Nėštumas: neišvengiami pokyčiai

Nėštumas: neišvengiami pokyčiai

29. Sep 2012, 00:00

Dažnai moterys sako, kad nėštumas – ne liga, todėl nereikia keisti nei įprasto gyvenimo būdo, nei įpročių. Tačiau sutikite, kad nėštumo metu vyksta tam tikrų pokyčių, ir jie neišvengiami.

 

Nėra dviejų vienodų nėštumų, taip kaip nėra dviejų vienodų žmonių. Kiek priaugsite svorio, kaip jausitės, koks bus gimdymas – visa tai individualu kiekvienai moteriai.

 

Kas normalu, o kas – ne?


Yra akivaizdžių nerimo priežasčių, tokių kaip kraujavimas, skausmas, didelis kraujo spaudimas, tačiau kai kurie pavojai, pavyzdžiui, baltymo kiekis šlapime yra sunkiai nustatomi. Todėl ir svarbu, kad moteris reguliariai lankytųsi pas ginekologą, klausytų jo nurodymų ir laiku atliktų tyrimus.

 

Kvailų klausimų nebūna


Klausti tai, kas jums neaišku, savo gydytojo ne tik galima, bet ir būtina. Tik specialistas gali išsklaidyti jūsų nerimą ir leisti pasidžiaugti nėštumu. Internete surasti patarimai ne visada gali tikti jums, o kai kada net gali būti klaidinantys.

 

Ankstyvieji fiziniai pasikeitimai nėštumo metu:


Dingusios mėnesinės

 

Nedidelis kraujavimas iš gimdos 5-10 dienų po apvaisinimo

 

Krūtų pokyčiai: jautresni speneliai, jų ir laukelio aplink patamsėjimas

 

Keistas skonis burnoje

 

Dažnesnis šlapinimasis

 

Nuovargio jausmas

 

Pykinimas, apetito praradimas, jautrumas kvapams

 

Vėlyvieji nėštumo pokyčiai

 

Platėjanti talija, augantis pilvukas po 12 nėštumo savaitės

 

Padidėjusi krūtinė

 

Augantis svoris moterys nėštumo metu priauga vidutiniškai 10 -14, didžiausias svorio prieaugis vyksta trečią nėštumo trimestrą

 

Vaisiaus judesiai. Pirmą kartą gimdanti juos pajaučia apie 16 savaitę

 

Apsunkintas kvėpavimas, tai galima paaiškinti tuo, kad didėjanti gimda spaudžia diafragmą ir plaučius. Tai būdingiau pirmą kartą gimdančiosioms

 

Padidėjusios venos, užkietėję viduriai, strijos – TAI irgi gali nutikti

 

Kraujo tūris padidėja nuo 5 iki 7-8 litrų, todėl širdis plaka dažniau, negu įprastai.

 

Emocijų pokyčiai

 

Hormonai

Nėštumo metu būdinga nuotaikų kaita, nepaaiškinamą liūdesį keičia pakili nuotaika, šią – pyktis ar kiti jausmai. Visa tai dėl hormonų, kurie po gimdymo pasikeis ir nuotaika stabilizuosis.

 

Psichinė sveikata

Jeigu iki pastojant esate sirgusi depresija ar turėjusi kitų dvasinių ligų, gali būti, kad pasibaigus nėštumui jos atsiras, todėl visada verta dėl to pasitarti su gydytoju iš anksto.

 

Nerimas

Galite nerimauti dėl įvairių dalykų – būsimo gimdymo, šeimos santykių, vaikučio. Taip jaučiasi daugelis jaunų mamų, kurioms nėštumas – pirmas toks naujas patyrimas.

 

Kritika

Nėštumo metu moterys gana jautriai reaguoja į kritiką. Situacijos, į kurias anksčiau nekreipdavote dėmesio, dabar jus gali supykdyti iki ašarū. Pasistenkite blaiviai pažvelgti į tai. Jeigu įžeidėte kažką, atsiprašykite.

 

Prietarai

Kelią perėjo juoda katė ir todėl jūs nusprendėte pasirinkti kitą maršrutą? Prietarais nėštumo metu ima tikėti ir tos, kurios iki tol į tai žiūrėjo tik su humoru. Pasistenk išsaugoti vidinę harmoniją.

 

Vienišumas

Nėštumo metu išeiti iš namų, ypač jei juose krykščia kiti vaikai, gali būti sunkoka. Ir fiziškai, ir emociškai. Tačiau kiek įmanoma, stenkitės palaikyti ryšį su draugėmis, ypač jei turite bendraminčių nėščiųjų. Tai padės jums jaustis saugiau, tas žinojimas, kad per 9 mėnesius tiek daug pokyčių įvyko ne tik su jumis viena.

 

Koks iš išvardintų nėštumo požymių labiausiai trukdė Jums?

09. Dec 2012, 19:57

sweiki, man dabar yra 31savaite su trupuciu😀 labai nerimauju del apetito dingimo ir pykinimo😀 pas mane prastas kraujas gal tas turi itakos😀 noreciau kieno nors patarimo😀

gintarerei gintarerei 29. Sep 2012, 12:23

mane labiausiai kankino mano emocijos 😀 is prigimties as esu emocionali, o per nestuma tapau dar emocionalesne, hormonai siaute kaip reikalas, rodos cia gera nuotaika, o po minuteles jau verkiu krokodilo asaromis 😀 jauciausi siek tiek vienisa, nes neturejau bendraminciu aplinkui ir kartais jausdavausi kaip suletintam filme, kur viskas aplinkui mane sukasi, vyksta, o as stoviu vietoje. Fiziniai sunkumai irgi kankino, bet prie ju kazkaip galima priprasti ir kaip buna gera emociskai, isvis ju nepastebi, o kai blogai viduje, tai viska atrodo ir taip skauda 😃 pritariu patarimui, kad buuuuutina labai susirasti tu bendraminciu (nesciuju ar siaip zmoniu kurie jus supratu), nes nebutinai visi zmones esantys salia supras Jusu busena 😀 per kita nestuma pati tuo pasirupinsiu butinai...