ir reikalinga informacija. ačiū

11. Oct 2009, 09:57

Sveikutes;-) laukiuosi jau 33 savaite ,tai bus antras gimdymas,bet kaip bijau tai net nespeju dienu skaiciuot kiek liko,tai net pradejau kartais valerijonu zirniukus gert kad nenublusciau:-) skaitau visur viska ka imanoma ir tai smagu,kaskart kazka naujo suzinau

09. Oct 2009, 12:25

atsiprasau uz klaida. 25 savaites vaikeliui ir labai laukem

09. Oct 2009, 12:20

laba as pirma kart siame klube bet zuogiuosi nes noriu pasidalyt savo dziauksmu sa laukiuosi trecio vaikelio

07. Oct 2009, 19:54

labai idomiai parasyta.

07. Oct 2009, 00:07

Na man gal ir neprireiks, bet kasip sakoma : "niekada nesakyk niekada"... O nestumo kalendoriu skaitydavau ir vis ziuredavau ar atitinka (bent jau kai laukiausi pirmojo vaikelio).

06. Oct 2009, 22:00

kiekvienaj mamytej buna ivairius gimdymai, kitem lengvai,o kitems atvirksciai,man tai su dviem mano vaikuciais dare cezario pjuvi...tai as net nezinau ka reiskia gimdymo saremiai ir skausmai,bet uztat as zinau ka reiskia skausmas po cezario pjuvio 😃 bet zinau kad nerimauti geriau nereikia nes viskas gali atsilept kudikiui,geriau galvoti apie gerus dalikus...😉

06. Oct 2009, 21:51

o as nebijojau gimdymo, kazkaip buvau rami.

1 2