Peršalimą ir slogą nėštumo metu būtina gydyti, kad nepakenktume kūdikio sveikatai. Kaip teisingai tai daryti?
Peršalimo gydymas
Jokios chemijos vartoti negalima. Jei išsirinkai fitoterapiją, reikia ir su ja būti atsargiai: žolelės (arbata ir t.t.) kartais efektingesnės nei vaistai.
Fitomikstūros
Draudžiami preparatai savo sudėtyje turi spirito (net ir nedidelis jo kiekis kartais pavojingas), ypač imuninės sistemos stimuliatoriai – ežiuolė, ženšenis ir kt. Jie padidina arterinį spaudimą, pagreitina pulsą, o tai padidina nėščiosios širdies darbo krūvį bei, žinoma, ir kūdikio.
Mažytė kūdikio širdis ir taip daužosi itin greitai – 200 dūžių per minutę, tad neužkraukite jai dar didesnio krūvio.
Patarimas – vartokite imuninės sistemos stiprintojus, kurie neturi panašių efektų. Pvz. krienus, kurie seniai laikomi liaudies medicinos gydymo priemone ir nėščiųjų vartojami nuo peršalimo. Sumalkite krieno šaknis ir palikite šiltoje vietoje dvylikai valandų. Po to vartokite po arbatinį šaukštelį kas valandą visą peršalimo laikotarpį.
Neštumas ir sloga
Ar galima naudoti lašus į nosį? Preparatų, kurių sudėtyje yra galazolinas ir naftizinas, geriausia vartoti, kai sloga pasiekė kulminaciją. Sekite dozavimą ir dažnumą, atidžiai skaitykite instrukciją.
Kuo mažiau vartosite tokių lašus, tuo geriau. Kodėl?
-Per dažnas jų vartojimas neigiamai veikia placentos arterijas, pablogindami vaisiaus kraujo apytaką.
-Tokie lašai turi šalutinį efektą – jie gali sukelti spazmus ir kažkuria prasme -priklausomybę. Nėščiosios pripranta prie tokių vaistų žymiai dažniau nei paprastas žmogus dėl pakitusios hormoninės sistemos.
Patarimas: plaukite nosį jūros vandeniu ir naudokite lašus, kurių sudėtyje yra jūros vanduo.
Būkite sveikos!
Mamyčių klubas